Вила „Рума“ – с. Дабниште

Лето 2020

Дома си е дома

Вила Рума

с. Дабниште

Кавадарци - Тиквешко езеро

Почитувани клиенти, за излез од секојдневието и разладување од летните горештини, Ви го препорачуваме најубавото место за одмор во ТИКВЕШИЈАТА. Вила „Рума“ с. Дабниште, кое се наоѓа на само 13 км од Кавадарци и 3 км од Тиквешкото езеро.
Вилата располага со вкупно 10 соби и 27 кревети. Собите се комфорни и луксузно опремени. Во секоја соба има: купатило, комплетно опремена кујна, ЛЦД телевизор и Wi-Fi. Објектот има на располагање: надворешен базен, фурна, скара.

Цена: 800,00 денари (по особа за 1 ноќевање)

Во цената не е вклучено:
– туристичка такса = 40,00 ден по особа од ден
– аранжманот може да се плати со кредитна картичка КУПУВАМ ДОМАШНО, вредносен ВАУЧЕР од 6.000,00 денари

Информации и резервации директно во агенцијата или на следните телефони:
043/700-305; 700 306; моб. 071/250-252; 071/250-253 и 070/218-080
е-mail: balkanturist@gmail.com; www.balkanturist.mk

Grand Blue Fafa Resort

Лето 2020

Grand Blue Fafa Resort 5*****

Драч

Гранд Блуе Фафа Ресорт е најновиот и најпрестижниот хотел во Албанија. Лоциран во областа Long Beach Golem, отворен 2018год, и нуди луксузен и најдобрар сервис. Хотелот е еден од најубавите во во Драчката област, лоциран на Јадранското море, со своја приватна плажа, нуди еден незаборавен одмор на оние кој ке одлучат да ги користат услугите на овој престижен хотел. Хотелот се наоѓа на 10км од Драч, и на 35км од аеродромот во Тирана.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН, НА БАЗА ПОЛН ПАНСИОН

Во цените е вклучено:
Појадок, ручек, вечера, 1 пијалок за време траењето на оброците(вино, пиво, негазирани пијалоци, газирани пијалоци, кафе, чај, вода), лажалки и чадори, паркинг, и интернет.

Попусти и доплати:
– Еднокреветна соба +70% од станрадната цена за возрасен
– 1во дете од 0-5,99год – бесплатно (во соба со 2 полноплатежни суми, т.е родители)
– 1во дете од 6-11,99год – 50% попуст
– 2ро дете од 0-1,99 – бесплатно (во соба со 2 полноплатежни суми, т.е родители)
– 2ро дете од 2-11,99год – 50% попуст

FAFA PREMIUM HOTEL

Лето 2020

Fafa Premium Hotel

Драч

Фафа Премиум Хотелот е сместен во областа на Long Beach Golem, изграден 2016та година, по сите светски стандарди. Хотелот е еден од најубавите во областа на Драчкиот регион, лоциран на Јадранско море, со своја приватна плажа, нуди привилегирани можности на оние кој посакуваат да доживеат прекрасен одмор со сите бои и можности на природата. Фафа Премиум хотел е само на 10км од центарот на Драч и на 35км од Тирансиот аеродром.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН, НА БАЗА ПОЛН ПАНСИОН

Во цените е вклучено:
Појадок, ручек, вечера, 1 пијалок за време траењето на оброците (вино, пиво, негазирани пијалоци, газирани пијалоци, кафе, чај, вода), лажалки и чадори, паркинг, и интернет.

Попусти и доплати:
– Еднокреветна соба +70% од станрадната цена за возрасен
– 1во дете од 0-5,99год – бесплатно (во соба со 2 полноплатежни суми, т.е родители)
– 1во дете од 6-11,99год – 50% попуст
– 2ро дете од 0-1,99 – бесплатно (во соба со 2 полноплатежни суми, т.е родители)
– 2ро дете од 2-11,99год – 50% попуст

Vila Belvedere

Лето 2020

Vila Belvedere

Драч

Вила Белведере се наоѓа во популарната област, плажа Шкемби Кавајес, на 6 км од центарот на Драч. Внатрешноста на овој елегантен хотел е украсена во традиционален италијански стил. Сите сместувачки единици вклучуваат климатизација, ТВ со сателитски канали, минибар и купатило, бесплатен Wi-Fi и ресторан кој служи албанска кујна. Овој хотел исто така нуди и отворен базен и сауна. Најблиската плажа е оддалечена 100 m. Амфитеатарот Драч, најголемиот римски амфитеатар на Балканот, е во центарот на градот.

Напомена:

– горенаведените цени се однесуваат за наем на соба/ноќ со вклучен појадок
– за деца под 5 години е бесплатно доколку спијат со своите родители (екстра кревет се доплаќа 12 €)
– во цената е вклучен чадор и лежалка на плажата, базен, паркинг како и слободен пристап до интернет

Додаток НВ (полу пансион) – 8.5 €
(во цената е вклучено само појадок со вечера, без пијалок)

Додаток FB (полн пансион) – 16 €
(во цената е вклуено, појадок, ручек и вечера, без пијалок)