Лето 2021

НАЕМ НА АПАРТМАНИ И СТУДИЈА

ВИЛИ РУБИН, ФИЛИО, ВАСИЛИС, ДРОСИЈА И ТУБА

НЕИ ПОРИ

3-то и 4-то лице плаќа само превоз на пакет аранжманите за месец Септември

Сите вили се наоѓаат на одалеченост од 150 – 200 м од плажата, во централниот и новиот дел бо Неи Пори . Студиата и Апартманите Дуплекси се комплетно опремени со мини кујна, тоалет, балкони, А/С + TV – WI-FI. За ова леторасполагаме со следните капацитети: Вилте РУБИН и ФИЛИО по 2/3 студија и 1/4 Апартман,Вила ДРОСИА 1/2 студио помало и 1/4 Голем апартман и балкон, Вила ТУБА 1/4 апартман голем.

УСЛУГИ:
• Цените се дадени за наем за студио / апартман за 7 ноќевања, термините означени со * се пакет аранжмани по лице со вклучен превоз.
• Во студијата e дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет т.е. број на кревети. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.
• При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување уплатената аконтација не се враќа.
• Поради генерално чистење на студиата по секоја смена, студијата се напуштаат во 09:00 часот, а се добиваат по 14:00 часот по локално време.
• Хигиената во собата си ја одржувате сами за време на престојот. Гостите во Вилата треба стриктно да ги почитуваат протоколите и мерките донесени од Р.Грција за заштита од КОВИД 19. Агенцијата не превзема никаква одговорност ако истите се прекршат од страна на клиентите.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
• На пакет аранжманите цените се дадени по лице со вклучен превоз за минимум 2 особи. 3-то и 4-то лице плаќаат само превоз 35 € по особа
• Задолжително патничко и здравствено осигурување – должни сте сами да си го обезбедите, доколку немате, агенцијата не сноси никаква одговорност за последиците
• Доплата за клима 5 € од ден

Превоз: возрасни 35 € (повратен билет) / 25 € (1 правец) , деца од 2-12 години 25 €(повратен билет) / 20 € (1 правец). Од Куманово превозот ќе се реализира доколку има минимум 6 патника во смена, ако е бројот помал во тој случај патниците ќе мора да дојдат до наплатна рампа Петровец каде што ќе бидат качени во автобус
• Во цената не е вклучена туристичка такса за престој – се плаќа на лице место изнесува 0,5 евро од ден по соба, за брзината и квалитетот на интернетот агенцијата не гарантира и не сноси никаква одговорност

ВАЖНА НАПОМЕНА: Заради ваша лична безбедност кога не сте присутни во собите немојте да ги оставате вратите од терасите и надворешната врата отклучени (доколку истите се отворени и отклучени а настане, недај боже некаква кражба, агенцијата и сопствениците не одговараат за истата)
• Цените се изразени во € – евра, по курс 1 € = 62 мкд За овој аранжман важат општите услови на патување пропишани од Т.А.“БАЛКАН ТУРИСТ ТРАВЕЛ КОМПАНИ“- ДООЕЛ. ЛИЦЕНЦА – “А“ за вршење на туристичка дејност

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *