ЗИМА 2017/2018

BANSKO SPA & HOLIDAYS 4*

Цените се изразени во евра на ден по лице во соодветна соба и вклучуваат ноќевање со појадок и вечера или All Inclusive (во зависност од избраниот пакет), користење базен, парна бања, сауна, контрастен туш, релакс зона, фитнес, безжичен интернет, паркинг, превоз до ски лифтот иназад до хотелот.
*За Божиќ и Нова година потребни се минимум од 3 ноќевања.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
– Дете до 6,99 на дополнително легло (со двајца возрасни што плаќаат) престојува бесплатно
– 2 деца до 6,99 на дополнително легло (со двајца возрасни што плаќаат) – едното дете престојува бесплатно, а за другото се плаќа 50% од цената за возрасен на редовно легло
– Дете до 6,99 на редовно легло со еден возрасен што плаќа престојува бесплатно, а сместувањето се плаќа по цена за еднокреветна соба
– 2 деца до 6,99 со еден возрасен што плаќа престојуваат бесплатно, а сместувањето се плаќа по цена за еднокреветна соба
– Деца од 7-13,99 на дополнително легло (со двајца возрасни што плаќаат) плаќаат 50% од цената за редовно легло
– 1 возрасен со 1 дете 7-13,99 и 1 дете до 6,99 – големото дете (на редовно легло) плаќа 70% од цената за редовно легло, а малото дете (на дополнително легло) престојува бесплатно
– Дете од 7-13,99 на редовно легло со 1 возрасен плаќа 70% од цената за редовно легло
– Возрасен на дополнително легло плаќа 70% од цената за редовно легло
– Попустите за редовните легла се валидни само за двокреветна соба.
– Во мансарда се сместуваат најмалку 2 возрасни.
– Во семејната соба може да се сместат 2 возрасни со 3 деца или 3 возрасни со 1 дете 7-13,99 и 1 бебе.
– Во едноспалните апартмани може да се сместат најмалку 2 возрасни. Цената е наем за 2 лица. Најмногу може да се сместат 4 возрасни или 2 возрасни со 2 деца.

*Доплата за Божиќна вечера на сет мени – 35 € за возрасни и 20 € за деца 4-13,99. Божиќната вечера не е задолжителна. За сите што не платиле за вечера на сет мени, ќе има вечера на блок маса на 25.12.2017.
*Новогодишната гала вечера е задолжителна – 80 € за возрасни и 40 € за деца 4-13,99.
*Деца -3,99 не користат места во ресторанот за Божиќ и Нова Година.

All Inclusive програмата вклучува:
– Појадок на шведска маса (7.30-10.00) со вклучени вода, сок и топли пијалаци од автомат
– Ручек на шведска маса или сет мени (12.00-14.00) со вклучени вода, сок, топли пијалаци од автомат, локални алкохолни пијалоци, точено пиво и вино.
– Вечера на шведска маса или сет мени (19.00-21.00) со вклучени вода, сок, топли пијалаци од автомат, локални алкохолни пијалоци, точено пиво и вино.
– Ужина (15.30-17.30) – сендвичи, слатки, палачинки, овошје, вода, сок и топли напитоци од автомат.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *