Land Of Paradise Beach

Лето 2020

Land Of Paradise Beach 5*****

Аланија

€ 811 Пакет цена (цена за 2 лица)

Заштеда €358 во тотал

РЕЗЕРВИРАЈ

Поаѓање 20/07/2020

Положба
Хотелот се наоѓа во регионот Турклер, 20 км од Аланија и 110 км од аеродромот во Анталија.

Сместување
Стандардни соби ( спална соба, купатило, максимум 2+1 особа ). Фамилијарни соби ( една поголема соба со француски лежај и кревети на спрат, една спална, максимум 4 особи ) . Сите соби имаат купатило со туш кабина и фен, клима уред, директна телефонска линија, мини бар, сеф со доплата, ламинатен под, сателитска телевизија со музички канали, балкон Услуга
Се вклучено- шведска маса за појадок, ручек, вечера, попладневна торта, чај и кафе, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци до 24 00 , бар на базен од 10-24 часот, само локални безалкохолни пијалоци и алкохолни, ужина на плажа покрај барот од 10 -17 часот. Не е вклучено- увозни пијалоци, флаширани пијалоци, коктели, свежи овошни сокови, сладолед, турско кафе, собна послуга.

Содржини
Главен ресторан на база шведска маса, лоби бар, бар на базен, бар на плажа, доктор, перење и сушење алишта, чување на деца и рент а кар се наплаќаат. ВИФИ се доплаќа низ целиот хотел.

Плажа
хотелска приватна плажа со камења и песок, чадори, пешкири и лежалки не се наплаќаат.

Спорт и забава
Надворешни базени за деца и возрасни, лизгалки,фитнес соба, туркса бања, сауна, одбојка на плажа, пинг понг. Се доплаќа за спортови на вода, масажа, салон за убавина. Забавни програми во текот на денот, покрај базенот како и вечерни шоу програми . Мини клуб за деца од 04-12 години, мини диско навечер.

ДАДЕНATA ЦЕНA ВКЛУЧУВА:
– 7 / 10 / 11 / 14 дена престој со All inclusive или Ultra All Inclusive услуга
– Авионски билет со чартер лет на релација Скопје – Анталија – Скопје
– Аеродромски такси
– Трансфери аеродром – хотел – аеродром
– Чекиран багаж од 20 кг по лице во авион
– Комплетна организација на аранжманот

Euphoria Tekirova

Лето 2020

Euphoria Tekirova Hotel 5*****

Текирова

€ 1015 Пакет цена за 2 лица
Заштеда €987 во тотал

РЕЗЕРВИРАЈ

Поаѓање 20/07/2020

Со прекрасна положба на плажатаTekirovaво Кемер, Euphoria Club Hotel Tekirovaго одржува својот статус на живописно одмаралиште.

Ultra All Inclusive
Безалкохолни и локални алкохолни, и некои увозни, пијалоци до полноќ Служење на пијалоци во диско клубот до 02:00Доцен доручекШведска маса за оброците Ужина во текот на денот во различни простории околу базенот Пита и турски специјалитети Сладолед во одредени часови Интернет во лобито и околу базените

Плажа и базени
Песочна и камчеста плажа со должина од 1 км,покрај кристално мореВИПдел од плажата 2 базена Чадори, лежалки и пешкири за плажа – безплатни

Vila Rias

Лето 2020

Vila Rias

Валона

На само 100 метри од најблиската плажа во Валона, Вила Риас нуди климатизирани соби со балкон, бесплатен WiFi пристап на располагање како и детско игралиште и BBQ слободни за користење и на располагање на гостите. Секоја соба вклучува LCD TV со кабелски канали и опремена кујна, бања и бесплатен паркинг за гостите.

Што е во близина: Универзитет во Валона – 20 мин прошетка, Национален музеј на независност – 24 минути пешачење, Плоштад знаме – 36 мин прошетка, Историски музеј – 39 мин прошетка, Марина ди Орикум – 16,6 км, Археолошки парк Аполонија – 38,2 км, Плажа Семан – 41,9 км, Средоземно море – 43,8 км

Вила „Рума“ – с. Дабниште

Лето 2020

Дома си е дома

Вила Рума

с. Дабниште

Кавадарци - Тиквешко езеро

Почитувани клиенти, за излез од секојдневието и разладување од летните горештини, Ви го препорачуваме најубавото место за одмор во ТИКВЕШИЈАТА. Вила „Рума“ с. Дабниште, кое се наоѓа на само 13 км од Кавадарци и 3 км од Тиквешкото езеро.
Вилата располага со вкупно 10 соби и 27 кревети. Собите се комфорни и луксузно опремени. Во секоја соба има: купатило, комплетно опремена кујна, ЛЦД телевизор и Wi-Fi. Објектот има на располагање: надворешен базен, фурна, скара.

Цена: 800,00 денари (по особа за 1 ноќевање)

Во цената не е вклучено:
– туристичка такса = 40,00 ден по особа од ден
– аранжманот може да се плати со кредитна картичка КУПУВАМ ДОМАШНО, вредносен ВАУЧЕР од 6.000,00 денари

Информации и резервации директно во агенцијата или на следните телефони:
043/700-305; 700 306; моб. 071/250-252; 071/250-253 и 070/218-080
е-mail: balkanturist@gmail.com; www.balkanturist.mk

Grand Blue Fafa Resort

Лето 2020

Grand Blue Fafa Resort 5*****

Драч

Гранд Блуе Фафа Ресорт е најновиот и најпрестижниот хотел во Албанија. Лоциран во областа Long Beach Golem, отворен 2018год, и нуди луксузен и најдобрар сервис. Хотелот е еден од најубавите во во Драчката област, лоциран на Јадранското море, со своја приватна плажа, нуди еден незаборавен одмор на оние кој ке одлучат да ги користат услугите на овој престижен хотел. Хотелот се наоѓа на 10км од Драч, и на 35км од аеродромот во Тирана.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН, НА БАЗА ПОЛН ПАНСИОН

Во цените е вклучено:
Појадок, ручек, вечера, 1 пијалок за време траењето на оброците(вино, пиво, негазирани пијалоци, газирани пијалоци, кафе, чај, вода), лажалки и чадори, паркинг, и интернет.

Попусти и доплати:
– Еднокреветна соба +70% од станрадната цена за возрасен
– 1во дете од 0-5,99год – бесплатно (во соба со 2 полноплатежни суми, т.е родители)
– 1во дете од 6-11,99год – 50% попуст
– 2ро дете од 0-1,99 – бесплатно (во соба со 2 полноплатежни суми, т.е родители)
– 2ро дете од 2-11,99год – 50% попуст

FAFA PREMIUM HOTEL

Лето 2020

Fafa Premium Hotel

Драч

Фафа Премиум Хотелот е сместен во областа на Long Beach Golem, изграден 2016та година, по сите светски стандарди. Хотелот е еден од најубавите во областа на Драчкиот регион, лоциран на Јадранско море, со своја приватна плажа, нуди привилегирани можности на оние кој посакуваат да доживеат прекрасен одмор со сите бои и можности на природата. Фафа Премиум хотел е само на 10км од центарот на Драч и на 35км од Тирансиот аеродром.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН, НА БАЗА ПОЛН ПАНСИОН

Во цените е вклучено:
Појадок, ручек, вечера, 1 пијалок за време траењето на оброците (вино, пиво, негазирани пијалоци, газирани пијалоци, кафе, чај, вода), лажалки и чадори, паркинг, и интернет.

Попусти и доплати:
– Еднокреветна соба +70% од станрадната цена за возрасен
– 1во дете од 0-5,99год – бесплатно (во соба со 2 полноплатежни суми, т.е родители)
– 1во дете од 6-11,99год – 50% попуст
– 2ро дете од 0-1,99 – бесплатно (во соба со 2 полноплатежни суми, т.е родители)
– 2ро дете од 2-11,99год – 50% попуст

Vila Belvedere

Лето 2020

Vila Belvedere

Драч

Вила Белведере се наоѓа во популарната област, плажа Шкемби Кавајес, на 6 км од центарот на Драч. Внатрешноста на овој елегантен хотел е украсена во традиционален италијански стил. Сите сместувачки единици вклучуваат климатизација, ТВ со сателитски канали, минибар и купатило, бесплатен Wi-Fi и ресторан кој служи албанска кујна. Овој хотел исто така нуди и отворен базен и сауна. Најблиската плажа е оддалечена 100 m. Амфитеатарот Драч, најголемиот римски амфитеатар на Балканот, е во центарот на градот.

Напомена:

– горенаведените цени се однесуваат за наем на соба/ноќ со вклучен појадок
– за деца под 5 години е бесплатно доколку спијат со своите родители (екстра кревет се доплаќа 12 €)
– во цената е вклучен чадор и лежалка на плажата, базен, паркинг како и слободен пристап до интернет

Додаток НВ (полу пансион) – 8.5 €
(во цената е вклучено само појадок со вечера, без пијалок)

Додаток FB (полн пансион) – 16 €
(во цената е вклуено, појадок, ручек и вечера, без пијалок)

Throne Seagate Belek Hotel 5*

Лето 2020

Throne Seagate Belek Hotel 5*

Белек

€ 798 Пакет цена за 2 лица
Заштеда €758 во тотал
РЕЗЕРВИРАЈ

Поаѓање 20/07/2020

Положба
Хотелот е лоциран во областа Богазкент, 45 км од аеродромот во Анталија и 40 км од центарот на Анталија.

Сместување
Вкупен број на 235.
Стандардни соби (22м², Макс.2+1 лице)-една спална и едно купатило,
Големи соби (28м², Макс.3+1 лице)-една голема соба и едно купатило, три соби за гости со посебни потреби.
Сите соби се со купатило со када и туш, фен, сплит клима уред, телефон, сеф ( се наплаќа), мини бар (вода и сокови само пред пристигнување), сателитска ТВ и музички канали, ламинат на подот и балкон.

Услуга
Ултра Се вклучено- шведска маса за појадок, доцен појадок, ужинки во предпладневните часови, ручек, попладневни ужинки, вечера и полноќна ужинка, сите домашни и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед во одредени часови. Специјалните увозни пијалоци, свежо цеден сок, специјални вина, сите флаширани пијалоци, A’la Carte ресторани дополнително се наплатуваат.

Содржини
Главен ресторан-шведска маса, A’la Carte ресторан-Италијански и рибен ресторан, барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, фризер, чување деца, перална, телефон, факс, интернет, продавници, rent a car, дополнително се наплатуваат. Бесплатен Wi-Fi интернет во лоби барот до 300 МВ по апарат (над 300 МВ интернетот се наплаќа).

Плажа
Хотелска приватна плажа, песочна. Лежалки, чадори за сонце и пешкири за плажа не се наплаќаат.

Спорт и забава
Отворени и затворени базени за возрасни и деца, лизгалици на вода, фитнес центар, Турска бања, сауна, одбојка на плажа, пинг понг, тениски игралишта. Водените спортови, Wellness центарот, билијард, осветлувањето на тениските терени дополнително се наплатува. Забавна програма преку ден и шоу програм навечер. Мини клуб за деца.

ДАДЕНATA ЦЕНA ВКЛУЧУВА:
– 7 / 10 / 11 / 14 дена престој со All inclusive или Ultra All Inclusive услуга
– Авионски билет со чартер лет на релација Скопје – Анталија – Скопје
– Аеродромски такси
– Трансфери аеродром – хотел – аеродром
– Чекиран багаж од 20 кг по лице во авион
– Комплетна организација на аранжманот