ЛЕТО 2018

ASPIDA HOTEL

-15% ПОПУСТ ЗА УПЛАТА ДО 28.02.2018

ПОЛИХРОНО

БЕСПЛАТНО СМЕСТУВАЊЕ НА 3-ТО И 4-ТО ЛИЦЕ ВО СТУДИО
ПОПУСТИ: – 25 % ЗА УПЛАТА ДО 31.12.2017
– 15 % ЗА УПЛАТА ДО 01.02.2018
– 10 % ЗА УПЛАТА ДО 01.03.2018

“ASPIDA HOTEL” Се наоѓа на 80 метри од прекрасната плажа во Плихроно. Сите студиа се на ниско приземје. Располагаме со 5/3, студиа сите се во сопствен закуп и се опремени со: комплетно опремена кујна, тоалет, широки балкони, А/С – клима ТВ. (користењето на климата е вклучено во цената)

УСЛУГИ:

 • Цените сo * се дадени за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз за минимум 2 лица во студио /
 • Цените без * се дадени за наем за студио за 7 ноќевања
 • Во студијата e дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет т.е. број на кревети. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
 • Сите попусти за деца и трети лица важат при сместување во соба со 2 возрасни лица
 • при резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување уплатената аконтација не се враќа
 • поради генерално чистење на студиата после секоја смена, студијата се напуштаат во 09:00 часот, а се добиваат после 14:00 часот по локално време
 • Промена на постелнината во собите се врши на 4-от ден од престојот,
 • Кај пакет аранжманите за 7 ноќевања важат следните услови:
 • Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно
 • За деца 02-12 години – сместување бесплатно, доплата за превоз од 25 €
 • Сместување на 3-то возрасно лице над 12 години во студио –
 • сместување БЕСПЛАТНО – доплата за превоз 35 €

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

 • Задолжително патничко и здравствено осигурување – инфо во агенцијата
 • Климата е вклучена во цената
 • За користење сопствен превоз кај пакет аранжманите се одбива по 10 € од лицата што плаќаат 100%
 • За користење на две смени (7+7 ноќевања) одобруваме попуст од 10% на втората смена
 • Превоз : возрасни 35 € (повратен билет) / 25 € (1 правец) ; деца од 2-12 години 25 € (повратен билет) / 20 € (1 правец)
 • Цените се изразени во € – евра , по курс 1 € = 62 мкд

Во цената не е вклучена туристичка такса за престој – се плаќа на лице место
За овој аранжман важат општите услови на патување пропишани од“СКТМ“ и Т.А.“БАЛКАН ТУРИСТ“. ЛИЦЕНЦА – “А“ за вршење на туристичка дејност

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *