ЗИМА 2017/2018

MARIA ANTOANETA 3*

За резервации и целосни уплати до 30.11.2017 – 15% попуст За резервации и целосни уплати до 21.12.2017 – 10% попуст

Цените се изразени во евра, по лице на ден, според избраниот вид на исхрана и вклучуваат:
– Користење на СПА центарот со внатрешен базен, две сауни, парна бања, фитнес
– Минибус до гондолата – наутро од 08:00 до 10:00 и попладне од 15:30 до 17:00
– Бесплатен безжичен интернет
Цените се валидни за најмалку 2 ноќевања, а за периодите 29.12-01.01.2018 и 02.01-13.01.2018 за најмалку 3 ноќевања
НВ+ – неограничено пиво, бело и црвено вино, минерална вода за време на вечерата

Во цената НЕ Е вклучено:
– Превоз до хотелот
– Туристичка такса од 1 евро на ден по лице
– Патничко осигурување

 

ПРОМОЦИИ И ПОПУСТИ:
1. 6=5, 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=9 за периодот 01.12-31.03.2018
2. Попуст за рана уплата: 25% до 30.09.2017, 20% до 31.10.2017, 15% до 30.11.2017, 10% до 21.12.2017
3. Гратис ноќевањата се пресметуваат според последните ноќевања.
4. Попустите НЕ се комбинираат

ДОПОЛНИТЕЛНИ ГОСТИ:
– Деца од 0 до 5.99 – бесплатно
– Прво дете од 6 до 11.99 – бесплатно
– Второ и повеќе деца од 6 до 11.99 – 50% попуст
– Возрасен на дополнително легло – 30% попуст
– Деца од 6 до 11.99 на редовно легло плаќаат 100%

ДОПОЛНИТЕЛНИ ДОПЛАТИ (незадолжителни):
– Новогодишна гала вечера – 62 евра за возрасен, 31 евро за дете од 6 до 11.99
– Поглед кон планина – 5 евра на ден
– Подземен паркинг – 5 евра за 24 часа
– Бебешко креветче – 5 евра на ден

Хотелски содржини: рецепција, лоби бар, сеф, ресторан, надворешен базен, лифт, надворешен и подземен паркинг, ски остава, обезбедување со камери, безжичен интернет, СПА центар, соби за масажа, фитнес.
Опременост на собите:
1. Double standard – 25 m², телевизор, телефон, мини бар, сет за кафе и чај, купатило со када или туш кабина, интернет, балкон
2. Family apartments – дневна соба соопремена кујна, две двокреветни спални, телевизор, трпезариска маса, сет за кафе и чај, интернет, балкон со поглед кон градина или планина, софа на извлекување, електрични радијатори во секоја соба, бања со када или туш кабина, дополнителен тоалет, можност за избор на соба со камин
3. Junior suites – 30 m², посебни електрични радијатори, телевизор, сет за кафе и чај, интернет, телефон, балкон со поглед кон градина или планина, софа на извлекување, можност за избор на соба со камин, тоалет со туш кабина, фен.
4. Едноспални апартмани – 60 m², дневна и трпезарија со телевизизр, мини кујна, трпезариска маса, сет за кафе и чај, интернет, балкон со поглед кон градина или планина, спална, тоалет со када или туш кабина, софа на извлекување, можност за избор на соба со камин, електрични радијатори во секоја соба

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *