Лето 2018

ВИЛА ТАСИА

10% попуст до 28.02.2018

Велика

Велика се наоѓа јужно од Олимписката регија оддалечена околу 50км од Лариса се одликува со долга и широка плажа, кристално чиста вода, продавници, таверни. Оваа дестинација е позната како летувалиште на Грците…

Многупати наградувавана со сино знаме плажата Велика, е продолжение на плажите на Агиокампос и Като Сотирица. Во некои делови се песочни и други камења. Тоа е добро организирано, со многу таверни, супермаркети, кафе барови.
Секое лето илјадници туристи доаѓаат на плажата во Велика, да уживаат во прекрасното, чисто море и свежа морска храна во таверните и ноќниот живот во баровите на плажата.
На плажата во Велика се организираат натпревари во одбојка на плажа.
Во потокот Платанија во близина на Велика можете да најдете примероци од византискиот сјај на замокот, кој се откриени со археолошките ископувања. На истиот пат можете да го посетите манастирот Св. Јован Богослов, кој е извонреден примерок на византискиот стил. Исто така пешачењето по патека Меливија-Велика, е уникатно искуство.

Локација: Вилата се наоѓа во местото Велика, одлично е позиционирана, близу главната улица одалечена е оклолу 60 метри од плажа.
Опис: Сите сместувачки капацитети се наоѓаат на приземје и први спрат. Секое студио е модерно опремено, располага со едено француско легло и еден стандарден кревет со извлекуванје за дополнително легло со комплетно опремена кујна, купатило / wc, тераси, комарници, сушари. TV, Wi-Fi. Kлима уред на доплата 3 евра дневно.
Вилата има убав двор со овоштарник скара и паркинг.
Агенцијата не гарантира за брзината за интернетот и не сноси одговорност во случај на технички проблеми од грчките оператори.
Цени за термини по типови простории и услуги.

Локација: Вилата се наоѓа во местото Велика, одлично е позиционирана,близу главната улица одалечена е оклолу 60 метри од плажа.
Опис: Сите сместувачки капацитети се наоѓаат на приземје и први спрат.Секое студио е модерно опремено, располага со едено француско легло и еден стандарден кревет со извлекување за дополнително легло со комплетно опремена кујна, купатило / wc, тераси, комарници, сушари. TV, WI-FI. клима уред на доплата 3 евра дневно.
Вилата има убав двор со овоштарник скара и паркинг.
Агенцијата не гарантира за брзината за интернетот и не сноси одговорност во случај на технички проблеми од грчките оператори.
Цени за термини по типови простории и услуги

Услови под кои важи аранжманот
– Цените СО * се однесуваат за 7 ноќевања по лице со вклучен превоз, за минимум две лица во студио/апартман. (Трето и четврто лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, а плаќаат само превоз.
– Цените БЕЗ * се однесуваат за наем на студио/апартман за 7 ноќевања без вклучен превоз.
Цените со ознака ПРОМО се цени по лице според соодветниот капацитет
– Во цената на аранжманот НЕ вклучено користењето на клима уредот 3 евра.
– За хигиената во апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници.
– Во секе студио/апартмазн има комплетно опремена кујна за онолку лица за колку што е наменето студиото/апартманот.
– Постелнината во студијата/апартманите се менува еднаш за време на престојот.
– Сместувањето во студијата/апартманите е најдоцна до 14 часот по локално време, а напуштањето на истите е во 10 часот по локално време.
– Цената е изразена во евра, а плаќањето е во денарска противвредност од 1€ = 62,00 денари.
– При користење на сопствен превоз, цената на пакет аранжманите се намалува за 10 €.

Цена на превоз на релација Куманово – Скопје – Кавадарци – Велика – Македонија изнесува:
• возрасни:40 €
• деца од 2 до 12 години: 30 €
• деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

Разгледница од Велика

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *