Jat Apartmani 2*

Зима 2019/2020

JAT apartmani **

Копаоник

Aпартманите Jat се наоѓаат во центарот на сите главни објекти на туристичкиот центар Копаоник, на надморска височина од 1780 м. Апартманите се наоѓаат во близина на ски патеките.

Капацитети: Апартманите се градени во планински стил и имаат 134 апартмани со различни структури за 1 до 6 лица.
Содржина на апартманите: сите апартмани се опремени со мини-блок кујна со фрижидер, сите потребни садови и кујнски прибор, купатило, телефон и ТВ.
Дополнителни капацитети: Апартманите Јат има ресторан, продавница, соба за игри, ски услуга, салон за масажа и бесплатен Wi-Fi во целиот хотел.

Ресторан
Можете да најдете широк спектар на национална кујна во ресторанот Boeing. Самиот хотел го краси имиџот на семеен хотел.

Опис на апартманите:
* Апартман тип А (0 + 1) – 1 софана развлекување (како француски кревет) за 1 или 2 лица,
* Апартман тип Б (2 + 0) – 2 класични хотелски кревети (за 2 лица),
* Апартман Тип Ц (1 + 1) – 1 софа на развлекување и 1 класичен хотелски кревет (за 2 или 3 лица),
* Стан тип Д (2 + 1) – 1 софа на развлекување и 2 класични кревети (за 3 или 4 лица),
* Апартман Тип Е (3 + 1) – 1 софа на развлекување и 3 класични кревети (за 4 или 5 лица),
* Апартман тип F (4 + 1) – 1 тросед софа во дневната соба и 2 спални соби со 2 класични кревети (за 5 или 6 лица) или 1 софа кревет во дневната соба, 1 спална соба со француски кревет и 1 спална соба со 2 класични кревети (за 5 или 6 лица) или 1 софа кревет во дневната соба и во спалната соба, 1 брачен кревет и 2 класични кревети (за 5 или 6 лица).

Gorski Hotel & Spa 4*

Зима 2019/2020

Gorski Hotel & Spa ****

Копаоник

НАПОМЕНА за “Ран букинг попуст”
Попустот се пресметува само на цената на сместувањето. За услугата полупансион не се пресметува на ран букинг попустот. Бројот на соби кој се продаваат по услови за ран букенг е ограничен. Доколку резервацијата се откаже или промени терминот во период од датумот кога е направена резервацијата до 15 дена пред почеток на аранжманот, сторни пенали се 50% од вкупната вредност на аранжманот. За отказ на аранжманот за период пократок од 15 дена трошоците за отказ се по општите услови за патување.

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:
· Сместување на база полупансион (појадок и вечера);
· Неограничено користење на содржините Спа и Велнес центарот: затворен базен и џакузи, соблекувална (баде мантил, папучи, пешкир), релакс зона- тепидаријуми, топли клупи, Сауна свет – борова сауна, сауна со сено, финска сауна, парно купатило солено-ледена соба, кембала ладен туш, ледена фонтана, базен со топла вода на отворено; неограничено користење на фитнес центарот, wi-fi;.

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО (задолжителна доплата при резервација):
· Туристичка такса – (1.00 €) по лице по ноќ за возрасни; (0.50 €) по лице по ноќ за деца 7 – 15 год; деца 0 – 7 год не плаќаат

УСЛОВИ ЗА Горски Хотел & Спа ****:
· Дете 0 – 2 во придружба на две возрасни лица ако користат заедничко легло – ГРАТИС СМЕСТУВАЊЕ во 1/2 супериор соба и 1/2 делукс соба;
· Дете 2 – 12 во придружба на две возрасни лица имаат попуст 50% на посебно легло; Дете 2-7 во придружба на три возрасни лица ГРАТИС;
· Дете 2 – 12 во придружба на едно возразно лице има попуст 30% ако користи посебно легло;
· Две деца 2 – 12 во придружба на две возрасни лица – едно дете има попуст 50%, друго дете има ГРАТИС СМЕСТУВАЊЕ во 1/3 супериор соба и 1/3 делукс;
· Доплата за еднокреветна соба изнесува 50% од цената во двокреветна соба.
· Трето лице има 20% попуст во супериор и делукс соба.

НАПОМЕНА: Во супериор соба може да се сместат максимум 3 возрасни лица и дете до 7 год,
Луксурѕ Горски Хотел & Спа Копаоник ги отвори своите врати за сите посетители на најпознатиот српски скијачки центар на 20 јануари 2019 година. Горски Хотел & Спа Копаоник на своите гости им нуди удобност, супериорна услуга и комплетно искуство на планинската атмосфера.
Со 118 удобни сместувачки единици, хотелот Горски е вистинско освежување во понудата на сместувачки капацитети на Копаоник. На располагање ви се 97 луксузни соби и 21 апартмани, а капацитетот на овој хотел овозможува сместување за повеќе од 400 гости.

Хотелот Горски е категоризиран како хотел со 4 вездички, иако благодарение на луксузот и удобноста што им ја нуди на своите гости, неговата опрема, како и квалитетот на вградените материјали и опрема, тој заслужува цели 5 звезди.

Доколку вашиот избор за зима е Горски Хотел & Спа, сигурно ќе уживате во целата магија на зимата. Дизајнерите сакаа, и секако успеаја да го донесат мирисот и убавината на дрвото, светлината на сонцето на Копаоник, како и уникатен поглед на врвовите на сребрена убавица.

Велнес задоволство за гостите на хотелот

По денот поминат на снег можете да се опуштите и да уживат во содржините кој ги нуди спа центарот на хотелот кој се простира на 390 квадрати. На располагање Ви се:

* Затворен базен
* Отворен базен (накнадо отварање)
* Сауни
* Релакс зона
* Руска бања
* Ледена фонтата
* Тепадириум
* Вики соба

Aparthotel Kopaonik

Зима 2019/2020

Aparthotel Kopaonik

Копаоник

Копаоник е еден од поголемите планински предели во Србија. Сместен е во централниот дел на земјата со мал дел во Северно Косово. Највисока точка е Панчиќев Врв (2.017 м). Ова е најпознатиот скијачки центар во Србија, со вкупно 25 жичници со капацитет од 32.000 скијачи на час. Во 1981 г. е отворен и националниот парк, кој зафаќа површина од 118,1 км2 и се наоѓа во средиштето на венецот.

УСЛОВИ ЗА ДЕЦА:
· Деца од 3-9 год плаќаат 70% од цената и ги користат сите услуги спрема избраната услуга.

НАПОМЕНИ:
· Дадените цени во табела се однесуваат по лице по ноќевање

Општи напомени:
· Резервација се прави со уплата на 30 % од вкупниот износ на аранжманот;
· Резервациите со попуст се исплаќаат во целост до дадениот термин на попустот;
· Целосна уплата на аранжманот е 10 дена пред почетокот на истиот;
· Цените на аранжманот се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари;
· Дадените цени не се валидни за следните периоди : 06.12 – 08.12; 30.12 – 01.01 и 13.01 – 14.01 и 06.03 – 08.03;
· Бараниот термин треба да се резервира 10 дена пред започнување на услугата.

НАПОМЕНА:
Организатор на ова патување е Балкан Турист Травел Компани: Трошоците за подготовка и организација на патувањето со број на полиси АД ОСИГУРИТЕЛНА ПОЛИСА СКОПЈЕ (Полиса бр. 130030006717) и (Класа 13 Општа одговорност и Тарифа 27 Туристички агенции
Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот 7 дена пред патувањето
За оваа програма важат општите услови за патување на СКТМ и Т.А. Балкан Турист Травел Компани

Zupa Wellnes & SPA 3*

Зима 2019/2020

Zupa Wellnes & SPA ***

Копаоник

Župa Wellness & Spa се наоѓа во близина на патеката Мало езеро од кое се наоѓа на околу 200 метри. Тој е дизајниран и е изграден за да ги задоволи потребите на современиот гостин, без оглед на времето од годината каде престојуваат во него. Во непосредна близина има појас на зеленило обрасната со борови дрвја.

Покрај пространото и удобно сместување, апартманите ŽupaWellness & Spa можат да понудат на гостите убаво дизајнирана просторија за прием, лоби бар за гостите и ресторан A’la carte, затворен базен со услуга на Wellness & Spa и подземна гаража од 1315 м2 со над 50 паркинг места места. Подземната гаража има систем за вентилација, како и систем за заштита од пожари од типот на прскалки.

Бесплатен Wi-Fi е на располагање на гостите. Љубезниотпперсонал ќе ве извести за информации за пристап за користење на оваа услуга. Приемот на телевизиските канали се обезбедува преку сателитска мрежа и содржи национални, домашни, странски, спортски и детски канали, кои се достапни во сите станови.

САУНА Wellness & Spa – „искуство и чувство на здравје во вашето тело и ум“

САУНА Wellness & Spa нуди:
2 фински сауни
3 простории за масажа
1 затворен базен 9 х 4,5 м
1 џакузи

Ресторани и барови:

Лоби бар

Наменета и дизајнирана за релаксација, нашиот лоби бар е место каде што можете да уживате во омилената книга со чај или кафе.

Идеално за нови состаноци или пијалок со разговор со пријателите во скијање, но исто така е и место за одмор во удобни комплети и фотелји по еден ден полн со активности. Областа за лоби е наменета за непушачи.

Оброците се базираат на полупансион (појадок + вечера) и се сервираат по принцип на бифе (шведска маса) или по принцип на избор на повеќе оброци, ако во хотелот има помалку од 20 гости. Локалната и меѓународната кујна, како и познатите специјалитети од регионот Копаоник, ќе ги воодушеват сите сетила на гостите, особено оние со гурманска жица.

Чаша квалитетно вино и поглед на врвовите на Копаоник при самрак, додека уживате со драгите луѓе од ваша страна, идеално ја опишуваат атмосферата што преовладува во нашиот ресторан.

НАПОМЕНИ:
– Цената се гарантира само за плаќање на целиот износ. Во спротивно, само гарантираната исплата е загарантирана, а остатокот е предмет на промена. Иницираниот начин на плаќање не може да се смени.
– Плаќањето е во денарска противвредност по курс 62 денари
– Пасошот треба да важи минимум 3 месеци по завршување на патувањето можност за патување со лична карта
– Важат Општите услови на Т.А Балкан Турист Травел Компани со лиценца-А членка на СКТМ

Hotel Putnik 4*

Зима 2019/2020

Hotel Putnik ****

Копаоник

Хотелот се наоѓа на 1.650 м.н.в, во најубавиот дел на Копаоник во Сончева планина. Целосно реновиран насвоите гости им овозможува се што би можело да го направи нивниот престој на Копаоник: попријатен, покомфорен и поинтересен: SPA & WELLNESS Центар, пансионски ресторан, фитнес центар, Детско катче, конгресен центар и сала за состаноци, паркинг, банкомат, сувенирница, како и повеќеспортски терени и скијалишен дел. Хотелот нуди 270 легла од кои на располагање на гостите се 83 стандард соби, 13 фамилијарни и 6 луксузно опремени апартмани. Во состав на хотелот е и Супериор Вила Путник која нуди 6 фамилијарнио и 8 стандард соби. За своите гости хотелот секојдневно организира трансфер со минибус од хотелот до ски-терените и назад

* Цените се изразени во евра по лице по ноќевање
* Доплата за 1/1 соба изнесува 50 % од дадената цена
* Цена за ноќевање со појадок се намалува за 10 % од дадената цена за полупансион
* Свечената Новогодишна Вечера на 31.12.2019, Божиќните Вечери на 25.12.2019 и 07.01.2020 се вклучени во цената
* За групи поголеми од 20 лица – цените се на барање

Услови за деца:
Ø Деца до 3 години – бесплатно
Ø Деца 3-12 години кои престојуваат со две возрасни лица плаќаат: 70 % од цената ако користат посебно легло или 50 % ако користат заедничко легло

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ
§ Цените се со важност во период: 01.12.2019 – 05.04.2020 година и се изразени во евра, по лице/дневно
§ Цените се формирани на ден: 16.08.2019 година врз база на политиката на хотелот и не можат да бидат предмет на приговор/рекламација
§ Ран букинг: 10 % попуст до 31.10.2019 година
§ Начин на плаќање: 50 % уплата најдоцна 3 дена по добивање на профактурата поради потврда на резервацијата. Останатиот износ 100 % да се исплати најдоцна 14 дена пред започнување на аранжманот.
§ Бројот на соби е ограничен !!!

УСЛУГИ И СОДРЖИНА ВКЛУЧЕНИ ВО ЦЕНА:
Ø Користење на Wellness & Spa Центарот
Ø Затворен базен за возрасни
Ø Затворен базен за децa
Ø Џакузи
Ø Финска сауна
Ø Руска сауна
Ø Инфрацрвена сауна
Ø Турска бања
Ø Тапидариум
Ø Фитнес центар и
Ø Паркинг

УСЛУГИ КОИ НЕ СЕ ВКЛУЧЕНИ ВО ЦЕНА:
§ Масажа и Амам (на барање)
§ Детско катче
§ Такса за престој по лице на ден: возрасни 100 српски динари; деца 0-7 години Бесплатно; 7-15 години на 50 српски динари
§ Осигурување (за секое леце, без оглед на возраста) – 20 српски динари
§ Дневниот престој се користи во период: 12-18 часот

НАПОМЕНИ:
* Агенцијата го задржува правото на промена на редоследот на активностите во програмата
* Плаќањето е во денарска противвредност по курс 62 денари
* Пасошот треба да важи минимум 3 месеци по завршување на патувањето и можност за патување со лична карта
* Важат Општите услови на Т.А Балкан Турист Травел Компани
* Организатор на ова патување е Камелија Турс: Трошоците за подготовка и организација на патувањето со број на полиси АД ОСИГУРИТЕЛНА ПОЛИСА СКОПЈЕ (Полиса бр.130030006717) и (Класа 13 Општа одговорност и Тарифа 27 Туристички агенции
* Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот 7 дена пред патувањетои промена на цената на аранжманот поради покачување на цената поради повеќе причини

Kraljevi cardaci apartmani

Зима 2019/2020

Kraljevi Cardaci Apartmani

Копаоник

Хотелот Краљеви чардаци е носител на Wellness звезда за најдобар Wellness хотел во Србија !

Краљеви Чардаци Spa е комплекс покрај Хотелот, Апартманите содржат 307 соби, ресторан, лоби бар, a la carte ресторан, таверна, фитнесцентар, соба за играње за деца, конференциска сала, менувачница. Комплексот е отворен во Јануари 2012 година и се наоаѓа во Викенд населбата во Копаоник, на главниот пат 2.5 километри од првиот ски лифт и 5 километри од центарот на Копаоник.

Ценовник за наем на апартман за период од 01.12.2019. – 05.04.2019

Цените се изразени во евра за апартман по ноќ.Плаќањето е исклучиво во денарска противредност.

Попусти:
– 10% попустзарезервациидо 30.09.2019. СоЗадолжителен уплатен аванс прирезервацијаод 30% одвредностанавкупниотаранжман.
– 5% попуст за резервации од 01.10. до 15.10.2019. Со Задолжителен уплатен аванс при резервација од 30% од вредноста на вкупниот аранжман.

Основни услуги за користење на апартманите:

Цената вклучува:

– Наем на апартман.
– Завршно чистење, струја, вода, геење, постелнина, пешкири
– Превоз до ски-терените до 4 пати на ден додека работи жичарата
– Ски-услуги до 30 метри далечина од Ски-стазата „Мало eзeрo”

Во цената е вклучен и Ваучер со 15% попуст надневната карта за користење на услугите од SPA & WELLNESS центарот со површина од 1.500 m² и содржина од:

· Затворен базен 14 x 6 m со jacuzzi- ( длабочина 1,7 m )
· Отворен базен 10 x 5 m ( длабочина 1,5 m )
· jacuzzi на отворено
· Финска сауна
· Био сауна (руска бања)
· Турска бања
· Хамам

*Дозволен престој на деца постари од 12 години

Детската зона содржи:
– Baby базен 6×4 m (длабочина од 0,4 m )
– Детски базен 13×11 m (длабочина од 1 m) со базенски атракции
– Toбогани

Цената не вклучува: (задолжителна доплата на лице место):
̶ Туристичка такса 100,00 динари по ноќевање по возрасно лице, односно 50,00 динари за деца 7 – 15 години. Деца помали од 7 години – не плаќаат туристичка такса

Опис на апартманите
Студио (за 2 и 3 лица)
Една просторија со гарнитура на развлекување за две лица, еден единечен кревет на развлекување (студио за 3 лица), бања (туш, фен), комплет опремена кујна со шпорет, фрижидер, садови, прибор за јадење, маса, кабловска телевизија и LCD ТВ, безжичен интернет.

Апартман (за 4 лица)
Дневна соба со со гарнитура на развлекувањеза две лица, спална соба со брачен кревет, бања (туш, фен), комплет опремена кујна со шпорет, фрижидер, садови, прибор за јадење, маса, кабловска телевизија со LCD телевизор, безжичен интернет .

Апартман (за 6 лица)
Дневна соба со со гарнитура на развлекување за две лица (некои апартмани имаат и камин во дневната соба), две спални, една со брачен кревет, а другата со двапосебни кревети, бања (туш, фен), комплет опремена кујна со шпорет, фрижидер, садови, прибор за јадење, маса, кабловска телевизија со LCD телевизор, безжичен интернет.

Kraljevi Cardaci SPA 4*

Зима 2019/2020

Kraljevi Cardaci SPA 4****

Копаоник

Хотелот Краљеви чардаци е носител на Wellness звезда за најдобар Wellness хотел во Србија!

Краљеви Чардаци Spa е Комплекс покрај Хотелот, Апартманите содржат 307 соби , ресторан, lobby бар, a la carte ресторан, таверна , fitness центар, соба за играње за деца, конференциска сала , менувачница. Комплексот е отворен во Јануари 2012 година и се наоаѓа во Викенд населбата во Копаоник, на главниот пат 2.5 километри од првиот ски лифт и 5 километри од центарот на Копаоник.

Услуги и содржини вклучени во цената при престој:
̶ Ноќевање на база полупансион по особа, (појадок и вечера) нa база на шведска маса. (Во случај на помал број гости од 30, пансионските оброци се служат по принципот на сет менија од изборот на повеќе оброци.)
– Неограниченото користење на SPA & WELLNESS центарот од 1500 m ², кој е во топла поврзаност со сместувачкките капацитето во хотелската зграда и вклучува:
· затворен базен со големина 14 x 6 m со џакузи (длабочина 1.7 m)
· отворен базен со големина 10 x 5 m (длабочина од 1,5m )
· отворено џакузи
· Финска сауна
· био сауна (руска бања)
· Арома-пареа (турска) бања
· Хамам
· Солена пештера
· Дозволен престој на деца под 12-годишна возраст
· Детска област содржи:
· Беби-базен димензии на базенот 6 x 4 м (длабочина 0,4 м )
· Детски базен со големина 13 x 11 m (длабочина 1 m) со атракции во базенот
· Тобогани
· Spakapsuli – третманите за тело и масажите дополнително се резервираат и плаќаат. Сите гости на SPA & WELLNESS центарот добиваат бањарки, пешкири и папучи.
• Неограничено користење на Фитнес Центарот
• Неограничено користење на пинг-понг
• Трансфер до скијачките центри до пет пати на ден за времеработењето на жичарата
• Ски услуги која до 30 м од скијачката патека “Мало езеро” (веднаш до ски центарот има голем паркинг, со доплата)
Кревет за бебе- – на барање на гостите
• Забава за деца:
– Дружење и забава со Дедо Мраз за време на Новогодишните празници
– Користње на детски соби за игри во присуство на родители
• Безжичен интернет во хотелскиот комплекс
• Отворен паркинг во близина на хотелот ( со ограничен капацитет)
• Доцна одјава – до 11 часот со можност за користење на соба за после скијањето

Цената не вклучува (задолжитела доплата на самото место):
• Туристичка такса во износ од 100 динари за една ноќ по лице за возрасни или 50 динари за една ноќ по лице за деца на возраст од 7-15 години. Деца под 7 години не плаќаат т.такса.
• Осигурување во износ од 200 динари за една ноќ по лице без разлика на возраста.

Oпис на сместувачкиот објект:
Двокреветна соба 1/2:
Купатило (туш, фен, бањарка), брачен кревет, кабелска ТВ и ЛЦД телевизор, телефон, мини бар, електричен бокал, сеф, безжичен интернет

Трокреветна супериор соба 1/2 + 1:
Купатило (туш, фен, бањарка), дневна соба со софа на развлекување,спална соба со француски кревет, кабловска ТВ и ЛЦД телевизор, телефон, мини бар со електричен бокал или мини кујна, електричен бокал, сеф, безжичен интернет

Апартман за четири лица 1/2 + 2:
Купатило (туш, фен, бањарка), дневна соба со софа на развлекување, спална соба со француски и посебен кревет, кабловска ТВ, два LCD телевизора, телефон, сеф, мини бар, електричен бокаал и мини кујна, безжичен интернет

Апартман за пет лица 1/2 + 3:
Купатило (туш, фен, бањарка), дневна соба со софа кревет, една спална соба со брачен кревет и двокреветни, кабловска телевизија, два LCD телевизор, телефон, сеф, мини бар со електричен котел, безжичен интернет

Апартман со камин за шест лица 1/2 + 4:
Купатило (туш, фен, бањарка), дневна соба со камин и гарнитура на развлекување, мини кујна со дел за седење, две спални – една со брачен кревет, а друга со два единечни кревети, кабловска телевизија со LCD телевизор, телефон, безжичен интернет.

HOTEL SREBRNA LISICA 3*

Зима 2019/2020

HOTEL SREBRNA LISICA 3***

Копаоник

Хотелот Сребрена Лисица 3*, се наоѓа помеѓу патеките на Малото езеро (ноќна патека) и Сончевата долина, на надморска височина од 1752 m, со поглед на бујна смрека шума. Непосредно пред влезот во центарот, одејќи од Јошаничка Бања и Рашка, асфалтираниот пат се одвојува и води кон паркингот и до самиот објект „Сребрена лисица“.

На влезот е пространа лоби со прием, ресторан и ски област. Исто така има и интернет кафе и продавница.

Хотелот „Сребрена лисица“ има 34 комфорни апартмани и 9 двокреветни соби. Секој апартман има бања, удобна дневна соба која ви овозможува да се опуштите со странски и домашни ТВ канали и телефон.

Во однос на структурата и опремата, апартманите не се многу различни. Хотелот располага со апартмани од 25 м2 и 35м2. За помладите, и ако постарите посакаат, постои соба за игри со најнови игри со компјутер и Sony. Обезбедена е и безжична интернет врска во лобито, како и ресторан и аперитив бар. Аперитив бар е единствената област за пушење во хотелот. Заради одржување на конгреси, семинари, разни предавања и сл, аперитив бар Сребрена лисица лесно и брзо се претвора во соодветна сала.