Наградна игра – Travel for free

Доделуваме гратис летување за двајца во Грција во еден од нашите закупи. Начин за учество е уплата за Новогодишната програма во Сараево која што истата е и на промотивна цена до 15.11.2019. Победникот ќе биде соопштен утрото по дочекот на Новата Година

Kraljevi cardaci apartmani

Зима 2019/2020

Kraljevi Cardaci Apartmani

Копаоник

Хотелот Краљеви чардаци е носител на Wellness звезда за најдобар Wellness хотел во Србија !

Краљеви Чардаци Spa е комплекс покрај Хотелот, Апартманите содржат 307 соби, ресторан, лоби бар, a la carte ресторан, таверна, фитнесцентар, соба за играње за деца, конференциска сала, менувачница. Комплексот е отворен во Јануари 2012 година и се наоаѓа во Викенд населбата во Копаоник, на главниот пат 2.5 километри од првиот ски лифт и 5 километри од центарот на Копаоник.

Ценовник за наем на апартман за период од 01.12.2019. – 05.04.2019

Цените се изразени во евра за апартман по ноќ.Плаќањето е исклучиво во денарска противредност.

Попусти:
– 10% попустзарезервациидо 30.09.2019. СоЗадолжителен уплатен аванс прирезервацијаод 30% одвредностанавкупниотаранжман.
– 5% попуст за резервации од 01.10. до 15.10.2019. Со Задолжителен уплатен аванс при резервација од 30% од вредноста на вкупниот аранжман.

Основни услуги за користење на апартманите:

Цената вклучува:

– Наем на апартман.
– Завршно чистење, струја, вода, геење, постелнина, пешкири
– Превоз до ски-терените до 4 пати на ден додека работи жичарата
– Ски-услуги до 30 метри далечина од Ски-стазата „Мало eзeрo”

Во цената е вклучен и Ваучер со 15% попуст надневната карта за користење на услугите од SPA & WELLNESS центарот со површина од 1.500 m² и содржина од:

· Затворен базен 14 x 6 m со jacuzzi- ( длабочина 1,7 m )
· Отворен базен 10 x 5 m ( длабочина 1,5 m )
· jacuzzi на отворено
· Финска сауна
· Био сауна (руска бања)
· Турска бања
· Хамам

*Дозволен престој на деца постари од 12 години

Детската зона содржи:
– Baby базен 6×4 m (длабочина од 0,4 m )
– Детски базен 13×11 m (длабочина од 1 m) со базенски атракции
– Toбогани

Цената не вклучува: (задолжителна доплата на лице место):
̶ Туристичка такса 100,00 динари по ноќевање по возрасно лице, односно 50,00 динари за деца 7 – 15 години. Деца помали од 7 години – не плаќаат туристичка такса

Опис на апартманите
Студио (за 2 и 3 лица)
Една просторија со гарнитура на развлекување за две лица, еден единечен кревет на развлекување (студио за 3 лица), бања (туш, фен), комплет опремена кујна со шпорет, фрижидер, садови, прибор за јадење, маса, кабловска телевизија и LCD ТВ, безжичен интернет.

Апартман (за 4 лица)
Дневна соба со со гарнитура на развлекувањеза две лица, спална соба со брачен кревет, бања (туш, фен), комплет опремена кујна со шпорет, фрижидер, садови, прибор за јадење, маса, кабловска телевизија со LCD телевизор, безжичен интернет .

Апартман (за 6 лица)
Дневна соба со со гарнитура на развлекување за две лица (некои апартмани имаат и камин во дневната соба), две спални, една со брачен кревет, а другата со двапосебни кревети, бања (туш, фен), комплет опремена кујна со шпорет, фрижидер, садови, прибор за јадење, маса, кабловска телевизија со LCD телевизор, безжичен интернет.

Kraljevi Cardaci SPA 4*

Зима 2019/2020

Kraljevi Cardaci SPA 4****

Копаоник

Хотелот Краљеви чардаци е носител на Wellness звезда за најдобар Wellness хотел во Србија!

Краљеви Чардаци Spa е Комплекс покрај Хотелот, Апартманите содржат 307 соби , ресторан, lobby бар, a la carte ресторан, таверна , fitness центар, соба за играње за деца, конференциска сала , менувачница. Комплексот е отворен во Јануари 2012 година и се наоаѓа во Викенд населбата во Копаоник, на главниот пат 2.5 километри од првиот ски лифт и 5 километри од центарот на Копаоник.

Услуги и содржини вклучени во цената при престој:
̶ Ноќевање на база полупансион по особа, (појадок и вечера) нa база на шведска маса. (Во случај на помал број гости од 30, пансионските оброци се служат по принципот на сет менија од изборот на повеќе оброци.)
– Неограниченото користење на SPA & WELLNESS центарот од 1500 m ², кој е во топла поврзаност со сместувачкките капацитето во хотелската зграда и вклучува:
· затворен базен со големина 14 x 6 m со џакузи (длабочина 1.7 m)
· отворен базен со големина 10 x 5 m (длабочина од 1,5m )
· отворено џакузи
· Финска сауна
· био сауна (руска бања)
· Арома-пареа (турска) бања
· Хамам
· Солена пештера
· Дозволен престој на деца под 12-годишна возраст
· Детска област содржи:
· Беби-базен димензии на базенот 6 x 4 м (длабочина 0,4 м )
· Детски базен со големина 13 x 11 m (длабочина 1 m) со атракции во базенот
· Тобогани
· Spakapsuli – третманите за тело и масажите дополнително се резервираат и плаќаат. Сите гости на SPA & WELLNESS центарот добиваат бањарки, пешкири и папучи.
• Неограничено користење на Фитнес Центарот
• Неограничено користење на пинг-понг
• Трансфер до скијачките центри до пет пати на ден за времеработењето на жичарата
• Ски услуги која до 30 м од скијачката патека “Мало езеро” (веднаш до ски центарот има голем паркинг, со доплата)
Кревет за бебе- – на барање на гостите
• Забава за деца:
– Дружење и забава со Дедо Мраз за време на Новогодишните празници
– Користње на детски соби за игри во присуство на родители
• Безжичен интернет во хотелскиот комплекс
• Отворен паркинг во близина на хотелот ( со ограничен капацитет)
• Доцна одјава – до 11 часот со можност за користење на соба за после скијањето

Цената не вклучува (задолжитела доплата на самото место):
• Туристичка такса во износ од 100 динари за една ноќ по лице за возрасни или 50 динари за една ноќ по лице за деца на возраст од 7-15 години. Деца под 7 години не плаќаат т.такса.
• Осигурување во износ од 200 динари за една ноќ по лице без разлика на возраста.

Oпис на сместувачкиот објект:
Двокреветна соба 1/2:
Купатило (туш, фен, бањарка), брачен кревет, кабелска ТВ и ЛЦД телевизор, телефон, мини бар, електричен бокал, сеф, безжичен интернет

Трокреветна супериор соба 1/2 + 1:
Купатило (туш, фен, бањарка), дневна соба со софа на развлекување,спална соба со француски кревет, кабловска ТВ и ЛЦД телевизор, телефон, мини бар со електричен бокал или мини кујна, електричен бокал, сеф, безжичен интернет

Апартман за четири лица 1/2 + 2:
Купатило (туш, фен, бањарка), дневна соба со софа на развлекување, спална соба со француски и посебен кревет, кабловска ТВ, два LCD телевизора, телефон, сеф, мини бар, електричен бокаал и мини кујна, безжичен интернет

Апартман за пет лица 1/2 + 3:
Купатило (туш, фен, бањарка), дневна соба со софа кревет, една спална соба со брачен кревет и двокреветни, кабловска телевизија, два LCD телевизор, телефон, сеф, мини бар со електричен котел, безжичен интернет

Апартман со камин за шест лица 1/2 + 4:
Купатило (туш, фен, бањарка), дневна соба со камин и гарнитура на развлекување, мини кујна со дел за седење, две спални – една со брачен кревет, а друга со два единечни кревети, кабловска телевизија со LCD телевизор, телефон, безжичен интернет.

HOTEL SREBRNA LISICA 3*

Зима 2019/2020

HOTEL SREBRNA LISICA 3***

Копаоник

Хотелот Сребрена Лисица 3*, се наоѓа помеѓу патеките на Малото езеро (ноќна патека) и Сончевата долина, на надморска височина од 1752 m, со поглед на бујна смрека шума. Непосредно пред влезот во центарот, одејќи од Јошаничка Бања и Рашка, асфалтираниот пат се одвојува и води кон паркингот и до самиот објект „Сребрена лисица“.

На влезот е пространа лоби со прием, ресторан и ски област. Исто така има и интернет кафе и продавница.

Хотелот „Сребрена лисица“ има 34 комфорни апартмани и 9 двокреветни соби. Секој апартман има бања, удобна дневна соба која ви овозможува да се опуштите со странски и домашни ТВ канали и телефон.

Во однос на структурата и опремата, апартманите не се многу различни. Хотелот располага со апартмани од 25 м2 и 35м2. За помладите, и ако постарите посакаат, постои соба за игри со најнови игри со компјутер и Sony. Обезбедена е и безжична интернет врска во лобито, како и ресторан и аперитив бар. Аперитив бар е единствената област за пушење во хотелот. Заради одржување на конгреси, семинари, разни предавања и сл, аперитив бар Сребрена лисица лесно и брзо се претвора во соодветна сала.

Grand Hotel & Spa

Зима 2019/2020

Grand Hotel & Spa

Копаоник

*Бројот на соби кои се предвидени за продажба-Ран букинг Е ОГРАНИЧЕН !!! Наведениот попуст се пресметува на услугата ноќевање.
** Помал број на ноќевања од предвидениот во табелата е исклучително НА БАРАЊЕ
***3 и 4 лице на помошно легло во супериор и супериор + соба имаат 20% попуст.

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА за период 15.03.2020 – 12.04.2020
Услови за деца: 2-12 год во придружба на двата родители – прво дете ако користи заедничко легло со нив е ГРАТИС; Второ дете има попуст 50% ако користи посебно легло.

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

Сместување на база полупансион (Појадок и Вечера – Шведска маса )
Специјална Божиќна вечера (25.12.2019, 07.01.2020.)
·Неограничено користење на Spa & Wellness Центарот :na 1.800m2 затворен базен, димензии 18x9m, гардеробер (шкафче, bade-мантил, папучи, пешкир), relax зона ,Сауна свет – infrared сауна, finska сауна , руска бања, тропски дожд, hammam, ладно-солена пештера,базен и jacuzzi со топла вода на отворено, неограничено користење на фитнес центарот

·Wi-Fi
·Користење на ски-лифтовите
Цената на сместувањето во апартманите ги вклучува следните можности:
·Пријава во соба, сет за добредојде (овошје, флаша вода, вино), коктел за добредојде, личен ‘’concierge 24 h ”, наместена соба за ” добра ноќ“ за најмалите: Grand – сет за добро утро: (кафе, дневен весник, магазин, свежо цеден сок, луксузен козметички сет, детски козметички сет, можност за Grand појадок сервиран во соба, можност за масажа во соба, опрема за бебе на барање (пулт за преслекување, кадичка, грејач за шише), брз check out.

Цената не вклучува Задолжителна доплата при резервација: Во Хотел
Такса за престој – 100.00 дин по лице / по ноќевање за возрасни;50.00 дин по лице/по ноќевање за деца 7 -15 год; деца 0 – 7 год не плаќаат.
Услови за Grand Hotel & Spa****:
·Дете 0 – 2 во придружба на две возрасни лица ако користи заедничко легло- ГРАТИС СМЕСТУВАЊЕ во 1/2 стандард соба, 1/2 супериор соба и 1/2 супериор + соба
·Дете 2 – 7 во придружба на две возрасни лица ако користи заедничко легло – попуст 50% во 1/2 стандард соба, 1/2 супериорсоба и 1/2 супериор + соба
·Дете 2 – 12 ако користи посебно легло– попуст од 30% (со минмимум 1 возрасно лице)
·Две деца 2-12 во придружба на две возрасни лица – секое дете има попуст од 50% во 1/3 стандард соба, 1/3 фамилијарна соба, 1/3 супериор
·Две деца 2-12 во придружба на две возрасни лица – секое дете има попуст 30% во 1/4 фамилијарна соба и 1/4 супериор+ соба
·Три деца 2-12 придружба на две возрасни лица – секое дете има попуст 30% во 1/5 Фамилијарна соба
·Трета и четврта особа – попуст 20% во 1/3 стандард, 1/3 супериор, 1/3 супериор + 1/4 супериор и 1/4 супериор + соба
·Ако две возрасни лица користат 1/3 Фамилијарна соба, 1/3 супериор или 1/3 супериор + соба– доплата 20% по лице на ценат на која одговара категоријата на соба
·Доплата на лице место (опционо):
·Yoga, пилатес , аеробик, персонален тренинг, fitnes тренинг.
·Јавен паркинг, јавна гаража
·Ски-школо и snowboard – школо – од 6, 5, 3 или 2 денови
·Креветче за бебе 5.00 € по ноќ
·Прослава на Нова Година во Хотел Grand****VIP зона – 200 €;

– Цените се во претпродажба за резервации до01.12.2020 – Свечена Вечера на31.12.2019. со музички програм со популарни естрадни звезди. I зона- 135 €; II зона – 117 €; деца 0-7 години – Гратис; деца 7-12 години – попуст од 50%01.12.2020

Свечена Вечера на 31.12.2020 со музички програм со популарни естрадни звезди |зона-150€, || зона-130€, деца 0-7години-Гратис, деца 7-12години –попуст од 50%.

Breza 3*

Зима 2019/2020

Breza 3***

Боровец

Локација: 50 м од ски лифт

Стилски хотел кој се наоѓа помеѓу двете детски писти и гондолата. Различен и модерен, идеален за ски одмор со семејството и пријателите. Располага со ресторан со камин, просторен лоби бар, сончева тераса, детски кат, интернет, сауна, парна бања.