Сокобања

11ти октомври

Сокобања

Србија

1 ден: 11.10.2019 (петок)
Состанок со групата на паркингот спроти хотелот „Холидеј Ин“ во 06:00 часот.
Поаѓање за Србија преку граничниот премин Табановце, со попатни паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување и сместување во Сокобања во приватни вили… организирана прошетка низ центарот на Сокобања: Милошев Конак, Турско купатило… Вечера… Ноќевање

2 ден: 12.10.2019 (сабота)
Појадок. Организирана прошетка со локален водич до Лептокарија и Сокоград.
Враќање во вилите. Ручек. Потоа слободно попладне за индивидуални активности.
Можност за посета на СПА Центар. Вечера. Ноќевање.

3 ден: 13.10.2019 (недела)
Појадок. Слободно време за прошекта и индивидуални активности. Ручек и поаѓање кон Македонија во попладневните часови. Пристигнување во Македонија во вечерните часови

Цена: 69 €

Во цената е вклучено:
– Превоз до наведената релација;
– 2 ноќевања со појадок, ручек и вечера во приватни вили – Сокобања;
– Разглед на градот со локален водич.

Во цената не е вклучено:
– Патничко осигурување;
– Влезница за СПА Центар.