Зима 2018/2019

Хотел Festa Chamkoria****

Боровец

Локација: на 1200 метри од центарот на градот
Капацитет: 16 соби, 25 јуниор апартмани и 10 апартмани
Хотелски содржини: ресторан, лоби бар, ноќен бар, затворен базен, велнес, физикална терапија, фитнес, масажа, сауна, интернет, факс, сеф, менувачница, ски остава, ски градинка.
Опременост на собите: сателитска ТВ, телефон, минибар, фен, сеф, бања со туш, фен, централно греење, клима уред. Некои соби имаат балкони. Јуниор апартманите имаат спална соба, одделена од дневниот престој со витрина за ТВ. Апартманите имаат една спална соба и дневна и бања со када.

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата на база полупансион.
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Максимален број на лица: SINGLE (1), DBL (2+0), JUNIOR SUITE 1 спална (2+2), STANDARD SUITE (2+2)

Во цената е вклучено:
Појадок, вечера, користење на базен, сауна, парна бања, релакс соба и фитнес, интернет, паркинг.

Во цената НЕ е вклучено:
Туристичка такса за престој, 1 € возрасен / 0,5€ деца 2-12г. на ден.
Доплата за Божиќна вечера (задолжителна) на 25.12.2018-25 € / возрасен, 12€ / дете ( 3-13г.)
Доплата за Новогодишна вечера (задолжителна) 50€ / возрасен, 25€ / дете (3-13г.)

Услови за сместување на деца и возрасни на дополнително легло:
– Деца до 2.99 год. -бесплатно
– 1 Дете од 3-12.99 год. сместено на дополнителен кревет со 2 возрасни-бесплатно
– 2 Дете од 3-12.99 год. сместено на дополнителен кревет со 2 возрасни-50% попуст.
– 2 Дете од 3-12.99 год. сместено на дополнителен кревет со 2 возрасни-50% попуст.
– Дете од 3-12.99 год. со 1 возрасни-50% попуст.
– Трето возрасно лице сместено на дополнителен кревет во Junior suite или Suite -30 % попуст

ПРОМОЦИИ И АКЦИИ:
1) -15% за уплати до 30.09.2018, -10% за уплати до 10.10.2018. Попустот се пресметува на основната цена.
2) -10% за уплати до 31.10.2018, -10% за уплати до 10.11.2018
3) 7=6 за престој во период 01.12.2018–20.12.2018 & 08.01.2019-15.02.2018 & 05.03.2019-09.04.2018. Гратис ноќевањата се калкулираат по пониска сезона. Попустите НЕ се комбинираат.

Период на отказ без пенали
-3 денa пред пристигнување за период 01.12.2018-20.12.2018. После овој период се применува 100% плаќање.
-5 денa пред пристигнување за период 21.12.2018-27.12.2018. После овој период се применува 100% плаќање.
-30 денови пред пристигнување за период 28.12.2018-01.01.2019. После овој период се применува 100% плаќање.
-9 дена пред пристигнување за период 02.01.2019-13.01.2019. После овој период се применува 100% плаќање.
-9 дена пред пристигнување за период 14.01.2019-25.01.2019. После овој период се применува 100% плаќање.
-9 дена пред пристигнување за период 26.01.2019-55.02.2019. После овој период се применува 100% плаќање.
-7 дена пред пристигнување за период 16.02.2019-04.06.2019 и 05.03.2019-09.04.2019. После овој период се применува 100% плаќање.

Легенда:
DBL/TWIN – двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL – еднокреветна соба, APP – апартман, Family – фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV – поглед на парк, SV – поглед на море, tv – телевизор, fr – ладилник (фриждер), ac – клима уред, BB – ноќевање со појадок, HB – полупансион (појадок и вечера), AI – (all inclusive) се вклучено.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *