Зима 2018/2019

Хотел Lucky Bansko*****

Банско

EARLY BOOKING: за целосна уплата до: 15.10.’18 (-15%) до 30.11.’18 (-10%)

Цените се изразени во евра (€) по лице од ден на база ноќевања со појадок Шведска маса 1€ = 62,00

Цената вклучува: богат доручек, слободно користење на интернет, Игротека за деца, НОВ СПА ЦЕНТАР со БИО Базени за деца и возрасни 33 степени С на водата со систем за хидро масажа, Солен базен со соли од Мртвото Море, Солена соба за релакс, Ледена соба, Парна бања, Сауна, Џакузи, Контрасни тушеви, Руска бања, 6 Кабинети за масажа, фитнес центар опремен со “TechnoGym” справи, Бесплатен Транспорт до гондолата за време на сезоната за скијање и туристичко осигурување.

ПОПУСТИ:
– Дете од 0 – 3.99 години – БЕСПЛАТНО
– Дете од 4 – 11.99 години со двајца родители кои плаќаат – БЕСПЛАТНО (ова не важи само за сместување во двоспален апп лукс каде што плаќаат 4 лица х 100 %)
– Дете до 11.99 години со еден возрасен -20 % попуст (плаќа 80 % од редовната цена)
– 2 деца до 11.99 години со еден родител – секое дете плаќа по 50 %
– 2 возрасни + 2 деца 0-11.99 год во Апт Екзекутив и во 2 спален Апт Лукс се бесплатни
– Доплата за 3 и 4 возрасен и деца над 11.99 години на екстра кревет плаќа 60% од редовната цена
– Над дозволениот број на лица за сместување во Апп Де Лукс и Екзекутив се доплаќа – 37 еур за возрасен над 12 год. и 18 еур за деца од 4-11.99 год.
– Задолжителен минимум престој – за Божиќ – мин. 3 ноќи , за Новогодишниот период – мин. 4 ноќи
– Останати попусти – за сите пристигања во периодот од 17.02.’19-06.04.’19 важат попустите 7=6; 14=12
* Овие попусти НЕ СЕ КОМБИНИРААТ со попустите за Early booking

ДОПЛАТИ:
– Вечера (Buffet) – ВОЗРАСЕН над 12 – 99 год. – 17 euro; Дете од 4 – 11,99 год. – 10 euro
– Задолжителна Новог. Вечера во рест. Ле Бистро – Возрасен 137 euro, Дете 4-12 години 73 €
– Задолжителна доплата за Божиќна вечера на 25.12.2017 – возрасни 50 € , деца од 4-11.99 год. 30 €
– Во периодите кога се служе Божиќна и Новогодишна вечера – не се служе стандарда вечера
– Доплата-туристичка такса 1 € по лице од ден

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *