Лето 2020

Вила Зафириа

Полихроно

10% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.03.2020

5% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.04.2020

Вилата Зафириа се наоѓа во центар на Полихроно под малата црква во Полихроно во близина на пицерија и бројни продавници и на 100м од плажата.Располагаме со 2 едноспални апартмани за 4 лица.Едниот апартман е на приземје со спална соба со брачен кревет и во дневната соба има кревет на извлекување за две лица,а вториот е на прв кат со ист сместувачки распоред.Комплет опремена кујна со решо,рерна, фрижидери комплет садови според сместувачкиот капацитет,ТВ ,клима вклучена во цената,интернет,тоалет со туш кабина,тераса со масичка пред вилата . Апартманите се нови,целосно реновирани во 2019 година.

• Термините означени со * се однесуваат на цена по лице со вклучен превоз (само првите две лица плаќаат,а останатите плаќаат само превоз доколку користат)
• Термините без * се однесуваат на цени за наем на соба за 7 ноќевања/8 дена
• За првите два и за последните три термини попустот не важи, само за сопствен превоз се намалува 10 евра
• Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
• При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
• Во апартманот дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 5 години во кревет со двајца возрасни;
• Поради генерално чистење на апартманот после секоја смена, истите се напуштаат во 09:00, а се добиваат околу 13:00 часот (локално време);
• Хигиената за време на престојот си ја одржуваат самите клиенти;

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *