Вила Христо

Лето 2020

Вила Христо

Ксамил

Ксaмил е место со прекрасни егзотични плажи и величенствено тиркизно море на ривиерата на Јужна Албанија. Затоа, ставете го Ксамил во прв план за вашиот следен одмор и нема да зажалите бидејќи ќе уживате во одлична храна, долги сончеви денови, пливање и рибарење … и сето тоа за разумна цена, за разлика од другите познати туристички места.
Островите се приказна за себе. Една од плажите е оддалечена нецели 100 метри од најблискиот остров, па до него може да стигнете со пливање. Островот нема плажа, има неколку лежалки на сплав, но задоволството да се исплива до островот е и повеќе од доволно. До пооддалечениот остров секојдневно пловат моторни чамци. Погледот вреди милиони, тивкиот ветер и мирното море кое ви дава спокојство е вистинско место за уживање и релаксација. Зајдисонцето пак, ќе ве остави без здив. Топлите портокалови зраци кои полека го најавуваат крајот на летото ќе ве остават без здив.

Вила Христо се наоѓа на само 60 метри од прекрасната плажа Bella Vista и на околу 150 метри од центарот на градот. Располага со трокреветни студија со можност за дополнително легло, кои се наоѓаат на прв и втор кат, опремени со сопствена кујна, купатило, балкон, клима,WI-FI .

Климата е вклучена во цената***

Цените се за НАЕМ на СТУДИО за 7 ноќевања.

ВО СТУДИЈАТА ДОЗВОЛЕНО Е СМЕСТУВАЊЕ САМО НА ПАТНИЦИТЕ КОИ ШТО СЕ ВПИШАНИ ВО ВАУЧЕРОТ!!!

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ксамил:
– Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 45€ по лице
– Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 55€ по лице
– Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице
– Кавадарци (Дреново, бензинска пумпа,Макпетрол) – 45€ по лице
– Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Прилеп/Битола за Ксамил:
– Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон) – 35€ по лице
– Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола – 35€
– Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице
– Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
– Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -45€ по лице
– Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -45€ по лице
– Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

Време на поаѓање за Ксамил:
00:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
00:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола
00:00 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
01:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
02:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
03:00 h Битола (автобуска Станица Транскоп на перон)
02.00 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
01:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
01:15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансвер до Битола
01:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

Релациите кои се наведени како ТРАНСФЕР се реализираат со патнички возила или комбе

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус

ВАЖНО : Патувањето за Албанија КСАМИЛ се реализира преку ГРЦИЈА и поради тоа е задолжително поседување на ВАЛИДЕН ПАСОШ

НАПОМЕНИ:
– За аранжманите купени со попуст НЕ Е дозволено: промена на дата, име и презиме на патниците по извршената уплата, во случај на промена важат редовните цени и се доплаќа до износот;
– Можност за дополнителен кревет во oдредени студија – Бесплатно;
– Деца до 5.99 години дозволено да спие со родител на еден кревет;
– Климата е вклучена во цената;
– Собите се преземаат во 12:00 часот, а се напуштаат во 08:00 часот по локално време;
– За хигиената на собите се грижат гостите;
– За промена на постелнината се грижи одговорно лице на барање на гостите.

ПОПУСТИ:
– За уплатени 2 аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман;
– Не е дозволено комбинирање на попустот за рана уплата со другите попусти!

ПЛАЌАЊЕ:
– Плаќањето е во денари по курс 1 евро – 62мкд;
– Уплата при резервација 30% од вкупната сума, доплатата минимум 10 дена пред поаѓање;
– За раните попусти уплатата треба да се плати вкупната сума до одредениот датум.

Агенцијата како организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

Вила Алекс

Лето 2020

Вила Алекс

Ксaмил

Ксaмил е место со прекрасни егзотични плажи и величенствено тиркизно море на ривиерата на Јужна Албанија. Затоа, ставете го Ксамил во прв план за вашиот следен одмор и нема да зажалите бидејќи ќе уживате во одлична храна, долги сончеви денови, пливање и рибарење … и сето тоа за разумна цена, за разлика од другите познати туристички места.
Островите се приказна за себе. Една од плажите е оддалечена нецели 100 метри од најблискиот остров, па до него може да стигнете со пливање. Островот нема плажа, има неколку лежалки на сплав, но задоволството да се исплива до островот е и повеќе од доволно. До пооддалечениот остров секојдневно пловат моторни чамци. Погледот вреди милиони, тивкиот ветер и мирното море кое ви дава спокојство е вистинско место за уживање и релаксација. Зајдисонцето пак, ќе ве остави без здив. Топлите портокалови зраци кои полека го најавуваат крајот на летото ќе ве остават без здив.
Вила Алекс се наоѓа на само 50 метри од прекрасната плажа Bella Vista и на околу 150 метри од центарот на Ксамил. Располага со трокреветни соби на приземје и на прв кат, опремени со сопствена кујна, купатило, балкон, клима, WI-FI.

Цените се за НАЕМ на СТУДИО за 7 ноќевања.

НАПОМЕНИ:
– За аранжманите купени со попуст НЕ Е дозволено: промена на дата, име и презиме на патниците по извршената уплата, во случај на промена важат редовните цени и се доплаќа до износот;
– Можност за дополнителен кревет во oдредени студија – Бесплатно;
– Деца до 5.99 години дозволено да спие со родител на еден кревет;
– Климата е вклучена во цената;
– Собите се преземаат во 12:00 часот, а се напуштаат во 08:00 часот по локално време;
– За хигиената на собите се грижат гостите;
– За промена на постелнината се грижи одговорно лице на барање на гостите.
ПОПУСТИ:
– За уплатени 2 аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман;
– Не е дозволено комбинирање на попустот за рана уплата со другите попусти!
ПЛАЌАЊЕ:
– Плаќањето е во денари по курс 1 евро – 62мкд;
– Уплата при резервација 30% од вкупната сума, доплатата минимум 10 дена пред поаѓање;
– За раните попусти уплатата треба да се плати вкупната сума до одредениот датум.

Агенцијата како организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

Апартман Касандра

Лето 2020

Апартман Касандра

Ханиоти

10% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.03.2020

5% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.04.2020

Апартманот Касандра се наоѓа во центар на Ханиоти на 80м од централната плажа на прв кат во мала зграда. Составен е од спална соба со брачен кревет и плакар и дневна соба со два кревети на расклопување. Кујната е комплет опремена со решо и садови според сместувачкиот капацитет и е во состав на дневната соба, ТВ, клима вклучена во цената, интернет, тоалет со туш, тераса со масичка и столчиња. Идеално место за сместување на 4 лица.

• Термините означени со * се однесуваат на цена по лице со вклучен превоз (само првите две лица плаќаат,а останатите плаќаат само превоз доколку користат)
• Термините без * се однесуваат на цени за наем на соба за 7 ноќевања/8 дена
• За сопствен превоз цената се намалува за 10 евра по лице.
• Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
• При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
• Во апартманот дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 5 години во кревет со двајца возрасни;
• Поради генерално чистење на апартманот после секоја смена, истите се напуштаат во 09:00, а се добиваат околу 13:00 часот (локално време);
• Хигиената за време на престојот си ја одржуваат самите клиенти;

Вила Зафириа

Лето 2020

Вила Зафириа

Полихроно

10% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.03.2020

5% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.04.2020

Вилата Зафириа се наоѓа во центар на Полихроно под малата црква во Полихроно во близина на пицерија и бројни продавници и на 100м од плажата.Располагаме со 2 едноспални апартмани за 4 лица.Едниот апартман е на приземје со спална соба со брачен кревет и во дневната соба има кревет на извлекување за две лица,а вториот е на прв кат со ист сместувачки распоред.Комплет опремена кујна со решо,рерна, фрижидери комплет садови според сместувачкиот капацитет,ТВ ,клима вклучена во цената,интернет,тоалет со туш кабина,тераса со масичка пред вилата . Апартманите се нови,целосно реновирани во 2019 година.

• Термините означени со * се однесуваат на цена по лице со вклучен превоз (само првите две лица плаќаат,а останатите плаќаат само превоз доколку користат)
• Термините без * се однесуваат на цени за наем на соба за 7 ноќевања/8 дена
• За првите два и за последните три термини попустот не важи, само за сопствен превоз се намалува 10 евра
• Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
• При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
• Во апартманот дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 5 години во кревет со двајца возрасни;
• Поради генерално чистење на апартманот после секоја смена, истите се напуштаат во 09:00, а се добиваат околу 13:00 часот (локално време);
• Хигиената за време на престојот си ја одржуваат самите клиенти;

Вила Клеа

Лето 2020

Вила Клеа

Ксамил

Вилата „Клеа“ се наоѓа во Ксамил, на 350м. оддалеченост од плажата Bela Vista и 15 мин. Од центарот на градчето. Вилата располага со 1/2, 1/3 и 1/4 студиа и 1/4+1 АПП сите комплетно опремени со сопствена кујна, купатило, ТВ, WI – FI, клима, балкон.

• Цените се дадени за наем на студио за 7 ноќи / 8 дена
• Користење на климата е вклучено во цената
• Поаѓањето е 1 ден предходно од датумите дадени во табелите
• Патувањето е преку Албанија и може да се патува само со лична карта
• Превозот не е вклучен во цената, дополнително се плаќа:
– 50 € за возарсни
– 35€ за деца од 2 – 10 год.
– 0 – 2 год. бесплатно
• Влегување во студиата 14.00 часот по локално време, напуштање во 10.00 час.
• За Хигиената на студиата се грижат самите гости.

Вила Владимир

Лето 2020

Вила Владимир

Саранда

Вилата „Владимир“ се наоѓа во центарот на Саранда во непосредна близина на шеталиштето, на само 50 м. оддалеченост од градската плажа во Саранда. Располага со 1/3 и 1/4 студија, сите комплетно опремени со сопствено купатило, кујна, ТВ, балкон, WI-FI.

• Цените се дадени за наем на студио за 7 ноќи / 8 дена
• Користење на климата е вклучено во цената
• Поаѓањето е 1 ден предходно од датумите дадени во табелите
• Патувањето е преку Албанија и може да се патува само со лична карта
• Превозот не е вклучен во цената, дополнително се плаќа:
– 50 € за возарсни
– 35€ за деца од 2 – 10 год.
– 0 – 2 год. бесплатно
• Влегување во студиата 14.00 часот по локално време, напуштање во 10.00 час.
• За Хигиената на студиата се грижат самите гости.

Вила Ридал

Лето 2020

Вила Ридал

Валона

Вила Ридал се наоѓа на само 200 м . оддалеченост од познатата плажа Цен Тропе во Валона и 800 м. оддалеченост од центарот на градот. Вилата располага со дво, тро и четирикреветни студиа комплетно опремени со сопствено купатило, кујна, ТВ, како и 1/4 АПП ( спална соба + дневна со кујна) исто така комплетно опремени. Сите соби имаа клими и WI- FI.

• Цените се дадени за наем на студио од ден
• Користење на климата е вклучено во цената
• Термини по избор
• Патувањето е преку Албанија и може да се патува само со лична карта
• Влегување во студиата 14.00 часот по локално време, напуштање во 10.00 час.
• За Хигиената на студиата се грижат самите гости.

Хрватска

Макарска

Пакет аранжман 04-13.09.2020

Макарска

Пакет аранжман со автобус сместување + превоз

Вила Јовиќ

Макарска

Вила Селак

Макарска

Вила Стипе

Макарска

Вила Драгица

Макарска

Вила Антониа

Макарска

Вила Анџелко

Макарска

Вила Ангелос

Лето 2020

Вила Ангелос

Скијатос

– 15% попуст За целосни уплати до 31.01.2020

На само 400км оддалеченост по копнен пат и 3 часа со траект се стигнува до прекрасниот остров – Скијатос. Припаѓа во групата на Северни Споради, изобилува со борова шума, пространи плажи со ситен песок и кристално чисто море. Заедно со островите Хвар, Елба и Корзика припаѓа во групата на најзелените и најшумовитите острови во Европа. Островот – Скиатос има површина од 50 км2 и преку 50 плажи со резлична тематика. Градот Скиатос со својот модерен стил и многубројните ресторани, бутици, кафетерии и дискотеки, како и туристи од цела Европа, ќе ве опушти и ќе ги задоволи сите ваши потреби.

СКИЈАТОС

Вила „АНГЕЛОС” – лоцирана во Вромолинос на оддалеченост 250 метри од плажа. Вилата има голем двор со бар и базен, паркинг со ограничен капацитет. Располага со двокреветни студија , сите со комплет опремена кујна, ТВ, бања со туш и фен, клима која се доплаќа на лице место и Wi-Fi. Студијата се наоѓаат на приземје, прв и втор спрат.

Вила Ангелос – Вромолинос

*Термините објавени во табелата се однесуваат на ден на поаѓање, влез во објектите е следниот ден.

НАПОМЕНИ:
– Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 9 ноќевања со вклучен автобуски превоз, брод, трансфер пристаниште-вила-пристаниште .
– Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставник на агенција или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/апартман.
– Минимум две лица во студио, 4 лица во апартман или 5 лица во дуплекс. Над дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител (плаќа само превоз).
– Термините објавени во табелата се однесуваат на ден на поаѓање, влез вообјектите е следниот ден.

Поаѓање: Состанок на групата на Дрво Декор спроти хотел Холидеј Ин во 22.30ч. Поаѓање е во 23.00ч. Агенцијата го задржува правото за промена на времето на поаѓање во случај на промена на времето на поаѓање/враќање од страна на бродската компанија. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање
– Цените се изразени во ЕУР, плаќањето е исклучиво во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд.
– Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
– Само автобуски превоз 110 еур за возрасни / еден правец: 80 евра. Деца до 12 год 65 еур / Еден правец 45 евра
– За користење на аранжман со сопствен превоз се одбива 45 еур за возрасни, 25 еур за деца
– Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе
(на промотивните цени НЕ следува попуст, попустот за рано букирање и попустот за две смени НЕ може да се комбинираат)
– Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
– Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки, важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање.
– Сместување во собите е по 14.00 часот по локално време, а напуштање на истите е во 09.00 часот.
– По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Сопствениците на вилите го задржуваат правото, во случај на причинета материјална штета за време на престојот, да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
– Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
– Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во ТА „Балкан Турист Травел Компани“ и на самата агенција и поради кои НЕ можаe да се откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.

Вила Спиридула

Лето 2020

Вила Спиридула

Скијатос

– 15% попуст За целосни уплати до 31.01.2020

На само 400км оддалеченост по копнен пат и 3 часа со траект се стигнува до прекрасниот остров – Скијатос. Припаѓа во групата на Северни Споради, изобилува со борова шума, пространи плажи со ситен песок и кристално чисто море. Заедно со островите Хвар, Елба и Корзика припаѓа во групата на најзелените и најшумовитите острови во Европа. Островот – Скиатос има површина од 50 км2 и преку 50 плажи со резлична тематика. Градот Скиатос со својот модерен стил и многубројните ресторани, бутици, кафетерии и дискотеки, како и туристи од цела Европа, ќе ве опушти и ќе ги задоволи сите ваши потреби.

Вила „Спиридула“ е лоцирана на Мегали Амос на оддалеченост 50 метри од плажа и 5 минути пешки до центарот на градот. Вилата располага со 1/2 и 1/3 студија, 1/4 апартман и 1/5 дуплекс, со комплетно опремени кујни, клима со доплата, Wi-Fi, балкон.

*Термините објавени во табелата се однесуваат на ден на поаѓање, влез во објектите е следниот ден.

НАПОМЕНИ:
– Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 9 ноќевања со вклучен автобуски превоз, брод, трансфер пристаниште-вила-пристаниште .
– Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставник на агенција или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/апартман.
– Минимум две лица во студио, 4 лица во апартман или 5 лица во дуплекс. Над дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител (плаќа само превоз).
– Термините објавени во табелата се однесуваат на ден на поаѓање, влез вообјектите е следниот ден.

Поаѓање: Состанок на групата на Дрво Декор спроти хотел Холидеј Ин во 22:30ч. Поаѓање е во 23:00ч. Агенцијата го задржува правото за промена на времето на поаѓање во случај на промена на времето на поаѓање/враќање од страна на бродската компанија. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање
– Цените се изразени во ЕУР, плаќањето е исклучиво во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд.
– Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
– Само автобуски превоз 110 еур за возрасни / еден правец: 80 евра.
Деца до 12 год 65 еур / Еден правец 45 евра
– За користење на аранжман со сопствен превоз се одбива 45 еур за возрасни, 25 еур за деца
– Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе
(на промотивните цени НЕ следува попуст, попустот за рано букирање и попустот за две смени НЕ може да се комбинираат)
– Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени
кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
– Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки, важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање.
– Сместување во собите е по 14.00 часот по локално време, а напуштање на истите е во 09.00 часот.
– По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Сопствениците на вилите го задржуваат правото, во случај на причинета материјална штета за време на престојот, да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
– Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
– Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во ТА „Балкан Турист“ и на самата агенција и поради кои НЕ можаe да се откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.