Bansko Spa & Holidays 4****

Зима 2018/19

Bansko Spa & Holidays****

Банско

Цените се изразени во евра на ден по лице во соодветна соба и вклучуваат ноќевање со појадок и вечера или All Inclusive (во зависност од избраниот пакет), користење базен, парна бања, сауна, контрастен туш, релакс зона, фитнес, безжичен интернет, паркинг, превоз до ски лифтот иназад до хотелот.

*За Божиќ и Нова година потребни се минимум од 3 ноќевања.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
– Дете до 6,99 на дополнително легло (со двајца возрасни што плаќаат) престојува бесплатно
– 2 деца до 6,99 на дополнително легло (со двајца возрасни што плаќаат) – едното дете престојува бесплатно, а за другото се плаќа 50% од цената за возрасен на редовно легло
– Дете до 6,99 на редовно легло со еден возрасен што плаќа престојува бесплатно, а сместувањето се плаќа по цена за еднокреветна соба
– 2 деца до 6,99 со еден возрасен што плаќа престојуваат бесплатно, а сместувањето се плаќа по цена за еднокреветна соба
– Деца од 7-13,99 на дополнително легло (со двајца возрасни што плаќаат) плаќаат 50% од цената за редовно легло
– 1 возрасен со 1 дете 7-13,99 и 1 дете до 6,99 – големото дете (на редовно легло) плаќа 70% од цената за редовно легло, а малото дете (на дополнително легло) престојува бесплатно
– Дете од 7-13,99 на редовно легло со 1 возрасен плаќа 70% од цената за редовно легло
– Возрасен на дополнително легло плаќа 70% од цената за редовно легло
– Попустите за редовните легла се валидни само за двокреветна соба.
– Во мансарда се сместуваат најмалку 2 возрасни.
– Во семејната соба може да се сместат 2 возрасни со 3 деца или 3 возрасни со 1 дете 7-13,99 и 1 бебе.
– Во едноспалните апартмани може да се сместат најмалку 2 возрасни. Цената е наем за 2 лица. Најмногу може да се сместат 4 возрасни или 2 возрасни со 2 деца.

*Доплата за Божиќна вечера на сет мени – 30 € за возрасни и 15 € за деца 4-13,99. Божиќната вечера не е задолжителна. За сите што не платиле за вечера на сет мени, ќе има вечера на блок маса на 25.12.2017.
*Новогодишната гала вечера е задолжителна – 75 € за возрасни и 37.50 € за деца 4-13,99.
*Деца -3,99 не користат места во ресторанот за Божиќ и Нова Година.

All Inclusive програмата вклучува
– Појадок на шведска маса (07:30-10:00) со вклучени вода, сок и топли пијалаци од автомат
– Ручек на шведска маса или сет мени (12:00-14:00) со вклучени вода, сок, топли пијалаци од автомат, локални алкохолни пијалоци, точено пиво и вино.
– Вечера на шведска маса или сет мени (19:00-21:00) со вклучени вода, сок, топли пијалаци од автомат, локални алкохолни пијалоци, точено пиво и вино.
– Ужина (15:30-17:30) – сендвичи, слатки, палачинки, овошје, вода, сок и топли напитоци од автомат.

GREEN LIFE 4****

Зима 2018/19

Green Life ****

Банско

Дополнителна зграда

Во цената е вклучено: користење на базен, сауна, парна бања, фитнес, ски остава, транспорт до гондолата, интернет, паркинг и туристичка такса.

Во цената НЕ е вклучено:
Доплата за полупансион 14€, деца 6-12г. 7 € (не важи за периодот за 25.12 и 31.12)
Доплата за новогодишна вечера (задолжителна) 102 € / возрасен, 40 €/ дете (6-12 г.)
Доплата за Божиќна вечера (задолжителна) 36€ / возрсен, 15€ / дете (6-12 г)
За празничните вечери Божиќ и Нова Година не се предвидени места по масите во основниот ресторан.Децата се сместени во салата за анимација каде има детски буфе и програма цела вечер.

Максимален број на лица: STUDIO (2+1), APP 1 bedroom (2+2), APP VIP (4+2), DBL LUX (2+0)

ПРОМОЦИИ И АКЦИИ: – 10 % за уплати 30 дена пред пристигнување, попустите не важат за период 25.12.2018-25.02.2019 како и за Божиќ,Нова Година и НВ.
Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Легенда:
DBL/TWIN – двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL – еднокреветна соба, APP – апартман, Family – фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV – поглед на парк, SV – поглед на море, tv – телевизор, fr – ладилник (фриждер), ac – клима уред, BB – ноќевање со појадок, HB – полупансион (појадок и вечера), AI – (all inclusive) се вклучено.