Вила Јота

Лето 2020

Вила Јота

ПОПУСТ -20% ЗА КОМПЛЕТНИ УПЛАТИ ДО 31.01.2020

Парга

ПАРГА –градче кое се наоѓа во приморскиот дел на Епир, на Јонско море, 60 километри од Јанина и 540 километри одалечено од Скопје. Денес Парга е најпознатото летувалиште во таа област. Интересно за Парга е дека влече корени од античко време, а големи влијанија имаат и западната цивилизација и култура. Жителите се пријатни, во нивниот дух ќе го осетите големото вилајнието на венецијанска култура, британската прецизност и турската гостопримливост. Денес Парга е комплетно летувалиште каде секој ќе пронајде по нешто за себе: две градски плажи, долгото шеталиште покрај море, плажата Валтос- одалечена околу 20 мин. пешачење, плажата Лихнос, старата градска тврдина која датира од 14 век, голем избор на еднодневни излети до островите Крф, Паксос, Антипаксос, Лефкада…

ВИЛА ЈОТА се наоѓа на самиот влез во Парга, на околу 250метри од градската плажа и 300метри од центарот. Вилата има сопствен паркинг (со ограничен капацитет!), располага со трокревети студија и четирикреветен апартман. Секое студио/апартман е со балкон, комплет опремена кујна, ТВ, клима (се доплаќа 5евра на ден) и Wi-Fi.
39°17’04.5″N 20°24’35.8″E
39.284573, 20.409943

НАПОМЕНИ:
• ЦЕНИТЕ во термините означени со * се даени по лице за ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ПРЕВОЗ.
• За сопствен превоз од редовната цена за прво и второ лице се намалува за 10 евра / по лице (не важи за промотивните цени).
• Во пакет аранжманите означени со * во студио две лица плаќаат полн износ, ТРЕТО ЛИЦЕ Е ГРАТИС (плаќа само превоз ако користи).
o Во апартман ЗАДОЛЖИТЕЛНА доплата за трето и четврто лице по 50€
• ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛИТЕ ВО СЕЗОНА СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН ЗА 9 НОЌЕВАЊА, согласно бројот на кревети.
• Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети.
o Над дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со родител.
• Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.
• Поаѓањето е ден претходно, состанок на група во 23.00 часот, поаѓање во 23.30 часот на паркингот спроти х.Холидеј Ин.
• Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.
• Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
• Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).
• За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи само за редовните цени.
• Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе
o на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира
• Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
• Сместување во собите е по 14часот по локално време, а напуштање на истите е до 09:00часот.
• Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање.
• Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.
• По завршувањето на Вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на студиото/апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
• Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
• Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можаe да откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.

Доплата за превоз:
• Превоз за возрасен 50€ / Еден правец 35€
• деца до 12 години 40 евра / Еден правец 25 евра.
• Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно
Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот) !!!

Вила Сифакис

Лето 2020

Вила Сифакис

ПОПУСТ -15% ЗА КОМПЛЕТНИ УПЛАТИ ДО 31.01.2020

Парга

ПАРГА – градче кое се наоѓа во приморскиот дел на Епир, на Јонско море, 60 километри од Јанина и 540 километри одалечено од Скопје. Денес Парга е најпознатото летувалиште во таа област. Интересно за Парга е дека влече корени од античко време, а големи влијанија имаат и западната цивилизација и култура. Жителите се пријатни, во нивниот дух ќе го осетите големото вилајнието на венецијанска култура, британската прецизност и турската гостопримливост. Денес Парга е комплетно летувалиште каде секој ќе пронајде по нешто за себе: две градски плажи, долгото шеталиште покрај море, плажата Валтос- одалечена околу 20 мин. пешачење, плажата Лихнос, старата градска тврдина која датира од 14 век, голем избор на еднодневни излети до островите Крф, Паксос, Антипаксос, Лефкада…

ВИЛА СИФАКИС е една од најубавите вили во Парга, се наоѓа во центарот на Парга, оддалечена 300 метри од градската плажа. Комплексот располага со луксузни двокреветни студија со можнот од дополнително легло и луксузни четворокреветни апартмани. Студиата и апартманите се опремени со кујна, фрижидер, ТВ, купатило, балкон, клима (се доплаќа 5 евра на ден), Wi-Fi.
39°17’09.8″N 20°24’07.7″E
39.286066, 20.402127

НАПОМЕНИ:
• ЦЕНИТЕ во термините означени со * се даени по лице за ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ПРЕВОЗ.
• За сопствен превоз од редовната цена за прво и второ лице се намалува за 10 евра / по лице (не важи за промотивните цени).
• Во пакет аранжманите означени со * во студио две лица плаќаат полн износ, ТРЕТО ЛИЦЕ Е ГРАТИС (плаќа само превоз ако користи).
o Во апартман ЗАДОЛЖИТЕЛНА доплата за трето и четврто лице по 50€
• ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛИТЕ ВО СЕЗОНА СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН ЗА 9 НОЌЕВАЊА, согласно бројот на кревети.
• Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети.
o Над дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со родител.
• Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.
• Поаѓањето е ден претходно, состанок на група во 23.00 часот, поаѓање во 23.30 часот на паркингот спроти х.Холидеј Ин.
• Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.
• Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
• Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).
• За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи само за редовните цени.
• Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе
o на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира
• Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
• Сместување во собите е по 14часот по локално време, а напуштање на истите е до 09:00часот.
• Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање.
• Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.
• По завршувањето на Вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на студиото/апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
• Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
• Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можаe да откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.

Доплата за превоз:
• Превоз за возрасен 50€ / Еден правец 35€
• деца до 12 години 40 евра / Еден правец 25 евра.
• Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно
Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот) !!!

Вила Олга

Лето 2020

Вила Олга

ПОПУСТ -15% ЗА КОМПЛЕТНИ УПЛАТИ ДО 31.01.2020

Парга

ПАРГА –градче кое се наоѓа во приморскиот дел на Епир, на Јонско море, 60 километри од Јанина и 540 километри одалечено од Скопје. Денес Парга е најпознатото летувалиште во таа област. Интересно за Парга е дека влече корени од античко време, а големи влијанија имаат и западната цивилизација и култура. Жителите се пријатни, во нивниот дух ќе го осетите големото вилајнието на венецијанска култура, британската прецизност и турската гостопримливост. Денес Парга е комплетно летувалиште каде секој ќе пронајде по нешто за себе: две градски плажи, долгото шеталиште покрај море, плажата Валтос- одалечена околу 20 мин. пешачење, плажата Лихнос, старата градска тврдина која датира од 14 век, голем избор на еднодневни излети до островите Крф, Паксос, Антипаксос, Лефкада…

ВИЛА ОЛГА се наоѓа на 70м од малата градска плажа и на само неколку минути од центарот. Сите студија се двокреветни (брачен кревет), балкон, комплет опремена кујна, фрижидер, ТВ и клима (се доплаќа 5евра на ден) и Wi-Fi.
39°16’58.5″N 20°24’23.2″E
39.282905, 20.406455

НАПОМЕНИ:
• ЦЕНИТЕ во термините означени со * се даени по лице за ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ПРЕВОЗ.
• За сопствен превоз од редовната цена за прво и второ лице се намалува за 10 евра / по лице (не важи за промотивните цени).
• Во пакет аранжманите означени со * во студио две лица плаќаат полн износ, ТРЕТО ЛИЦЕ Е ГРАТИС (плаќа само превоз ако користи).
o Во апартман ЗАДОЛЖИТЕЛНА доплата за трето и четврто лице по 50€
• ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛИТЕ ВО СЕЗОНА СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН ЗА 9 НОЌЕВАЊА, согласно бројот на кревети.
• Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети.
o Над дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со родител.
• Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.
• Поаѓањето е ден претходно, состанок на група во 23.00 часот, поаѓање во 23.30 часот на паркингот спроти х.Холидеј Ин.
• Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.
• Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
• Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).
• За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи само за редовните цени.
• Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе
o на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира
• Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
• Сместување во собите е по 14часот по локално време, а напуштање на истите е до 09:00часот.
• Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање.
• Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.
• По завршувањето на Вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на студиото/апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
• Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
• Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можаe да откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.
Доплата за превоз:
o Превоз за возрасен 50€ / Еден правец 35€
o деца до 12 години 40 евра / Еден правец 25 евра.
o Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно
Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот) !!!

Вила Лемони

Лето 2020

Вила Лемони

ПОПУСТ -15% ЗА КОМПЛЕТНИ УПЛАТИ ДО 31.01.2020

Парга

ПАРГА –градче кое се наоѓа во приморскиот дел на Епир, на Јонско море, 60 километри од Јанина и 540 километри одалечено од Скопје. Денес Парга е најпознатото летувалиште во таа област. Интересно за Парга е дека влече корени од античко време, а големи влијанија имаат и западната цивилизација и култура. Жителите се пријатни, во нивниот дух ќе го осетите големото вилајнието на венецијанска култура, британската прецизност и турската гостопримливост. Денес Парга е комплетно летувалиште каде секој ќе пронајде по нешто за себе: две градски плажи, долгото шеталиште покрај море, плажата Валтос- одалечена околу 20 мин. пешачење, плажата Лихнос, старата градска тврдина која датира од 14 век, голем избор на еднодневни излети до островите Крф, Паксос, Антипаксос, Лефкада…

ВИЛА ЛЕМОНИ се наоѓа во центарот на Парга над црквата, располага со двокревети и трокреветни студија на први и втори кат. Секое студио е со балкон, комплет опремена кујна, фрижидер, ТВ, купатило, клима (се доплаќа 5 евра на ден) и Wi-Fi.
39°17’16.5″N 20°24’13.4″E
39.287918, 20.403717

НАПОМЕНИ:
• ЦЕНИТЕ во термините означени со * се даени по лице за ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ПРЕВОЗ.
• За сопствен превоз од редовната цена за прво и второ лице се намалува за 10 евра / по лице (не важи за промотивните цени).
• Во пакет аранжманите означени со * во студио две лица плаќаат полн износ, ТРЕТО ЛИЦЕ Е ГРАТИС (плаќа само превоз ако користи).
o Во апартман ЗАДОЛЖИТЕЛНА доплата за трето и четврто лице по 50€
• ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛИТЕ ВО СЕЗОНА СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН ЗА 9 НОЌЕВАЊА, согласно бројот на кревети.
• Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети.
o Над дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со родител.
• Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.
• Поаѓањето е ден претходно, состанок на група во 23.00 часот, поаѓање во 23.30 часот на паркингот спроти х.Холидеј Ин.
• Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.
• Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
• Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).
• За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи само за редовните цени.
• Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе
o на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира
• Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
• Сместување во собите е по 14часот по локално време, а напуштање на истите е до 09:00часот.
• Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање.
• Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.
• По завршувањето на Вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на студиото/апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
• Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
• Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можаe да откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.
Доплата за превоз:
• Превоз за возрасен 50€ / Еден правец 35€
• деца до 12 години 40 евра / Еден правец 25 евра.
• Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно
Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот) !!!

Вила Накос

Лето 2020

Вила Накос

ПОПУСТ -20% ЗА КОМПЛЕТНИ УПЛАТИ ДО 31.01.2020

Парга

ПАРГА –градче кое се наоѓа во приморскиот дел на Епир, на Јонско море, 60 километри од Јанина и 540 километри одалечено од Скопје. Денес Парга е најпознатото летувалиште во таа област. Интересно за Парга е дека влече корени од античко време, а големи влијанија имаат и западната цивилизација и култура. Жителите се пријатни, во нивниот дух ќе го осетите големото вилајнието на венецијанска култура, британската прецизност и турската гостопримливост. Денес Парга е комплетно летувалиште каде секој ќе пронајде по нешто за себе: две градски плажи, долгото шеталиште покрај море, плажата Валтос- одалечена околу 20 мин. пешачење, плажата Лихнос, старата градска тврдина која датира од 14 век, голем избор на еднодневни излети до островите Крф, Паксос, Антипаксос, Лефкада…

ВИЛА НАКОС се наоѓа на околу 450-500 метри од плажата Валтос. Студијата се наоѓаат на трет кат, опремени со мини кујна, тоалет/туш, ТВ, клима (се доплаќа 5€ дневно во самиот објект), и балкони со поглед на море. Апартманите се наоѓаат на втор кат, имаат две спални соби со по два единечни кревети, посебно мини кујна, два тоалета, клима (се доплаќа 5€ дневно во самиот објект), и два балкони со поглед на море.
39°17’17.0″N 20°23’11.1″E
39.288058, 20.386423

НАПОМЕНИ:
• ЦЕНИТЕ во термините означени со * се даени по лице за ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ПРЕВОЗ.
• За сопствен превоз од редовната цена за прво и второ лице се намалува за 10 евра / по лице (не важи за промотивните цени).
• Во пакет аранжманите означени со * во студио две лица плаќаат полн износ, ТРЕТО ЛИЦЕ Е ГРАТИС (плаќа само превоз ако користи).
o Во апартман ЗАДОЛЖИТЕЛНА доплата за трето и четврто лице по 50€
• ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛИТЕ ВО СЕЗОНА СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН ЗА 9 НОЌЕВАЊА, согласно бројот на кревети.
• Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети.
o Над дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со родител.
• Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.
• Поаѓањето е ден претходно, состанок на група во 23.00 часот, поаѓање во 23.30 часот на паркингот спроти х.Холидеј Ин.
• Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.
• Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
• Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).
• За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи само за редовните цени.
• Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе
o на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира
• Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
• Сместување во собите е по 14часот по локално време, а напуштање на истите е до 09:00часот.
• Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање.
• Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.
• По завршувањето на Вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на студиото/апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
• Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
• Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можаe да откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.
Доплата за превоз:
• Превоз за возрасен 50€ / Еден правец 35€
• деца до 12 години 40 евра / Еден правец 25 евра.
• Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно
Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот) !!!

Вила Елпида

Лето 2020

ВИЛА ЕЛПИДА

ПОПУСТ -15% ЗА КОМПЛЕТНИ УПЛАТИ ДО 31.01.2020

Парга

ПАРГА – градче кое се наоѓа во приморскиот дел на Епир, на Јонско море, 60 километри од Јанина и 540 километри одалечено од Скопје. Денес Парга е најпознатото летувалиште во таа област. Интересно за Парга е дека влече корени од античко време, а големи влијанија имаат и западната цивилизација и култура. Жителите се пријатни, во нивниот дух ќе го осетите големото вилајнието на венецијанска култура, британската прецизност и турската гостопримливост. Денес Парга е комплетно летувалиште каде секој ќе пронајде по нешто за себе: две градски плажи, долгото шеталиште покрај море, плажата Валтос – одалечена околу 20 мин. пешачење, плажата Лихнос, старата градска тврдина која датира од 14 век, голем избор на еднодневни излети до островите Крф, Паксос, Антипаксос, Лефкада…

ВИЛА ЕЛПИДА се наоѓа во центарот на Парга (стариот дел) на 300 метри од градската плажа и од пристаништето. На 500 од Валтос плажата. Комплексот располага со двокревети студија на приземје. Студиjата се опремени со мини кујна, фрижидер, ТВ, купатило, балкон, сеф, клима (се доплаќа 5 евра на ден) и Wi-Fi.

НАПОМЕНИ:
• ЦЕНИТЕ во термините означени со * се даени по лице за ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ПРЕВОЗ.
• За сопствен превоз од редовната цена за прво и второ лице се намалува за 10 евра / по лице (не важи за промотивните цени).
• Во пакет аранжманите означени со * во студио две лица плаќаат полн износ, ТРЕТО ЛИЦЕ Е ГРАТИС (плаќа само превоз ако користи).
o Во апартман ЗАДОЛЖИТЕЛНА доплата за трето и четврто лице по 50€
• ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛИТЕ ВО СЕЗОНА СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН ЗА 9 НОЌЕВАЊА, согласно бројот на кревети.
• Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети.
o Над дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со родител.
• Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.
• Поаѓањето е ден претходно, состанок на група во 23:00 часот, поаѓање во 23:30 часот на паркингот спроти х.Холидеј Ин.
• Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.
• Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
• Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).
• За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена.

Напомена: понудата важи само за редовните цени.
• Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе
o на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира
• Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
• Сместување во собите е по 14часот по локално време, а напуштање на истите е до 09:00часот.
• Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање.
• Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.
• По завршувањето на Вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на студиото/апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
• Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
• Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можаe да откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.

Доплата за превоз:
• Превоз за возрасен 50€ / Еден правец 35€
• деца до 12 години 40 евра / Еден правец 25 евра.
• Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно
Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот) !!!

Јужна Италија

8ми март

Јужна Италија

Бари – Алберобело – Остуни – Матера – Лече

6 дена / 3 ноќевања / автобус-траект

1 ден – 20/05/2020 (среда) Скопје – Драч – Бари
Состанок на групата на Дрводекор во 12:00 часот. Поаѓање кон Драч со попатни застанувања за одмор и царински формалности. Пристигнување во Драч и качување на траект за Бари ж. Ноќно патување со траект и ноќевање на траект.

2 ден – 21/05/2020 (четврток) Бари
Пристигнување во Бари во утринските часови, трансфер и сместување во Хотел во попладневните часови .По краткиот одмор во договорено време разглед на Бари со стручен водич, посетна на Базиликата Св.Никола, стариот град и слободна вечер за посета на многуте кафетерии и ресторани надалеку познати по морските специјалитети. Во договорено време враќање во хотел. Ноќевање.

3 ден – 22/05/2020 (петок) Бари – Матера
Појадок. По појадокот полудневен излет до Матера. Матера е град во областа Базилика во Јужна Италија, бил главен град во оваа област од 1663 до 1806 год. Градот лежи на камениот кањон наречен Гравина. Познат по својата зачувана автентичност, градот е под заштита на УНЕСКО и во 2019 година е прогласен за престолнина на Европската култура. Градот наликува на Ерусалим и е урбан феномен каде секое камче ја зачувало својата автентичност. Тука можете да пиете кафе или „пулиски ликер“ во пештера стара 2000 години, да ја посетите надалеку познатата катедрала на Матера од 1268 год. Градот се стекнал со најразлични имиња – Поезија во камен, Урбан феномен, Библиски пејсаж,Чудо од архитектурата. Градот е сплет на сите урбанистички стилови, единствен по многу нешта и единствен што го обезбедува чувството дека чекориш „Таму каде што времето застанало“. Moжност за прошетна над пештерските куќи стари 9000 години, чувствувајки се како да си во некоја машина која те врака назад во времето и те шета низ вековите. Градот брои 62000 жители, а заради уникатната архитектура во него се снимани над 40 Холивудски филмови. По враќањето во Бари слободно време за индивидуални активности, можност за сите љубители на италијанската храна да ги вкусат надалеку познатите италијански специјалитети. Ноќевање.

4 ден – 23/05/2020 (сабота) Бари – Арбелобело – Остуни
Појадок .Во 08:00 часот поаѓање за Арбелобело, мало гратче одалечено околку 70 км од Бари кое е на листата на УНЕСКО за заштитени споменици и култура. Арбелобело е препознатлив по многуте бели куќички од сув камен и мов, понекаде прошарани со симболите кои служеле како декорација или за заштита од лошите сили и демони познати под името „трули” градени на ова место уште во XV век. Денес најголемиот дел од овие куќички служат за сместување туристи или продажба на сувенири, но во некои од нив сеуште живеат и локалните жители. Слободно време за прошетка, индивидуални активности и можност да се доживее оргиналноста на овој град како од бајките. По разгледот на Арбелобело посета на POLIGNANO A MARE – градот на карпа на Доменико Модуњо, кој ќе ве воодушеви со живописната убавина и неговата уникатност. Во однапред договорено време поаѓање на целодневен излет Остуни. Остуни е познат како белиот град до кој се пристигнува по „патот на маслинките“ по кој ке имате можност да го почувствувате мирисот на маслинките и да уживате во уникатниот панорамски поглед на полињата со маслинки. Белите кукички, трошни, оригинални, понекаде обоени сино, понекаде со обоени врати украсени со форми од цветови од јасмин или бегонија, ќе направат за момент да се поколебате дали сте во Италија или на познатите грчки острови Санторини или Миконос. Од највисокиот дел на градот има незаборавен поглед на Јадранското море и полињата со маслинки. Во попладневните часови враќање во хотел. Ноќевање.

5 ден – 24/05/2020 (недела) Бари – Лече
Појадок. По појадокот во договорено време следи поаѓање за Лече град кој заради своите прекрасни барокни споменици е познат под името Фиренца на југот од Италија, но познат и по единствениот барок својствен само за Лече. Покрај големиот број на барокни цркви, од кои најпозната е главната базилика Св.Крст, тука можат да се посетат и катедралата Дуомо, црквата Св.Никола и дворецот, добро сочуваниот амфитеатар од II век, Piazza Oronzo, замокот Карло V, статуата на Св.Лоренцо – заштитник на градот Лече. Слободно време за индивидуален разглед на градот, прошетка по локалните улици и продавници како и можност да се вкусат познатите италијански специјалитети надалеку познати во светот по својот уникатен вкус. Во вечерните часови враќање кон Бари, качување на траект во 21:00часот. Ноќна пловидба кон Драч и ноќевање на траект во кабини.

6 ден – 25/05/2020 (понеделник) Драч – Скопје
Пристигнување во Драч околу 07:00 часот. Разглед на градот со водич, и во 13:00 часот, поашање за Македонија со попатни одмори и застанувања поради царински формалности. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

Цена на аранжманот – 249 € (15.500 ден) за уплата до 31/12/2019
Редовна цена – 269 €
можност за плаќање на 6 рати

Во цената на аранжманот е вклучено:
– Превоз со автобус Скопје – Драч – Скопје
– Хотелско сместување во Бари во Хотел со 3* на база 3 ноќевања со појадок
– Траект Драч – Бари – Драч (кабини со доплата )
– Претставник од агенцијата и водство на патот
– Посета на Драч

Во цената на аранжманот не е вклучено:
– Факултативна посета на Матера – 20€
– Факултативна посета на Арбелобело и Остуни – 45€
– Факултативна посета на Лече – 20€

Напомена:
– За реализација на програмата потребни се минимум 40 патници
– Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 €=62 денари
– За резервација на аранжманот потребна е аконтација од 30% , Целосна доплата најдоцна 10 дена пред поаѓање
– Останатите услови на патување важат според програмата на Т.А. Балкан Турист Травел Компани
– Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот.

Амстердам

8ми март

Амстердам

4 дена / 3 ноќевања / авион

Амстердам е град на карактеристична холандска архитектура, канали, чамци и мостови. На прв поглед ќе имате впечаток дека во Амстердам времето запрело во седумнаесеттиот век, кое е познато како златно доба на холандската култура. Многу европски престолнини изобилуваат на историски места, но она што го прави Амстердам посебен е тоа што скоро секоја зграда во центарот на градот е истовремено културен споменик и нечиј простор за живеење, во исто време дел од историјата и дел од современиот изглед на градот. Во исто време, Амстердам е музеј на отворено, ризница на познати згради и споменици на отворено, но и модерна раздвижена европска престолнина. Главниот град на Холандија ги има сите карактеристики на метропола, живост и ритам на еден голем град. Амстердам несомнено ќе ги исполни сите ваши очекувања: од уживање во прекрасната, необична глетка на Амстердам до одличен шопинг и многу повеќе.

1 ден 14 март / 23 мај (сабота) Скопје
Состанок на групата на аеродромот во Скопје во 03:45 часот. Полетување за Ајндховен 05:45. Пристигнување 08:40 часот. Организиран трансфер до хотелот во Амстердам. Сместување во хотел. Разглед на Амстердам: Плоштадот Дам, Кралската палата и Споменикот на соединетите холандски провинции, Музејот на Мадам Тисо, Кулата Мунт, Пловечкиот цветен пазар, старата пивница Хајнекен, Новиот градски кварт, Улицата на црвените фенери… Слободно време за прошетка низ градот. Ноќевање.

2 ден 15 март/ 24 мај (недела) Амстердам
Појадок. Факултативна посета: МАЛА ХОЛАНДСКА ТУРА на традиционално село Zaanse Schans кое важи за колевка на европската економија, се гледа: познатите ветерници, работилници за традиционалните кломпи, порцелан, сирење… Патот продолжува за Volendam, рибарско градче на езерото Еј. Враќање во Амстердам, препорачуваме посета на фабриката за дијаманти: прошетка низ работилницата и навлегување во тајните на брусење на прочуените дијаманти. Во вечерните часови, можност за факултативно возење со брод по каналите, каде можете да ги доживеете боите на градот на посебен начин и да видите дел од мостовите по кои e позната Холандија. Ноќевање.

3 ден 16 Март /25 Мај (понеделник) Амстердам – Голема холандска екскурзија
Појадок. Целодневен факултативен излет со автобус: ГОЛЕМА ХОЛАНДСКА ЕКСКУРЗИЈА: Сликовотито гратче Делфт – познато по порцеланот и сликарите, Ротердам – модерен град и едно од најголемите светски пристаништа, Шевенинген, Ден Хаг – холандска административна престолнина на Холандија, на враќање кон Амстердам Враќање во хотел во вечерните часови. Ноќевање.

4 ден 17 Март /26 Мај (вторник) Амстердам – Скопје
Појадок. (Ланч пакет) Напуштање на хотелот во 05,00 ч Организиран трансфер до аеродромот во Ајндховен. Авионот за Скопје полетува во 09,25 часот, пристигнување во Скопје во 12.55 часот

ЦЕНА 14.Март – 17 Mарт за рана уплата 379 € / 23.500.00 до 20 Декември 2019
ЦЕНА 23.Мај – 26 Мај за рана уплата 399 € / 24.740.00 ден до 15 Јануари 2020

Во цената на аранжманот вклучени се следните услуги:
• Директен лет на релација Скопје – Aјндховен – Скопје со авикомпанија Wizz Air;
• Аеродромски такси
• Мала кабинска торба со димензии 40x30x20cm;
• Организирани трансфери: аеродром– хотел – аеродром
• Сместување во хотел на база 3 ноќевања со појадок во хотел 3* во Амстердам
• Организиран разглед на Амстердам
• Организација на аранжманот и придружник на патувањето.

Во цената на аранжманот не се вклучени следните услуги:
• Доплата за кабински багаж до 10кг (55 x 40 x 23 cm)– 1,800,00 денари за двата правца
• Туристичка такса –
• Влезници за локалитети и карти за локален превоз
• Факултативна посета на Мала Холанска тура (минимум 20 патника) –39€
• Факултативна целодневна посета Голема Холандска тура (минимум 20 патника) 65€
• Патничко осигурување 180 денари

Напомена:
За реализација на програмата потребно е група од 25 патника
ПРИЈАВУВАЊЕ ЗА ФАКУЛТАТИВНИТЕ ИЗЛЕТИ ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА ВО АГЕНЦИЈА !!!!
Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот ( не важи за цената со рана уплата) и копија од пасош, Комплетна доплата 10 дена пред поаѓање.
Агенцијата го задржува правото во случај на промена на цена на превоз или не доволен број на пријавени патници да ја измени цената на аранжманот или да го откаже истиот во целост 7 дена пред поагање,како и промена на редоследот на факултативни излети во случај на објективни нрепредвидени причини.
За време на разгледите на градовите наведени во програмата не се предвидени посети на внатрешноста на јавните згради, институции или културни споменици, освен ако тоа не е посебно нагласено во програмата.
Пасошот треба да важи минимум 3 месеци од завршувањето на патувањето
Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд. Калкулацијата за факултативните излети е направена нa минимум 15 особи, пријавувањето е при резервација во агенција.

Париз

8ми март

Париз

4 дена / 3 ноќевања / авион

1 ден – 02.05.2020 (сабота) – Скопје – Париз
Состанок на групата на аеродромот во Скопје во 04:00 часот. Полетување за Париз со WIZZAIR (лет W6 7719) во 06:10 часот. Слетување на аеродромот Beauvais во 20:45 часот.Трансфер до Париз. Пристигнување и сместување во хотел. Следува разглед на Париз (пешачка тура + метро) низ најелегантниот град на светот кој изобилува со уметност и историја. Организиран разглед на градот со локален водич – Елисејските полиња, Операта Гарние, Триумфалната Капија, плоштадот Конкорд, островот Сите, латинскиот кварт, Трокадеро, Луксембуршка градина, Нотр Дам (Богородичната Црква). Враќање во хотел. Ноќевање.

2 ден – 03.05.2020 (недела) – Париз
Појадок. По појадокот можност за прошетка по Монмартр со метро и придружба на локален водич. Можност да се види базиликата Sacre Coeur, од каде ќе уживате во прекрасниот поглед на Париз. Попатно се посетува и плоштадот на уметниците. Прошетка до кабаре бар Moulin Rouge и можност за прошетка низ познатата улица Пигал. Планирана е посета на еден од музеите за парфеми Фрагонард – синоним за ексклузивност и луксуз ,каде се создаваат парфеми со комбинирање на традиционалните техники и најмодерните методи од 1926 година. Една несекојдневна можност да откриете некоја од тајните на веќе докажаните и неодоливи парфеми. Можност за шопинг и индивидуални активности. Потоа се упатуваме кон Ајфеловата кула (со метро, влезницата се доплаќа). Можност да уживате во неверојатната панорамска глетка на Париз. можност за прошетка по Монмартр со метро и придружба на локален водич. Можност да се види базиликата Sacre Coeur, од каде ќе уживате во прекрасниот поглед на Париз. Попатно се посетува и плоштадот на уметниците. Прошетка до кабаре бар Moulin Rouge. Планирана е посета на еден од музеите за парфеми Фрагонард – синоним за ексклузивност и луксуз, каде се создаваат парфеми со комбинирање на традиционалните техники и најмодерните методи од 1926 година. Една несекојдневна можност да откриете некоја од тајните на веќе докажаните и неодоливи парфеми. Враќање во хотел. Ноќевање.

3 ден – 04.05.2020 (понеделник) – Версај – Лувр
Појадок. По појадокот се упатуваме со железница кон величенствениот дворец Версај. Кралски дворец изграден од страна на францускиот крал Луј 14 кој претставува ремек дело на уметноста од 17 век. Посета на кралскиот дворец со локален водич. По разгледот можност за факултативна посета на еден од најбогатите светски музеи Лувр (со локален водич) кој цели 700 години бил резиденција на француските кралеви се до нивната преселба во Версај. Овде се наоѓаат околу 63.500 уметнички дела меѓу кои се наоѓа Мона Лиза – славниот портрет на ренесансниот сликар од Фиренца – Леонардо да Винчи. Враќање во хотел. Ноќевање.

4 ден – 05.05.2020 (вторник) – Париз – Скопје
Појадок (ланч пакет). Трансфер од хотел до аеродромот во Beauvais .Лет со WIZZAIR (број на летот 7720) за Скопје во 09:15 часот. Пристигнување во Скопје во 12:15 часот.

Цена на аранжманот – 369 € за уплата до 31.12.2019
Редовна цена – 399 €

Во цената на аранжманот е вклучено:
– Директен лет на реалиција Скопје – Париз – Скопје со WIZZAIR
– Aеродромски такси
– Рачен багаж максимум 8 кг (40х30х20)
– Организиран трансфер аеродром – хотел – аеродром
– Сместување во Хотел 3* – на база 3 ноќевања со појадок
– Организација и придружник на патувањето

Во цената на аранжманот не е вклучено:
– Tуристичка такса 3 евра од ден по лице
– Билет (карнет за 10 возења)-за јавен превоз со метро – 14 евра
– Панорамски разглед на Париз со локален водич – 25 евра
– Влезница за Ајфелова кула до втор кат – 22 евра , до трет кат – 30 евра со лифт
– Посета на Версај – 60 евра со вклучена влезница +трансфер со железница +локален водич
– Посета на Лувр – 40 евра со вклучена влезница + локален водич

Напомена:
– За реализација на програмата потребни се минимум 15 патници
– Плаќањето се врши исклуливо во денарска противвредност по курс 1 €=62 денари
– За резервација на аранжманот потребна е аконтација од 30% , Целосна доплата најдоцна 10 дена пред поаѓање
– Останатите услови на патување важат според програмата на Т.А. Балкан Турист Травел Компани
– Агенцијата го задржува правотоза отказ на аранжманот најмногу 5 дена пред поаѓање
– За ова патување потребен е биометриски пасош валиден минимум 120 дена од денот на враќањето

Paris 360°