Лето 2019

Паралија

БЕСПЛАТНО СМЕСТУВАЊЕ НА 3-ТО И 4-ТО ЛИЦЕ ВО

СТУДИО ПОПУСТИ: – 25 % ЗА УПЛАТА ДО 15.12.2018
– 15 % ЗА УПЛАТА ДО 15.01.2019
– 10 % ЗА УПЛАТА ДО 15.02.2019

Вила “LA MIRAGE“ е од висока “А“ категорија и се наоѓа на 50 м од плажата во првиот дел на Паралиа. Студиата се комплетно опремени со мини кујна, тоалет, балкони, А/С + ТВ – WI-FI. Располагаме со 1/2; 1/3 и 1/4 студија на приземје, и 1 спрат.

УСЛУГИ:
• Цените сo * се дадени за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз за минимум 2 лица во студио што плаќаат 100 %
• Цените без * се дадени за наем за студио / апартман за 7 ноќевања за минимум 2 лица во студиo што плаќаат 100 %
• Во студијата e дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет т.е. број на кревети. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
• Сите попусти за деца и трети лица важат при сместување во соба со 2 возрасни лица
• При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување уплатената аконтација не се враќа
• Поради генерално чистење на студиата по секоја смена, студијата се напуштаат во 09:00 часот, а се добиваат по 14:00 часот по локално време
• Хигиената во собата си ја одржувате сами за време на престојот

Кај пакет аранжманите за 7 ноќевања важат следните услови:
• Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно
• За деца 02-12 години – сместување бесплатно, доплата за превоз од 25 €
• Сместување на 3-то и 4-то возрасно лице над 12 години во студио – сместување БЕСПЛАТНО – доплата за превоз 35 €

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
• Задолжително патничко и здравствено осигурување – инфо во агенцијата
• Доплата за клима 5 € од ден
• Превоз: возрасни 35 € (повратен билет) / 25 € (1 правец)
• деца од 2-12 години 25 € (повратен билет) / 20 € (1 правец)
o За користење сопствен превоз кај пакет аранжманите се одбива по 10€ од лицата што плаќаат 100%
o За користење на две смени (7+7 ноќевања) одобруваме попоуст од 10% на втората смена
o Попустот за рана уплата не е валиден само за смените од промотивниот период 26 Мај 15 и 22 Септември
o Во цената не е вклучена туристичка такса за престој – се плаќа на лице место изнесува 0,5 евро од ден по соба, за брзината и квалитетот на интернетот агенцијата не гарантира и не сноси никаква одговорност

ВАЖНА НАПОМЕНА. Заради ваша лична безбедност кога не сте присутни во собите немојте да ги оставате вратите од терасите и надворешната врата отклучени (доколку истите се отворени и отклушени а настане недај боже некаква кражба, агенцијата и сопствениците не одговараат)

Цените се изразени во € – евра , по курс 1 € = 62 мкд

За овој аранжман важат општите услови на патување пропишани од “СКТМ“ и Т.А.“БАЛКАН ТУРИСТ“. ЛИЦЕНЦА – “А“ за вршење на туристичка дејност

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *