Лето 2021

ASPIDA HOTEL

Полихроно

“ASPIDA HOTEL” Се наоѓа на 80 метри од прекрасната плажа во Полихроно. Сите студија се на ниско приземје. Располагаме со 5/3 студиа сите се во сопствен закуп и се опремени со: комплетно опремена кујна, тоалет, широки балкони, комарници на вратите А/С – клима ТВ, WI-FI. (користењето на климата е вклучено во цената)

• Цените се изразени во € – евра , а плаќањето е во денари по курс 1 € = 62 мкд
• Цените се дадени за наем за студио за 7 ноќевања
• Во студијата e дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет т.е. број на кревети. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
• При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување уплатената аконтација не се враќа
• Поради генерално чистење на студиата после секоја смена, студијата се напуштаат во 09:00 часот, а се добиваат после 14:00 часот по локално време,За брзината и квалитетот на интернетот агенцијата неможе да гарантира

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
• Задолжително патничко и здравствено осигурување – потребно е сами да си го извадите,доколку не поседувате агенцијата не сноси никаква одговорност за последиците
• Превоз : возрасни 35 € (повратен билет) / 25 € (1 правец) ; деца од 2-12 години 25 €(повратен билет) / 20 € (1 правец)
• Во цената не е вклучена туристичка такса за престој која изнесува 0,50 евра од ден по соба се плаќа на лице место на рецепција.

За овој аранжман важат општите услови на патување пропишани од Т.А.“БАЛКАН ТУРИСТ ТРАВЕЛ КОМПАНИ“. ЛИЦЕНЦА – “А“ за вршење на туристичка дејност

НАПОМЕНА:
За патување во Грција патниците задолжително треба да поседуваат ВАЛИДЕН ДОКУМЕНТ ЗА ПРИМЕНА ВАКЦИНА ПРОТИВ “КОВИД-19“, ИЛИ ВАЛИДНА ПОТВРДА ЗА НЕГАТИВЕН “PCR“ ТЕСТ.Патниците стриктно треба да се придржуваат до протоколите пропишани за превоз на патници во автобус, задолжително носење на заштитни маски во автобус,дезинфекција при влез во автобус.Автобусите ќе бидат редовно дезинфицирани пред и после завршувањето на патувањето.Доколку некој од патниците биде вратен од граница поради неисправни документи потребни за патувањето преку граница, агенцијата не сноси никаква одговорност и парите нема да им бидат вратени на клиентите.
• Автобусот ве остава до најблиското место до објектот каде што има автобуска постојка,багажот си го носите сами од автобус до објектот.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Instagram

Добивај ги најновите попусти
и LAST MINUTE понуди

Најави се на нашата мејлинг листа и добивај попусти и најнови понуди.

Ти благодариме

Нешто не е во ред