Хотел GOLDEN BEACH 3*

Лето 2019

Хотел GOLDEN BEACH 3*

Метаморфози

Хотелот ГОЛДЕН БИЧ е лоциран на 20 метри од плажата во Метаморфозис. Хотелот располага со 45 соби, 1/3 со брачен кревет + нормално легло. Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сат. ТВ и тоалет, кој оваа година е комплетно реновиран. Хотелот се наоѓа во област со борова шума и претставува одлична комбинација за релаксирање и одмор. Во склоп на хотелот има и базен со лежалки, кој е бесплатен за користење од страна на гостите.

*All Inclusive Light (СЕ ВКЛУЧЕНО ЛАЈТ):
• Појадок 08:00-10:00ч. на база шведска масa
• Ручек 14:00-16:00ч. избор на три главни јадења
• Вечера 19:30-21:30ч. на база шведска маса
(Неограничено, локални алхохолни /пиво и вино/ и безалхохолни пијалоци од 12:00-17:30 и 19:00-21:00)

НАПОМЕНА:
– Цените се дадени по лице и се однесуваат за услуга СЕ ВКЛУЧЕНО ЛАЈТ за број на ноќевања дадени во табелата
– Прво и второ дете од 0 до 13,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО
– Прво и второ дете од 14-15,99 г. со двајца возрасни на редовно легло плаќаат по 30 % од цената во табелата
– Трет и четврт возрасен над 16 години, плаќаат по 50% од цената во табелата.
– Туристичка такса е 1.5 еур на ден по апартман и се плаќа на лице место.
– Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
– Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на хотелот
– Сместување во собите е во 13 часот по локално време а напуштање е во 10 часот по локално време
– За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.
– Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.
– Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
· возрасни: 35 €
· деца од 2 до 12 години: 20 €
· деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште во автобус)