ЛЕТО 2018

Вила "LA MIRAGE"

-15% ПОПУСТ ЗА УПЛАТА ДО 28.02.2018

ПАРАЛИА

БЕСПЛАТНО СМЕСТУВАЊЕ НА 3-ТО И 4-ТО и 5-ТО ЛИЦЕ ВО СТУДИО
ПОПУСТ ОД -15% ПОПУСТ ЗА УПЛАТА ДО 28.02.2018

Вила “LA MIRAGE“ е од висока “А“ категорија и се наоѓа на 50 м од плажата во првиот дел на Паралиа. Студиата се комплетно опремени со мини кујна, тоалет, балкони, А/С + ТВ. Располагаме со 1/2; 1/3 и 1/4 студија на приземје и 1 спрат.

УСЛУГИ:

 • Цените сo * се дадени за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз за минимум 2 лица во студио што плаќаат 100 %
 • Цените без * се дадени за наем за студио / апартман за 7 ноќевања за минимум 2 лица во студиo што плаќаат 100 %
 • Во студијата e дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет т.е. број на кревети. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
 • Сите попусти за деца и трети лица важат при сместување во соба со 2 возрасни лица
 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување уплатената аконтација не се враќа
 • Поради генерално чистење на студиата по секоја смена, студијата се напуштаат во 09:00 часот, а се добиваат по 14:00 часот по локално време
 • Хигиената во собата си ја одржувате сами за време на престојот

Кај пакет аранжманите за 7 ноќевања важат следните услови:
Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно
За деца 02-12 години – сместување бесплатно, доплата за превоз од 25 €
Сместување на 3-то и 4-то и 5-то возрасно лице над 12 години во студио – сместување БЕСПЛАТНО – доплата за превоз 35 €

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

 • Задолжително патничко и здравствено осигурување – инфо во агенцијата
 • Доплата за клима 5 € од ден
 • Превоз: возрасни 35 € (повратен билет) / 25 € (1 правец)
  деца од 2-12 години 25 €(повратен билет) / 20 € (1 правец)
  • За користење сопствен превоз кај пакет аранжманите се одбива по 10€ од лицата што плаќаат 100%
  • За користење на две смени (7+7 ноќевања)одобруваме попоуст од 10% на втората смена
  • Попустот за рана уплата не е валиден само за смените од промотивниот период т.е за 21 и 28 Мај
  • Во цената не е вклучена туристичка такса за престој – се плаќа на лице место
 • Цените се изразени во € – евра, по курс 1 € = 62 мкд
  За овој аранжман важат општите услови на патување пропишани од „СКТМ“ и Т.А.„БАЛКАН ТУРИСТ“. ЛИЦЕНЦА – “А“ за вршење на туристичка дејност

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *