Лето 2019

Хотел Jenny 3*

Сивири

-10 % попуст за резервации и целосна уплата до 29.02.2020

-5 % попуст за резервации и целосна уплата до 31.03.2020

Early booking понудата е за определен број на соби

Локација
Хотелот Jenny се наоѓа во центарот на Сивири,мало крајбрежно место на западната страна од полуостровот Касандра. Местото има голем број таверни во кои се служи свежа риба, морски плодови и традиционална скара. Добро организираната плажа е препознатлива по белиот песок и плиткото море идеално за фамилијарен одмор.

GPS Координати: 40.036902, 23.362743

Плажа
150 метри од песочна плажа.

Опис на објектот
Хотелот располага со 29 соби, 1/2, 1/3 и 1/4. Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), ТВ и wc. Собите за сезона 2018 ќе бидат реновирани. Надворешниот базен и лежалките се бесплатни за користење од гостите.

1/4 стандард соба – еден брачен кревет и два единечни

Услуга
Полупансион – појадок и вечера на шведска маса
Појадок 08:00-10:00ч.
Вечера 19:00-21:00ч.

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

Услови за “early booking”:  За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

Цената е за 1 возрасно лице за 7 полупансиони

Прво и второ дете до 13,99г. со 2 возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари.
Минимум 2 возрасни лица плаќаат полна сума за соба

Во цената Е вклучено:
– 7 полупансиони (шведска маса)
– Безжичен интернет
– Клима уред
– Лежалки на базен
– Отворен базен во склоп на хотелот

Во цената НЕ Е вклучено:
– Превоз,
– Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа на рецепција во хотелот)
– Патничко осигурување

Напомена:
– Цената е за минимум 2 возрасни лица во соба,
– Цените се по лице и се однесуваат за услуга 7 полупансиони
– Прво и второ дете до 13,99г. со 2 возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО
– Прво и второ дете 14-15,99г. со 2 возрасни на редовно легло плаќаат по 30% од цената за 1 возрасен
– Трет и четврт возрасен над 16 г., плаќаат по 50% од цената за 1 возрасен
– Сместување во собите е после 14 часот по локално време
– Напуштање на собите е до 10 часот по локално време

Организираме автобуски превоз со доплата

Време на поаѓање и цена за превоз од Скопје за Халкидики (секоја сабота) :
03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес 40€ по лице
04:00 h Скопје (Дрводекор) 35€ по лице
04:30 h Велес (бензинска мотел Македонија) 35€ по лице
05:00 h Неготино (бензинска Неготино) 35€ по лице
05:00 h Струмица (бензинска Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово 40€ по лице
05:40 h Удово (бензинска Удово) 35€ по лице
06:00 h Граничен премин (бензинска Шимов) 35€ по лице

Време на поаѓање и цена за превоз од Битола за Халкидики :
05:00 h Битола (Градска Автобуска Станица) 30€ по лице
04:15 h Прилеп (бензинска Салида) -Трансфер до Битола 30€
03.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола 35€ по лице
03:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола 35€ по лице
03:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола 35€ по лице
04.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола 30€ по лице

Попуст за деца :
Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10€ од редовната цена
Деца до 1,99 години бесплатно

Време на поаѓање од Сивири :
13:30 h (локално време)
(можни се доцнења во сезона заради густината на сообраќајот)
Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин,
Попустите не може да се комбинираат,
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

Важат Општите услови на Т.А. Балкан Турист Травел Компани
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *