Bansko Spa & Holidays 4****

Зима 2018/19

Bansko Spa & Holidays****

Банско

Цените се дадени на ден по лице.
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Во цената е вклучено: користење на базен, фитнес, сауна, парна бања, релакс зона, паркинг и транспорт до ски гондолата

Минимум престој 3 ноќевања во периодот 23.12.2018-27.12.2018 и 27.12.2018-02.01.2019

Максимален број на лица: Studio (2 + 1), DBL (2+2),Family room (2 adl+3chld) или (3 adl+1 chld 7-14 год. и 1 бебе ) -макс. 4 adl. или 2 adl. + 3chld,
Mansard room-2 adl,APP-4 adl Или 2 adl+2chld

Во цената НЕ е вклучено:
Доплата за Божиќна вечера (незадолжителна) 30€ / возрасен, 15€ / дете (4-14г.)
За гостите кои немаат уплатено Божиќна вечера ќе имаат вечера на блок маса на 25.12.2018.
Доплата за Новогодишна вечера (задолжителна) 75€ / возрасен, 37,50€ / дете (4-14г.)

– Дете до 7 години на дополнителен кревет со 2 возрасни во двкореветна соба –бесплатно
– Две деца од 7 години со 2 возрасни во двкореветна соба –првото дете бесплатно, второто плаќа 50% од рдовната цена
– Дете до7 години на редовен кревет со 1 возрасен во двокреветна соба-цена за single соба
– Дете од 7-14 години на дополнителен кревет со 2 возрасни во двокреветна соба -50 % попуст за секое дете
– Дете од 7-14 години на редовен кревет со 1 возрасен во двокреветна соба –има 30 % попуст од редовната цена за возрасен
– Трето возрасно лице на дополнителен кревет во двокреветна соба -30% попуст

Период на отказ без пенали:
– 9 денa пред пристигнување за период 01.12.2018-22.12.2018 После овој период се наплатува 2 ноќевања.
– 15 денa пред пристигнување за период 23.12.2018-27.12.2018 После овој период се наплатува 2 ноќевања..
– 30 дена пред пристигнување за период 28.12.2018-02.01.2019. После овој период се применува 100% плаќање.
– 12 дена пред пристигнување за период 03.01.2019-28.02.2019. После овој период се наплатува 2 ноќевања.
– 9 денa пред пристигнување за период 01.03.2019-31.03.2019. После овој период се наплатува 2 ноќевања
No show 100 %

All inclusive програма:
– Buffet појадок-07:30-10:00 аm-вклучени пијалоци-вода, џус и топли пијалоци
– Buffet ручек-12:00-14:00 pm- вклучени пијалоци: вода, џус и топли пијалоци, Локални алкохолни пијалоци, пиво и вино
– Попладенвна ужина 15:30-17:30 Pm-сендвич, колачиња, палачинки и овошје: вклучени пијалоци-вода, џус и топли пијалоци
– Buffet вечера-19:00-21:00 Pm вклучени пијалоци – вода, џус и топли пијалоци, Локални алкохолни пијалоци, пиво и вино

Легенда:
DBL/TWIN – двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL – еднокреветна соба, APP – апартман, Family – фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV – поглед на парк, SV – поглед на море, tv – телевизор, fr – ладилник (фриждер), ac – клима уред, BB – ноќевање со појадок, HB – полупансион (појадок и вечера), AI – (all inclusive) се вклучено.

GREEN LIFE 4****

Зима 2018/19

Green Life ****

Банско

Дополнителна зграда

Во цената е вклучено: користење на базен, сауна, парна бања, фитнес, ски остава, транспорт до гондолата, интернет, паркинг и туристичка такса.

Во цената НЕ е вклучено:
Доплата за полупансион 14€, деца 6-12г. 7 € (не важи за периодот за 25.12 и 31.12)
Доплата за новогодишна вечера (задолжителна) 102 € / возрасен, 40 €/ дете (6-12 г.)
Доплата за Божиќна вечера (задолжителна) 36€ / возрсен, 15€ / дете (6-12 г)
За празничните вечери Божиќ и Нова Година не се предвидени места по масите во основниот ресторан.Децата се сместени во салата за анимација каде има детски буфе и програма цела вечер.

Максимален број на лица: STUDIO (2+1), APP 1 bedroom (2+2), APP VIP (4+2), DBL LUX (2+0)

ПРОМОЦИИ И АКЦИИ: – 10 % за уплати 30 дена пред пристигнување, попустите не важат за период 25.12.2018-25.02.2019 како и за Божиќ,Нова Година и НВ.
Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Легенда:
DBL/TWIN – двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL – еднокреветна соба, APP – апартман, Family – фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV – поглед на парк, SV – поглед на море, tv – телевизор, fr – ладилник (фриждер), ac – клима уред, BB – ноќевање со појадок, HB – полупансион (појадок и вечера), AI – (all inclusive) се вклучено.