зима 2017/2018

HOTEL “LUCKY BANSKO “ 5*****

БАНСКО

www.luckybansko.com
EARLY BOOKING попуст за целосна уплата до   30.11.’17 (-10%)

Цените се изразени во евра (€) по лице од ден на база ноќевања со појадок Шведска маса 1 € = 62,00

Цената вклучува: богат појадок, слободно користење на интернет, игротека за деца, НОВ СПА ЦЕНТАР со БИО базени за деца и возрасни 33 степени на водата со систем за хидро масажа, солен базен со соли од Мртвото Море, солена соба за релакс, ледена соба, парна бања, сауна, џакузи, контрасни тушеви, руска бања, 6 кабинети за масажа, фитнес центар опремен со “TechnoGym”справи, бесплатен транспорт до гондолата за време на сезоната за скијање и туристичко осигурување.
ПОПУСТИ:
– Дете од 0 – 3.99 години – БЕСПЛАТНО
– Дете од 4 – 11.99 години со двајца родители кои плаќаат- БЕСПЛАТНО (ова не важи само за сместување во двоспален апп лукс каде што плаќаат 4 лица х 100 %)
– Дете до 11.99 години со еден возрасен -20 % попуст (плаќа 80 % од редовната цена)
– 2 деца до 11.99 години со еден родител – секое дете плаќа по 50 %
– Доплата за 3 и 4 возрасен и деца над 11.99 години на екстра кревет плаќа 60% од редовната цена
– Над дозволениот број на лица за сместување во Апп Де Лукс и Екзекутив се доплаќа – 37 € за возрасен над 12 год. и 18 € за деца од 4-11.99 год.
– Задолжителен минимум престој – за Божиќ – мин. 3 ноќи, за Новогодишниот период – мин. 4 ноќи
Останати попусти – за сите пристигнувања од 08.01.2018 до 20.01.2018 и во периодот од 11.02.’18-10.04.’18 важат попустите 7=6; 14=12
Овие попусти НЕ СЕ КОМБИНИРААТ со попустите за Early booking
ДОПЛАТИ:
– Вечера (Buffet) – ВОЗРАСЕН над 12 – 99 год. – 15 €; Дете од 4 – 11,99 год. – 8 €
– Задолжителна Новогоdишна вечера во ресторан “Ле Бистро” – Возрасен 115 e€, Дете 4-12 години 60 €
– Задолжителна доплата за Божиќна вечера на 25.12.2017 – возрасни 45 € , деца од 4-11.99 год. 23.5 €
Во периодите кога се служе Божиќна и Новогодишна вечера – не се служи стандарда вечера
– Доплата за туристичка такса 1 € по лице од ден

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *