Вила Камелија

Лето 2019

Вила Камелија

Валона, Албанија

Вила Camellia располага со 1/2 и 1/3 студија со комплетно опремени кујна, купатило, балкон, ТВ и WIFI. Се наоѓаат на 200м од градската песочна плажа и во непосредна близинана туристичкиот дел, каде ќе најдете безброј ресторани, кафулиња, хотели и главното шеталиште.

• Цените во табелата се однесуваат за наем на студио за 9 или 10 ноќевања без вклучен превоз
• Во Студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети
• Сместувањето е првиот ден после 14:00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09:00 часот по локално време
• Сместувањето согласно со термините е наредниот ден од тргнувањетобидејки поаѓањето е во вечерните часови (постои можност за промена на термин и благовремено ќе бидете известени)
• Околу тргнувањето за Валона обратете се во Агенција 2 дена пред тргнување
• Цена на повратен билет – 45 евра; деца до 2 години бесплатно (без седиште);
• од 2-8 год. – 30 евра
• Во цената не е вклучено превозот

Побарајте патничко осигурување и договор во агенција!

Валона

Лето 2018

Валона

Вила Camellia располага со 1/2, 1/3 и 1/4 студиа со комплетно опремени кујна, купатило, балкон,ТВ. Се наоѓаат на 200 м од песочната плажа и во непосредна близина на туристичкиот дел, каде ќе најдете безброј ресторани, кафулиња, хотели и главното шеталиште.

Цените во табелата се дадени по лице за 10 дена / 9 ноќевања со вклучен превоз
или само наем на апартман во втората колoна. Термините се валидни до 03.05 со уплата од 30%
Тргнувањето за Валона е во 23:30 часот пред “Дрводекор”, а аранжманот започнува од следниот ден Враќањето од Валона е во 15:00 часот, последниот ден од престојот
Само превоз чини: 40 € Во еден правец: 35 € Деца од 2-8 год: 25 €
Побарајте патничко осигурување и договор во агенција!

УСЛОВИ НА ПЛАЌАЊЕ:
• Плаќањето е во денарска противвредност по курс 62 денари
• Во случај на промена на монетарниот пазар организаторот го задржува правото на промена на цените.
• Цената е загарантирана само за целосна уплата. Во спротивно, загарантиран е само износот на аконтација, а остатокот е подлежен на промени.

НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ:
• во готово – авансно плаќање најмалку 30% од вкупната цена на аранжманот во моментот на пријавување, а остатокот најдоцна 15 дена пред поаѓање.кредитни картички
• доколку не е предвидено поинаку
• вирманско плакање