Зима 2018/2019

ХОТЕЛ RILA****

Боровец

EARLY BOOKING – ПОПУСТ 10 % ЗА РЕЗ.И УПЛАТИ ДО 15.10.2018

Цената е по лице од ден и вклучува: сместување, појадок и вечера, бесплатно користење на базен (25м) и џакузи, WI-FI во лобито, хотелско осигурување .
Пијалоците не се вклучени. Цените за Супериор собите исто така вклучуваат: бесплатно користење на Термо зона и фитнес, бесплатен интернет во собите, и бесплатно складирање на скии / сноборд опрема и чизми.
Хотелот има бесплатен надворешен паркинг со ограничен број на паркинг места – и подземен паркинг – кој екстра се доплаќа.

Mаксимална искористеност:
– Еднокреветна соба со поглед кон терените/страничен поглед-1 лице+дете до 1.99 год.
– Стандард двокреветна соба со поглед кон терените/страничен поглед-2 возрасни +1 дете до 1.99 год.
– Супериор соба соба со поглед кон терените/страничен поглед-2 возрасни +1 дете до 11.99 год.
– Фаамилијарна соба со поглед кон терените/страничен поглед-2 возрасни +2 деца до 13.99 год.
– Супериор апартман со поглед кон терените/страничен поглед-4 возрасни +2 деца.
– Луксузен апартман со поглед кон терените/страничен поглед-2 возрасни +1 дете до 11.99.

ДОПЛАТИ / по лице во евра /
– Доплата за Божиќна Гала вечера на 25.12.2018, возрасни – 40 евра, деца од 2-11.99 години – 20 евра
– Новогодишна Гала буфет вечера – 65 евра возрасни, деца 2-11,99 години – 32.50 евра
– Новогодишна Гала вечера на сет мени – 90 евра возрасен, деца од 2-11.99 години -45 евра

Услови за сместување на деца и возрасни на дополнително легло:
– Деца до 1.99 год. кои не користат услуги се сместуваат бесплатно со 2 возрасни во сите типови на соби
– Дете од 2-11.99 год. во стандард супериор соба со 2 родители – доплата од 20 евра од ден.
– Деца од 2-13.99 години во фамилијарна соба со 2 возрасни 20 евра од ден.
– Дете од 0-11.99 год. во стандард /супериор соба со 1 возрасен – возрасен плаќа цена за еднокреветна соба, за дете се доплаќа 20 евра од ден.
– Дете од 0-13.99 год. во фамилијарна соба со 1 возрасен – возрасен плаќа цена за еднокреветна соба, за дете се доплаќа 20 евра од ден.
– Дете од 2-11.99 год. во Супериор апартман со 2 возрасени -20 евра од ден.
– Суперирор апартман –калкулиран како 2 супериор Twin соби

Early booking попустот е валиден за периодот на престој од 17.12-05.04.2019 и изнесува 10% за резервации направени до 15.10.2018 и целосно платени на хотелот до 25.10.2018. Букинг промоцијата е ограничена. Промена на имиња или други измени кај резервации направени со early booking попуст – не се дозволени.

Период на отказ без пенали
– 35 денови пред пристигнување за период 28.12.2018-04.01.2019.После овој период се применува 100% плаќање.
– 17 денови пред пристигнување за период 20.01.2019-04.01.2019.После овој период се применува 100% плаќање.
– 12 денови пред пристигнување за период 05.01.2019-19.01.2019 и 24.02.2019-03.03.2019.
После овој период се применува 100% плаќање.
– 9 дена пред пристигнување за период 14.12.2018-27.12.2018 и 04.03.2019-16.03.2019.
После овој период се применува 100% плаќање.
– 7 дена пред пристигнување за период 17.03.2019-06.04.2019. После овој период се применува 100% плаќање.

– Доплата за туристичка такса – 1 € по лице од ден

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *