Gorski Hotel & Spa 4*

Зима 2019/2020

Gorski Hotel & Spa ****

Копаоник

НАПОМЕНА за “Ран букинг попуст”
Попустот се пресметува само на цената на сместувањето. За услугата полупансион не се пресметува на ран букинг попустот. Бројот на соби кој се продаваат по услови за ран букенг е ограничен. Доколку резервацијата се откаже или промени терминот во период од датумот кога е направена резервацијата до 15 дена пред почеток на аранжманот, сторни пенали се 50% од вкупната вредност на аранжманот. За отказ на аранжманот за период пократок од 15 дена трошоците за отказ се по општите услови за патување.

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:
· Сместување на база полупансион (појадок и вечера);
· Неограничено користење на содржините Спа и Велнес центарот: затворен базен и џакузи, соблекувална (баде мантил, папучи, пешкир), релакс зона- тепидаријуми, топли клупи, Сауна свет – борова сауна, сауна со сено, финска сауна, парно купатило солено-ледена соба, кембала ладен туш, ледена фонтана, базен со топла вода на отворено; неограничено користење на фитнес центарот, wi-fi;.

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО (задолжителна доплата при резервација):
· Туристичка такса – (1.00 €) по лице по ноќ за возрасни; (0.50 €) по лице по ноќ за деца 7 – 15 год; деца 0 – 7 год не плаќаат

УСЛОВИ ЗА Горски Хотел & Спа ****:
· Дете 0 – 2 во придружба на две возрасни лица ако користат заедничко легло – ГРАТИС СМЕСТУВАЊЕ во 1/2 супериор соба и 1/2 делукс соба;
· Дете 2 – 12 во придружба на две возрасни лица имаат попуст 50% на посебно легло; Дете 2-7 во придружба на три возрасни лица ГРАТИС;
· Дете 2 – 12 во придружба на едно возразно лице има попуст 30% ако користи посебно легло;
· Две деца 2 – 12 во придружба на две возрасни лица – едно дете има попуст 50%, друго дете има ГРАТИС СМЕСТУВАЊЕ во 1/3 супериор соба и 1/3 делукс;
· Доплата за еднокреветна соба изнесува 50% од цената во двокреветна соба.
· Трето лице има 20% попуст во супериор и делукс соба.

НАПОМЕНА: Во супериор соба може да се сместат максимум 3 возрасни лица и дете до 7 год,
Луксурѕ Горски Хотел & Спа Копаоник ги отвори своите врати за сите посетители на најпознатиот српски скијачки центар на 20 јануари 2019 година. Горски Хотел & Спа Копаоник на своите гости им нуди удобност, супериорна услуга и комплетно искуство на планинската атмосфера.
Со 118 удобни сместувачки единици, хотелот Горски е вистинско освежување во понудата на сместувачки капацитети на Копаоник. На располагање ви се 97 луксузни соби и 21 апартмани, а капацитетот на овој хотел овозможува сместување за повеќе од 400 гости.

Хотелот Горски е категоризиран како хотел со 4 вездички, иако благодарение на луксузот и удобноста што им ја нуди на своите гости, неговата опрема, како и квалитетот на вградените материјали и опрема, тој заслужува цели 5 звезди.

Доколку вашиот избор за зима е Горски Хотел & Спа, сигурно ќе уживате во целата магија на зимата. Дизајнерите сакаа, и секако успеаја да го донесат мирисот и убавината на дрвото, светлината на сонцето на Копаоник, како и уникатен поглед на врвовите на сребрена убавица.

Велнес задоволство за гостите на хотелот

По денот поминат на снег можете да се опуштите и да уживат во содржините кој ги нуди спа центарот на хотелот кој се простира на 390 квадрати. На располагање Ви се:

* Затворен базен
* Отворен базен (накнадо отварање)
* Сауни
* Релакс зона
* Руска бања
* Ледена фонтата
* Тепадириум
* Вики соба

Aparthotel Kopaonik

Зима 2019/2020

Aparthotel Kopaonik

Копаоник

Копаоник е еден од поголемите планински предели во Србија. Сместен е во централниот дел на земјата со мал дел во Северно Косово. Највисока точка е Панчиќев Врв (2.017 м). Ова е најпознатиот скијачки центар во Србија, со вкупно 25 жичници со капацитет од 32.000 скијачи на час. Во 1981 г. е отворен и националниот парк, кој зафаќа површина од 118,1 км2 и се наоѓа во средиштето на венецот.

УСЛОВИ ЗА ДЕЦА:
· Деца од 3-9 год плаќаат 70% од цената и ги користат сите услуги спрема избраната услуга.

НАПОМЕНИ:
· Дадените цени во табела се однесуваат по лице по ноќевање

Општи напомени:
· Резервација се прави со уплата на 30 % од вкупниот износ на аранжманот;
· Резервациите со попуст се исплаќаат во целост до дадениот термин на попустот;
· Целосна уплата на аранжманот е 10 дена пред почетокот на истиот;
· Цените на аранжманот се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари;
· Дадените цени не се валидни за следните периоди : 06.12 – 08.12; 30.12 – 01.01 и 13.01 – 14.01 и 06.03 – 08.03;
· Бараниот термин треба да се резервира 10 дена пред започнување на услугата.

НАПОМЕНА:
Организатор на ова патување е Балкан Турист Травел Компани: Трошоците за подготовка и организација на патувањето со број на полиси АД ОСИГУРИТЕЛНА ПОЛИСА СКОПЈЕ (Полиса бр. 130030006717) и (Класа 13 Општа одговорност и Тарифа 27 Туристички агенции
Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот 7 дена пред патувањето
За оваа програма важат општите услови за патување на СКТМ и Т.А. Балкан Турист Травел Компани