Лето 2020

Апартман Касандра

Ханиоти

10% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.03.2020

5% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.04.2020

Апартманот Касандра се наоѓа во центар на Ханиоти на 80м од централната плажа на прв кат во мала зграда. Составен е од спална соба со брачен кревет и плакар и дневна соба со два кревети на расклопување. Кујната е комплет опремена со решо и садови според сместувачкиот капацитет и е во состав на дневната соба, ТВ, клима вклучена во цената, интернет, тоалет со туш, тераса со масичка и столчиња. Идеално место за сместување на 4 лица.

• Термините означени со * се однесуваат на цена по лице со вклучен превоз (само првите две лица плаќаат,а останатите плаќаат само превоз доколку користат)
• Термините без * се однесуваат на цени за наем на соба за 7 ноќевања/8 дена
• За сопствен превоз цената се намалува за 10 евра по лице.
• Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
• При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
• Во апартманот дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 5 години во кревет со двајца возрасни;
• Поради генерално чистење на апартманот после секоја смена, истите се напуштаат во 09:00, а се добиваат околу 13:00 часот (локално време);
• Хигиената за време на престојот си ја одржуваат самите клиенти;

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *