Лето 2021

Хотел Олимпион Бич

Геракини

Хотелот “Олимпион Бич“  е лоциран на самата плажа во Геракини. Геракини се наоѓа на почетокот на вториот крак – Ситонија на само 14 км одалечено од Неа Мудања. Хотелот располага со 36 соби опремени со купатило, клима, сателитска телевизија, телефон, фрижидер и сопствена тераса. Секоја тераса е со страничен поглед на морето. На 50 метри од хотелот има супермаркет, продавници и ресторани. Прекрасното селце Геракини ви нуди мирен фамилијарен одмор со прекрасни плажи и удобно сместување.

НАПОМЕНА:
– Цените се дадени по особа на база 7 ноќевања со појадок за минимум 2 возрасни во соба
– Максимум во 1/3 соба можат да се сместат 3 возрасни или 2 возрасни и 1 дете до 12 години,
– Доплата за 3 возрасен и 1 дете до 12 години во 1/3 соба според табелата
– Поради генерално чистење на собите истите се напуштаат во 11:00 часот, а се добиваат после 15:00
– Климата е вклучена во цената и е без доплата
– Туристичка такса се плаќа по 1,50 € од ден по соба во агенцијата при уплата на аранжманот
– Доплата за превоз 35 € возрасен, 25 € за деца до 12 години
– На една соба следува гратис 2 лежалки за на плажа (чадор против сонце мора да си обезбедите сами)
– Доплата за ручек или вечера во ресторан одалечен 500 м од хотелот 12 € по осба
– Доплата за превоз со автобус 35 € RT, 25 € OW возраснИ 25 € RT, 20 € OW деца од 02-12 години,

Услови на плаќање
Во случај на резервации со превоз (со автобуски превоз, чартер или лет на редовни авиолинии) или за индивидуален престој, уплатата ќе се изврши на следниов начин:
1. За резервации со рана резервација (рани попусти – EB):

МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
– 10% од вредноста на резервацијата се уплатува за време на резервацијата
– 40% од вредноста на резервацијата ќе се плати до истекот на периодот на ЕВ, според понудата;
– 50% од вкупната вредност на услугите ќе се плати 21 ден пред датумот на поаѓање;

2. За резервации по Општа понуда – со редовни цени (освен EB и LM)
– 30% од вредноста на пакетот се плаќа при резервација на услугата,
– 30% од вредноста на пакетот ќе се плати до 30 дена пред датумот на поаѓање,
– 40% од вкупната вредност на услугите ќе се плати до 21 ден пред датумот на поаѓање;

3. Во случај на резервација во последен момент-last minute (LM), нивната потврда ќе се изврши само врз основа на целосна уплата на услугите;

Отказни трошоци во случај на отказ на услугите
Патникот може во секој момент да се откаже од патувањето/услугите и тоа треба да го направи во писмена форма. Датумот на писмениот отказ претставува основа за
пресметка и наплата на отказните трошоци (во однос на основната цена на аранжманот).
Отказните трошоци што се наплатуваат во случај патникот да се откаже од резервираната услугата / индивидуален престој се следниве:
– за отказ до 30 дена пред патувањето 30%
– за отказ од 29 до 15 дена пред патувањето 50%
– за отказ од 14 до 10 дена пред патувањето 80%
– за отказ од 09 до 06 дена пред патувањето 90%
– за отказ од 05 до 0 дена пред патувањето или во текот на патувањето 100%.

За износот на отказните трошоци, постои можност организаторот на патување да му издаде ваучер на патникот за користење на одредени услуги во одреден период,
доколку давателите на услуги (хотелот, превозникот и др.) го прифатат тоа.

Во случај на отказ на резервација уплатена со ваучер издаден за неискористени услуги поради епидемијата со Covid19 во 2020 година, патникот изрично прифаќа во случај на отказ да му биде издаден нов ваучер на износот уплатен со ваучер намален за евентуалните отказни трошоци опишани во програмата и договорот за патување.
За отказ на резервации уплатени по специјални понуди (SPO), рана резервација (EB) или резервации во последен момент-last minute (LM), не се враќа уплатениот аванс потребен за резервација на услугите според описот и условите на програмата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *