Лето 2019

Вила Хаус Литеа

Неа Потидеа

Неа Потидеа е првото населено туристичко место на првиот крак на само 68 км оддалечено од Солун, а од македонската граница 151 км. Малечко селце, познато по туризам и риболов. Има долга, широка, прекрасна песочна плажа. Посебно убаво за оние кои сакаат мир и тишина, семејства со деца. Самото место изобилува со различни таверни и кафеани во кои се подготвува и може да се вкуси традиционална грчка кујна.

Вила ХАУС ЛИТЕА, се наоѓа на 20 метри оддалеченост од плажа. Сместувањето е во 1/3 студио и 1/4 апартмани (две простории: спална со брачен кревет или две одвоени легла и два кревети во кујна, тоалет иклима уред (вклучен во цената) и ТВ. Вилата располага со сопствена уредена плажа со лежалки кои им се достапни на гостите – бесплатно (две лежалки).
Координати: 40.188985, 23.339298.

НАПОМЕНА:
– Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз, a цените без * се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања.
– За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 10 евра;
– Во апартман за термините со *, две лица плаќаат полн износ, а третото и четвртото лицe се сместуваат бесплатно и плаќаат само за превоз (доколку користат).
– Туристичка такса е 0.5 еур на ден по апартман / студио и се плаќа на лице место.
– Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.
– За уплатени два аранжмана 7 + 7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.
– Попустите за рана резервација не се комбинираат со попустите за 7 + 7 ноќевања.
– Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 62,00 мкд.
– Цената само за превоз: Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
– 35 € возрасни.
– 25 € деца од 2 – 12 години.
– БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *