Зима 2018/2019

APART HOTEL & SPA REGNUM 5*****

Банско

Локација: Се наоѓа на 400 метри од гондола и на 900 метри од центарот на Банско.
Капацитет: Junior Sute, Executive Sute, Deluxe Sute, Grand Suites, Grand Superior Suites и King Suite.
Хотелски содржини: ресторант a-la-cate и шведска маса, летен дел за скара, Лоби бар, Ноќен бар, наргиле бар, Фитнес центар, соба за забава (пинг понг, football table, билијард), детски клуб и анимација, остава за багаж, сеф, изнајмување на Ski, Snowbard и кондури, менувачница, продавница за сувенири, фризерски салон и салон за убавина, модерна конференциска сала, надворешен бесплатен паркинг за гости на хотелот, подземна гаража со наплата, зелени површини и градина, Наем ан велосипеди, достапност за хедикепирани лица.
SPA & Wellnes: СПА и Велнес центар две фински сауни, парна бања, Туркса бања и автентичен амам), внатрешен базен за деца и возрасни, шок туш и тропски туш, солариум, два надворешни Jacuzzi и еден VIP надворешно Jacuzzi со топла минерална вода 36° C, Relax zone, Фитнес центар, витамин бар, три соби за поединечна масажа, една соба за масажа за две лица, една VIP соба за масажа за две лица со Jacuzzi.
Опременост на собите:
– JUNIUR SUITE собите се опремени со кујна, бања со туш кабина или када, сеф, мини бар, LCD TV, бокал за топлење вода и тостер.
– Executive Sute има спална и дневна со кујна, бања со туш кабина или када, сеф, мини бар, LCD TV во секоја соба, бокал за топлење вода и тераса на барање.
– Deluxe Sute имаат големина од 49m2 до 74 m2 со дневна соба со кујна и одвоена спални, бања со туш кабина или када, сеф, мини бар, LCD TV во секоја соба, бокал за топлење вода и тераса на барање.
– Grand Suites имаат големина од 81 m2 до 90 m2 со дневна соба со кујна и две одвоена спални соби, две бањи со туш кабина и када, сеф, мини бар, LCD TV, бокал за топлење вода, тостер и тераса на барање.
– Grand Superior Suites имаат големина од 81 m2 до 90 m2 со две дневни соби, две одвоена спални соби, две бањи со туш кабина и када, кујна, сеф, мини бар, LCD TV, бокал за топлење вода, тостер и тераса на барање.
– King Suite е наменет за оние кои сакаат голем комфорт и луксуз. Опремен е со дневна соба со кујна, две одвоени спални, две бањи со када и туш кабина, кујна, сеф, мини бар, LCD TV, бокал за топлење вода, тостер и тераса. Апартманот има прекрасен поглед кон Пирин Планина.

Цените се дадени на ден по соба за максимален број на редовни легла според табелата на база НВ ( појадок/вечера ) Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD)

Во цената е вклучено:
Tранспорт до ски гондолата, користење на затворен базен со детски дел,финска сауна, парна бања, амам, шок и тропски туш,релакс зона.Користење на надворешно џакузи (претходна резервациај) ски остава, детско катче,анимација за деца од 4-14 години, WIFI во лоби, сеф во апартманите,фитнес, надворешен паркинг по достапност.

Минимум престој 3 ноќевања во периодот 21.12.2018-26.12.2018
Минимум престој 5 ноќевања во периодот 27.12.2018-01.01.2019

Максимален број на лица во собите:
Executive Suite/Поглед кон планина-мин.2 возрасни,макс. 2 возрасни+1 дете или 3 возрасни
ExecutiveDeluxe Suite/поглед кон планина-мин.2 возрасни,макс.2 возрасни+1 дете или 3 возрасни
Grand Suite/поглед кон планина-мин.4 возрасни,макс. 4 возрасни+2 возрасни или 5 возрасни
King Suite-4

Во цената НЕ е вклучено:
Туристичка такса за престој на ден, 1€ возрасен, 0,5€ деца 2-12г. на ден.
Доплата за Божиќна вечера (не задолжителна ) 30€ / возрсен , 15€ / дете (11-16 г)/ 10€ дете (6-11г.)
Доплата за новогодишна вечера ( задолжителна )Bosphor room 160€ / возрасен, 80€/ дете ( 11-16 г.)/ 40€ дете (6-11г.)
Доплата за новогодишна вечера ( задолжителна )Regnum restaurant 80€ / возрасен, 40€/ дете ( 11-16 г.)/ 20€ дете (6-11г.)

ПРОМОЦИИ И АКЦИИ:
Прво дете или второ дете 0-6 години со 1 возрасен цена за единачна соба
Прво дете 0-11 години со 1 возрасен – цена за единачна соба
Прво дете 0-11 години со двајца возрасни –бесплатно
Прво дете/или второ дете 0-6 години со двајца возрасни на дополнителен кревет-двете се беспланто
Второ дете 6-11 години на дополнителен ревет со двајца возрасни –според дадената табела
30 % за направени резервации во период: 27.09.2018 и целосно платени до 05.10.2018
20 % за направени резервации во период: 31.10.2018 и целосно платени до 05.11.2018
15 % за направени резервации во период: 21.11.2018 и целосно платени до 25.11.2018
Попустот за рана резервација не важи за Новогодишната и Божиќната вечера

Еxtras:7=6,10=9,14=12 важи за период 21.12.18-26.12.18 и 02.01.19-09.01.19 и 18.01.-02.02.19
Extras не важи за периодот 22.11.2018,Тhe extras не се комбинираат со попустот за рана резервација

Период на отказ без пенели :
-30 дена пред пристигнување за период 27.12.2018-01.01.2019по овој период – се наплатува 100%
-17 дена пред пристигнување за период 21.12.2018-26.12.2019 и 02.01.2019-09.01.2019 и 18.01.2019-02.02.2019 по овој период – се наплатува 100%
-17 дена пред пристигнување за период 10.01.2019-17.01.2019 и 03.02.2019-28.02.2019 по овој период се наплатува 2 ноќевања
-9 дена пред пристигнување за период 01.12.2018-20.12.2018 и 01.03.2019-13.04.2019 по овој период се наплатува 2 ноќевања
-No show се наплатува 100%

Легенда:
DBL/TWIN – двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL – еднокреветна соба, APP – апартман, Family – фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV – поглед на парк, SV – поглед на море, tv – телевизор, fr – ладилник (фриждер), ac – клима уред, BB – ноќевање со појадок, HB – полупансион (појадок и вечера), AI – (all inclusive) се вклучено.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *