Зима 2018/2019

Murite Club Hotel 4****

Разлог

Положба: Во оклината на Разлог, 10 км од центарот на Банско
Сместување: 96 луксузно опремени соби и апартмани. Сите апартмани имаат балкон со планински поглед, и се опремени со дабов под и теписи во спалните соби. Собите се опремени со сателитска ТВ, кауч и систем за домашна забава. Некои, исто така имаат и голема кујна.
Услуга: се вклучено
Содржини: Комплексот се состои од 4 тематски згради кои се одалечени 50 метри една од друга. Главната зграда нуди луксузни спа и велнес објекти со затворен базен, како и пријатно лоби со отворен камин, мини клуб за деца, ресторан, продавници и ноќен клуб.
Спорт и забава: Тенис, голф (во рамките на 3 км), риболов, скијање, билијард, пинг – понг, пешачење, велосипедизам, јавање, сауна, фитнес центар, спа и велнес центар, масажа, џакузи, турска бања, затворен базен (цела година), изнајмување велосипеди, мини клуб за деца, детско игралиште, караоке, вечерна забава
DELUXE се во главна зграда, а DBL и APP STANDARD се во споредна зграда (без топла врска).

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба со појадок и вечера.
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Во цената е вклучено:
WI-FI, џакузи, користење на базен, сауна, фитнес, детска игротека, транспорт до ски гондолата.

Во цената НЕ е вклучено:
Туристичка такса за престој на ден, 1€ возрасен, 0,5€ деца 2-12г. на ден.
Доплата за All inclusive 7€ од ден за возрасни, деца 6-14г 3,5€
Доплата за новогодишна вечера (задолжителна) 60€ / возрасен, 30€/ дете дете (6-14 г)
Доплата за Божиќна вечера (не задолжителна) 25€ / возрсен, 15€ / дете (6-14 г)

ПРОМОЦИИ И АКЦИИ:
1) -20 % за уплати од 01.07.2018 до 30.09.2018,целосна уплата до 25.10.2018
-15% за уплати од 01.10.2018 до 15.11.2018,целосна уплата 10.12.2018
-10% за уплати од 16.11.2018 до 15.12.2018,целосна уплата до 20.12.2018 (не важи за престој во период 29.12-01.01.2018). ЕB попустите се однесуваат на основната цена.
Попустот за рана резервација не важи за период од 28.12.2018-01.01.2019.
2) 7=6,14=12 за престој во период 01.12-20.12.2018 и 20.01.2019-1304.2019. Гратис ноќевањата се калкулираат по пониската сезона. Дневните попусти се комбинираат само со -10% EB.

Минимум престој 4 ноќевања во периодот 28.12.2018-01.01.2019
Максимален број на лица: SGL-(1), DBL (2+0), App 1 спална (2+2), APP 2 спални (4+2), APP 3 спални (6+2). DBL и APP.

Услови за сместување на деца и возрасни на дополнително легло :
– Деца до 5.99 год. -бесплатно
– Дете од 5.99-13.99 год. сместено на редовно легло-50% попуст (двокреветна соба-Орхидеја/Камелија/Азалија)
– Прво дете од 5.99-13.99 год. сместено на дополнителен кревет -бесплатно.
– Второ дете од 5.99-13.99 год. сместено на дополнителен кревет-50% попуст.
– Возрасно лице сместено на дополнителен кревет -50 % попуст

– Период на отказ без пенали
– -7 денa пред пристигнување за период 01.12.2018-20.12.2018 и 04.03.2019-13.04.2019. После овој период се наплаќа 2 ноќевања.
– -14 денa пред пристигнување за период 21.12.2018-27.12.2018 и 02.01.2019-19.01.2019. После овој период се наплаќа 2 ноќевања.
– -30 денови пред пристигнување за период 28.12.2018-01.01.2019. После овој период се применува 100% плаќање.
– -14 дена пред пристигнување за период 20.01.2019-03.03.2019. После овој период се наплаќа 2 ноќевања.

Легенда:
DBL/TWIN – двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL – еднокреветна соба, APP – апартман, Family – фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV – поглед на парк, SV – поглед на море, tv – телевизор, fr – ладилник (фриждер), ac – клима уред, BB – ноќевање со појадок, HB – полупансион (појадок и вечера), AI – (all inclusive) се вклучено.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *