Зима 2018/2019

Хотел Lucky Bansko*****

Банско

EARLY BOOKING: 15.10.’18 (-15%) до 30.11.’18 (-10%)

Цените се изразени во евра (€) по лице од ден на база ноќевања со појадок Шведска маса 1€ = 62,00

Цената вклучува: богат доручек,слободно користење на интернет, Игротека за деца, НОВ СПА ЦЕНТАР со БИО Базени, Солен базен, Солена соба за релакс, Ледена соба, Парна бања, Сауна, Џакузи, Бесплатен Транспорт до гондолата за време на сезоната за скијање.
Минимум престој 4 ноќевања за период 20.12.2018-26.12.2018 и 27.12.2018-02.01.2019

ДОПЛАТИ:
– Вечера – ВОЗРАСЕН над 12 .99 год. – 15 €; Дете од 4 – 11,99 год. – 9 €
– Задолжителна Новогодишна вечера во главен ресторан – возрасен 122 €, дете 4-12 години 65 €
– Новогодишна вечера во италијански ресторан (незадолжително) – возрасен 192 €, дете 4-12 години 96 €
– Задолжителна доплата за Божиќна вечера на– возрасни 45 €, деца од 4-11.99 год. 27 €
– Во периодите кога се служи Божиќна и Новогодишна вечера не се служи стандарда вечера
– Доплата-туристичка такса 1 € по лице од ден

ПОПУСТИ:
– Дете од 0 – 3.99 години со двајца родители- БЕСПЛАТНО за BB во STUDIO LUX, APARTMАN LUX,APARTMАN DE LUX, APARTMАN EXSECUTIVE
– Прво дете од 4 – 11.99 години со двајца родители кои плаќаат- БЕСПЛАТНО за BB во STUDIO LUX, APARTMАN LUX, APARTMАN DE LUX, APARTMАN EXSECUTIVE
– 1 возрасен+1 дете 0-11.99 години во Студио-возрасен плаќа редовна цена дете плаќа 20% попуст на редовна цена

– 1 возрасен+2 деца 0-11.99 години во Студио-возрасен плаќа редовна цена секое дете плаќа 50% од редовна цена
– 2 возрасни+2деца 0-11.99 години во APARTMАN EXSECUTIVE и двоспален апартман Lux-децата бесплатно

– 2 возрасни+3деца 0-11.99 години во APARTMАN DELUXE И APARTMАN EXSECUTIVE-двете деца бесплатно,трето дете плаќа 15 евра
– Возрасен на дополнителен кревет во APARTMАN DE LUX, APARTMАN EXSECUTIVE-40% попуст

– Extras: 7=6; 14=12 Овие попусти НЕ СЕ КОМБИНИРААТ со попустите за Early booking.

Сите измени/откажувања може да се направат до 18:00 часот бугарско време.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *