Лето 2018

Вила Стела

Каламици

ВИЛА СТЕЛА се наоѓа на 50метри од плажа и расоплага со 1/2+1 и1/3+1 студиа, распоредени на прв кат. Секое студио има балкон, комплет опремена кујна со фрижидер, бања, ТВ, клима – вклучена во цена и Wi-Fi. Вилата има двор со скара и простран сопствен паркинг. Во близина има супермаркет, традиционални таверни, ресторани и бич барови.
Опис: една просторија, со 2 или 3 стандардни кревети со по еден помошен лежај.

НАПОМЕНИ:
– ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА
– Во студио дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. наддозволениот број може да се сместимаксимум едно дете до 6 години во кревет со родител.
– Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.
– Поаѓањето е на денот објавен во табелата, состанок на група во 03.30часот, поаѓање во 04.00часот на паркингот спроти х.Холидеј Ин.
– Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
– Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).
– За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена.Напомена: понудата важи на редовните цени.
– Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе:
на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира
– Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по РЕДОВЕН ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
– Сместување во собите е по 14часот по локално време, а напуштање на истите е во 09часот.
– Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање.
– Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.
– По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
– Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

– Туристичка такса се плаќа на лице место 0.5 до 1 евро по соба на ден

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *