Ханиоти GrandOtel ****

24 мај

Ханиоти GrandOtel ****

23.05 - 26.05.2019

Грандотел 4* – Ханиоти е модерен ресорт за одмор и релаксација. Лоциран е на самото крајбрежје на Егејско море во Ханиоти со сопствена плажа. Хотелот располага со надворешен базен, двокреветни, трокреветни и четворокреветни комфорни соби, светли со модерен декор и елегантен функционален мебел. Хотелот располага со ресторан, 2 бара, ТВ салон, паркинг, интернет, менувачница, фитнес, пинг-понг.

129 €

* Цената е во евра по лице за 3 ноќевања на база полупансион премиум
** Полупансион Premium – појадок и вечера на богата шведска маса со вклучени безалкохолни пијалоци
*** Попуст за рани резервации до 10.04 – 20% (целосна уплата на денот на резервацијата)

Доплата:
* Прво дете до 11,99 години – бесплатно/ * Второ дете до 11,99 години – 50% попуст/ * Трет возрасен –30% попуст

Автобуски превоз: 35 евра за возрасни / 25 евра за деца

Цена за дополнително ноќевање: 39 евра по лице на база полупансион (во период од 23.05 – 31.05)

За соба со поглед кон море се доплаќа:
*Директен поглед – 25€ по ноќевање по соба / *Страничен поглед – 15€ по ноќевање по соба

Плаќањето се врши во ДЕНАРИ по курс 62мкд. Резервацијата се врши со аконтација од 30% од сумата на аранжманот. Целосна уплата на аранжманот 7 дена пред тргнување.

Вила Themelis

Лето 2019

Вила Themelis

Фурка

ТЕМЕЛИС е хотел од апартмански тип. Има прекрасен двор со зеленило и палми и два базена, еден голем и еден мал, детски. Покрај базенот се наоѓа кафе бар со лежалки и чадори кои се бесплатни, а позади хотелот има паркинг за гостите. Хотелот е оддалечен околу 280 м.од плажа, 150 м. од центарот и се наога во централниот дел на Фурка. Располага со трокреветни студија кои се опремени со кујна со основни садови за готвење, 1 брачен и еден единечен кревет, TV, WC и клима која е вклучена во цената, просторна тераса која е со поглед на базенот и гарнитура на терасата. Промена на постелнина, еднаш во текот на престојот.

НАПОМЕНА:
– Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз.
– За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 15 евра;
– Цените без * се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања.
-Во апартман за термините со *,две лица плаќаат полн износ а третотолицe се сместува бесплатно, и плаќаат само за превоз.
– Сместувањето во собите е после 13 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.
– За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.
– Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 62,00 мкд.
– Цената само за превоз: Скопје-Халкидики-Скопје изнесува:
35 € возрасни
25 € деца од 2 – 12 години
БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште)

Вила Vula

Лето 2019

Вила Vula

Флогита

Неа Флогита е прекрасно место кое лежи на западниот брег наХалкидики, на само 50 км. Од
Солун. Богата е со зеленило и има долга и пространа песочна плажа, која е одделена од градот со прекрасен парк, барови на плажа, таверни и секако тиркизно бистрото море. Местото пружа фантастичен поглед на заливот Термиакос и при ведро време, на планината Олимп. Со лесна прошетка може да се стигне до Дионисиос или Неа Плагиа, со кои Флогита практично е споена. Во последните 10 години Флогита се преобратува во вистинско монденско место омилено како од младите така и од повозрасните генерации. Вистинско место за активен одмор!

Вила VULA е лоцирана во центарот на Неа Флогита, на 100 м. од плажата. Содржи спална со брачен и еден единечен кревет, а во дневната соба двосед и тросед на пуштање. Клима и WI-FI вклучени во цената. Апартманите се наоѓаат на приземје со тераса и убав двор. Кујната е комплетно опремена со голем шпорет со рерна и голем фрижидер со комора.

НАПОМЕНА:
– Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз.
– За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 10 евра;
– Цените без * се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања.
– Во апартман, за термините со *, две лица плаќаат полн износ а третото и четвртото лицe се сместуваат БЕСПЛАТНО, и плаќаат само за превоз.
-Туристичка такса е 0.5 еур на ден по апартман и се плаќа на лице место.
– Сместувањето во собите е после 14:00 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.
– За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.
– Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 62,00 мкд.
Цената само за превоз: Скопје-Халкидики-Скопје изнесува:
35 € возрасни
25 € деца од 2 – 12 години
БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште)

Вила Posedonio

Лето 2019

Вила Posedonio

Полихроно

На 100м. од плажата се наоѓа Вилата Поседонио која располага со 1/2 +1 студија (соба со брачен кревет и помошен во кујната) и 1 / 4 апартмани (соба со брачен кревет и две софи на пуштање во кујната) опремени со тоалет, кујна, тераса, ТВ и со клима. Студијата и апартманите се состојат од една – спална и посебна кујна.

НАПОМЕНА:
– Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз.
– За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 10 евра;
– Цените без * се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања.
– Во апартман, за термините со *, две лица плаќаат полн износ а третото и четвртотолицe се сместуваат БЕСПЛАТНО, и плаќаат само за превоз.
– Туристичка такса е 0.5 еур на ден по апартман и се плаќа на лице место.
– Сместувањето во собите е после 13 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.
– За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.
– Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 62,00 мкд.
– Цената само за превоз: Скопје-Халкидики-Скопје изнесува:
35 € возрасни
25 € деца од 2 – 12 години
БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште)

Хотел Amon Garden 3*

Лето 2019

Хотел Amon Garden 3*

Пефкохори

На само 100m од плажа и 200m од центар е лоциран 3* хотел “Ammon Garden”.
Хотелски соджини: 27 хотелски студија на приземје, први и втори кат, базен со 2 нивоа на длабочина од 1,10м и 2,20м со лежалки и чадори, лоби бар покрај базенот со голем избор на пијалоци, ресторан во кој се служи појадокот, рецепција со лоби, Wi-Fi интернет, прекрасно уреден двор со многу палми и зеленило, паркинг простор (бесплатен).
Хотелско сместување: Сместувачките капацитети кои се во сопствен закуп се од типот на студија со комплетно опремена мини кујна со фрижидер и се состојат од 2 или 3 редовни легла и една софа на расклопување, наменета за дете до 12год кое се сместуваат бесплатно, Baby cot, клима, купатило со фен, крпи за раце и тело, TV, гардеробер, телефон, ноќни ламби, тераса со масичка и столчиња со прекрасен поглед кон базенот или одлично уредената градина… Дозволено е сместување со домашни миленичиња. Чистењето на студијата е секојдневно, менување на постелнини и крпи на 3 дена.
Хотелски услуги: Појадок, шведска маса (на самопослужување) од 08:30 до 10:00 во ресторанот на хотелот.

НАПОМЕНА
– Цените се дадени по лице за 7 ноќевања со појадок, без превоз;
– Хотелското сместување е од тип студио со комплетно опремена мини кујна;
– ВB (ноќевање со појадок) | Појадок (шведска маса) | Вечера (избор од мени) во ресторан на сама плажа, со доплата по сопствен избор;
– Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
– При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
– Baby cot – БЕСПЛАТНО, на барање;
– Клима – БЕСПЛАТНА;
– Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТЕН во лоби барот и покрај базенот;
– Автобусот ги остава/зема патниците на околу 20m од хотелот.
– Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
– Прво дете до 12 години – БЕСПЛАТНО; Второ дете од 6-12 години – 50% попуст; Трет возрасен – 40% попуст;
– Доплата за вечера: 70€ за возрасни / 40€ за деца до 12 год. за цел престој;
– Доплата за туристичка такса – околу 1.00€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);
– Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);

Вила Maria – Ханиоти

Лето 2019

Вила Maria

Ханиоти

Вила “Maria” се наоѓа во центарот на Ханиоти, односно на самиот плоштад и нa oколу 150m oд плажа. Располага со 1/2 и 1/3 студија со редовни легла, како и 1/3+1 студија со 3 редовни и 1 дополнително легло на развлекување на I и II кат. Сите се комплетно опремени со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, фрижидер…), тоалет, крпи за лице и тело, клима (БЕСПЛАТНА), ТВ, како и бесплатен интернет, гардеробер, сушара, широки балкони со тенди за сонце и масичка со столчиња со поглед на плоштадот, кон многуте барови, ресторани, продавници…

НАПОМЕНА:
– Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување;
– Цените за 7 ноќи/8 дена (без *), се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз;
– Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
– При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
– Во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;
– Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО;
– Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
– Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;
– Автобусот ги остава/зема патниците на околу 100m од вилата.
– Клима и Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТНО!!
– Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НE важат за првиот и последниот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
– За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
– За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице;
– Доплата за туристичка такса – околу 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);
– Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);

Вила Nikos Lux

Лето 2019

Вила Nikos Lux

Флогита

Неа Флогита е прекрасно место кое лежи на западниот брег на Халкидики, на само 50 км. од Солун. Богата е со зеленило и има долга и пространа песочна плажа, која е одделена од градот со прекрасен парк, барови на плажа, таверни и секако тиркизно бистрото море. Местото пружа фантастичен поглед на заливот Термиакос и при ведро време, на планината Олимп. Со лесна прошетка може да се стигне до Дионисиос или Неа Плагиа, со кои Флогита практично е споена. Во последните 10 години Флогита се преобратува во вистинско монденско место омилено како од младите така и од повозрасните генерации. Вистинско место за активен одмор!

Вила NIKOS LUX е лоцирана во центарот на Неа Флогита, на само 40 м. од плажата. Располага со петокреветни апартмани со две спални (дуплекси), и двокреветни апартмани со една спална, пространи, модерно дизајнирани, со комплетно опремена кујна (голем фрижидер со комора од 50 литри, мал шпорет со рерна, Електричен бокал за топлење вода, машина за перење алишта и прибор), WC, клима уред (вклучен во цената), пешкири, плазма телевизори, и пространи тераси.

НАПОМЕНА:
– Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз.
– За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 10 евра;
– Цените без * се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања.
– Во апартман, за термините со *, две лица плаќаат полн износ а третото, четвртото и петото лицe се сместуваат БЕСПЛАТНО, и плаќаат само за превоз.
-Туристичка такса е 0.5 еур на ден по апартман и се плаќа на лице место.
– Сместувањето во собите е после 14:00 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.
– За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.
– Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 62,00 мкд.
Цената само за превоз: Скопје-Халкидики-Скопје изнесува:
35 € возрасни
25 € деца од 2 – 12 години
БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште)

Вила Ionion

Лето 2019

Вила Ionion

Лефкада

Лефкада или Лефкос е остров во Јонското Море, поврзан со копното со автопат. Лефкада спаѓа меѓу поголемите острови во Грција. Во насока север-југ е долг 35 километри, додека исток-запад, преку 15 километри. Вкупната површина на островот изнесува 336 километри квадратни. Највисоката точка на островот е планината Ставрота, која се издига до 1.158 метри надморска височина. Од Лефкада редовно сообраќаат ферибродови до Кефалонија, Итака и Меганиси. Главниот град на островот е истоимениот град, Лефкада, којшто се наоѓа на северно-источниот дел од островот. Островот е познат е по прекрасните плажи од кои застанува здивот.
Вила ЈОНИАН се наоѓа на 5 мин пешачење од пристаништето во Нидри. Сите апартмани се наоѓаат на приземје, опремени се со кујна, тоалет, ТВ, клима – се доплаќа 5 евра на ден, тераса. Вилата располага со два базена и лежалки, бесплатни за гостите (ограничен капацитет).
38°42’33.2″N 20°42’26.1″E

Ценовник:

НАПОМЕНИ:
• ЦЕНИТЕ во термините означени со * се даени по лице за ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ГРАТИС ПРЕВОЗ.
• Цената не се менува доколку не се користи превозот !
• Во пакет аранжманите означени со * во студио две лица плаќаат полн износ, ТРЕТО ЛИЦЕ Е ГРАТИС (плаќа само превоз ако користи).
• Во апартман ЗАДОЛЖИТЕЛНА доплата за трето и четврто лице по 50€
• ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛИТЕ ВО СЕЗОНА СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН ЗА 9 НОЌЕВАЊА, согласно бројот на кревети.
• Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети.
• Над дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со родител.
• Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.
• Поаѓањето е ден претходно, состанок на група во 23.00 часот, поаѓање во 23.30 часот на паркингот спроти х.Холидеј Ин.
• Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.
• Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
• Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).
• За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи само за редовните цени.
• Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе
• на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира
• Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
• Сместување во собите е по 14часот по локално време, а напуштање на истите е до 09:00часот.
• Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање.
• Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.
• По завршувањето на Вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на студиото/апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
• Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
• Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можаe да откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.
Доплата за превоз:
• Превоз за возрасен 50€ / Еден правец 35€
• деца до 12 години 40 евра / Еден правец 25 евра.
• Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот) !!!

Вила LINA

Лето 2019

Вила LINA

Метаморфози

Метаморфозис е место целосно опкружено со густа иглолисна шума, која заедно со морето претставува вистинска воздушна бања. Главната декорација е централниот парк, а плажата е песочна и километарска. Во гратчето има десетина таверни и ресторани, неколку добро снабдени супермаркети и продавници, рибен пазар, пекарница, агенција за изнајмување на автомобили и сл.

Вила ЛИНА се наоѓа во центарот на местото, на 50 м. од песочната плажа. Располага со студија и апартмани, со големи тераси, од кои поголемиот дел имаат директен и страничен поглед кон морето и прекасниот парк. Комплетно е реновирана пред 2 години.

НАПОМЕНА:
– Ценитесо * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз.
– За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 10 евра;
– Цените без * се однесуваат за наем на студио/апартман за 7 ноќевања.
– Во апартман, за термините со *, две лица плаќаат полн износ а третото и четвртото лицe се сместуваат БЕСПЛАТНО, и плаќаат само за превоз.
– Туристичка такса од 0,5 еур по ден на соба се плаќа на лице место кај сопственикот.
– Сместувањето во собите е после 14:00 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.
– За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.
– Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 62,00мкд.

Цената само за превоз: Скопје – Ситонија – Скопје изнесува:
35 € возрасни
25 € децаод 2 – 12 години
БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште)

Хотел Jenny 3*

Лето 2019

Хотел Jenny 3*

Сивири

Хотелот ЏЕНИ е лоциран на 150 м. од прекрасната песочна плажа во центарот на Сивири. Хотелот располага со 37 соби: 1/2 со брачен кревет, 1/3 со 1 брачен кревет и 1 нормално легло и 1/4 со еден брачен кревет и две нормални легла. Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сат. ТВ и сопствена бања. Собите имаат прекрасен поглед кон плажата и морето. Хотелот располага со базен и лежалки кои се бесплатни за користење од гостите, а исто така има и бар покрај базенот.

*HB (Half Board / Полупансион):
• Доручек 08:00-10:00ч. на база шведска маса
• Вечера 19:30-21:30ч. на база шведска маса

НАПОМЕНА:
– Цените се дадени по лице и се однесуваат за услуга Полупансион за број на ноќевања дадени во табелата
– Промо цените не подлежат на дополнителни попусти
– Прво и второ дете до 13,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО
– Прво и второ дете од 14-15,99 г. со двајца возрасни на редовно легло плаќаат по 30 % од цената во табелата
– Трет и четврт возрасен над 16 години, плаќаат по 50% од цената во табелата
– Туристичка такса е 1.5 еур на ден по апартман и се плаќа на лице место.
– Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
– Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на хотелот
– Сместување во собите е во 14 часот по локално време а напуштање е во 09 часот по локално време
– За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.
– Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.
– Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
• возрасни: 35 €
• деца од 2 до 12 години: 20 €
деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште во автобус)