Хотел USLAN ***

Лето 2019

Uslan***

Кушадаси

НАПОМЕНА: ПОПУСТИТЕ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА ВАЖАТ ДО ПОПОЛНУВАЊЕ НА ПРЕДВИДЕНИОТ БРОЈ НА СОБИ, ХОТЕЛОТ МОЖЕ ДА ГИ ОТПОВИКА БЕЗ ПРЕТХОДНА НАЈАВА!
– Терминитe објавени во табелата се однесуваат на ден на поаѓање (термин BUS) или ден на влез во објектите (термин check-in)
– Цените се однесуваат на пакет аранжман по лице (9 ноќевања со превоз), при сместување на минимум две лица на соба.
– Цените се изразени во EUR за уплата во денарска пртиввредност: 1 EUR = 62 MKD

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
– Попустите за деца и за трето лице, важат при сместување во соба со две возрасни лица
– АКЦИЈА!!!! Побарајте информации за попусти за рана уплата до 30%.

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:
– Превоз со туристички автобус на релација Скопје – Кушадаси – Скопје (поаѓање во 12:00 h , паркинг спроти хотел Holiday Inn)
– Сместување во хотел и услуга по избор од табелата, на база 9 ноќевања
– Организација и реализација на аранжманот

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
– Задолжителна полиса за патничко осигурување (препорачуваме – полиса без франшиза)

Легенда:
DBL/TWIN – двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL – еднокреветна соба, APP – апартман, Family – фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV – поглед на парк, SV – поглед на море, tv – телевизор, fr – ладилник (фриждер), ac – клима уред, BB – ноќевање со појадок, HB – полупансион (појадок и вечера), AI – (all inclusive) се вклучено.

– Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи. За пократок престој можна е доплата (информации во агенција)
– Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD)

Хотел Santur ***

Лето 2019

Santur ***

Кушадаси

Положба: Во центарот на Кушадаси , во близина на продавници
Сместување: 62 соби сите опремени со клима, телефон, wireless, сателитска ТВ, мини бар, бања, балкон.
Услуга: Полупансион (доручек и вечера)
Содржини: надворешен и внатрешен ресторан. Бар за ужина, лоби бар, бар поред базен, отворен паркинг, лифт, сала за состаноци, доктор, перална/хемиско чистење.
Плажа:
Спорт и Забава: базен, фитнес, турска бања, сауна, џакузи, Карти, Билијард, пикадо, Пинг Понг.

НАПОМЕНА: ПОПУСТИТЕ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА ВАЖАТ ДО ПОПОЛНУВАЊЕ НА ПРЕДВИДЕНИОТ БРОЈ НА СОБИ, ХОТЕЛОТ МОЖЕ ДА ГИ ОТПОВИКА БЕЗ ПРЕТХОДНА НАЈАВА!
– Терминитe објавени во табелата се однесуваат на ден на поаѓање (термин BUS) или ден на влез во објектите (термин check-in)
– Цените се однесуваат на пакет аранжман по лице (9 ноќевања со превоз), при сместување на минимум две лица на соба.
– Цените се изразени во EUR за уплата во денарска пртиввредност: 1 EUR = 62 MKD

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
– Попустите за деца и за трето лице, важат при сместување во соба со две возрасни лица
– Употреба на клима уред, се доплаќа во хотелите OZCAM ** и AARGAU ** ( 3 EUR по соба на ден)
– АКЦИЈА!!!! Побарајте информации за попусти за рана уплата до 30%.

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:
– Превоз со туристички автобус на релација Скопје – Кушадаси – Скопје (поаѓање во 12:00 h , паркинг спроти хотел Holiday Inn)
– Сместување во хотел и услуга по избор од табелата, на база 9 ноќевања
– Организација и реализација на аранжманот

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
– Задолжителна полиса за патничко осигурување (препорачуваме – полиса без франшиза)

Легенда:
DBL/TWIN – двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL – еднокреветна соба, APP – апартман, Family – фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV – поглед на парк, SV – поглед на море, tv – телевизор, fr – ладилник (фриждер), ac – клима уред, BB – ноќевање со појадок, HB – полупансион (појадок и вечера), AI – (all inclusive) се вклучено.

Хотел Aargau **

Лето 2019

Хотел AARGAU **

Кушадаси

Локација: хотелот се наоѓа во близина на главната минибус станица.
Сместувачки капацитети: хотелските соби се комлпетно опремени имаат LCD TV, клима, телефон, мини бар, фен, балкон.
Услуга: BB (ноќевање со појадок)
Плажа: хотелот се наоѓа на окоолу шестотини метри од плажа.
Хотелски содржини: ресторан, бар, базен, фитнес центар, турска бања, маса за пинг- понг.

ПАКЕТ АРАНЖМАН СО АВТОБУС

НАПОМЕНА: ПОПУСТИТЕ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА ВАЖАТ ДО ПОПОЛНУВАЊЕ НА ПРЕДВИДЕНИОТ БРОЈ НА СОБИ, ХОТЕЛОТ МОЖЕ ДА ГИ ОТПОВИКА БЕЗ ПРЕТХОДНА НАЈАВА!
– Терминитe објавени во табелата се однесуваат на ден на поаѓање (термин BUS) или ден на влез во објектите (термин check-in)
– Цените се однесуваат на пакет аранжман по лице (9 ноќевања со превоз), при сместување на минимум две лица на соба.
– Цените се изразени во EUR за уплата во денарска пртиввредност: 1 EUR = 62 MKD

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
– Попустите за деца и за трето лице, важат при сместување во соба со две возрасни лица
– Употреба на клима уред, се доплаќа во хотелите OZCAM ** и AARGAU ** ( 3 EUR по соба на ден)
– АКЦИЈА!!!! Побарајте информации за попусти за рана уплата до 30%.

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:
– Превоз со туристички автобус на релација Скопје – Кушадаси – Скопје (поаѓање во 12:00 h , паркинг спроти хотел Holiday Inn)
– Сместување во хотел и услуга по избор од табелата, на база 9 ноќевања
– Организација и реализација на аранжманот

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
– Задолжителна полиса за патничко осигурување (препорачуваме – полиса без франшиза)

Легенда:
DBL/TWIN – двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL – еднокреветна соба, APP – апартман, Family – фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV – поглед на парк, SV – поглед на море, tv – телевизор, fr – ладилник (фриждер), ac – клима уред, BB – ноќевање со појадок, HB – полупансион (појадок и вечера), AI – (all inclusive) се вклучено.

Хотел Ozcam **

Лето 2019

Хотел Ozcam **

Кушадаси

Локација: хотелот се наоѓа на 1,5 км. од пристаништето во Кушадаси.
Сместувачки капацитети: хотелските соби се комлпетно опремени со сопствен тоалет, LCD TV, клима, а одреден број на соби имаат и балкон.
Услуга: BB (ноќевање со појадок)
Плажа: хотелот е оддалешен на 2,5 км. од позната плажа Ladies Beach.

ПАКЕТ АРАНЖМАН СО АВТОБУС

НАПОМЕНА: ПОПУСТИТЕ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА ВАЖАТ ДО ПОПОЛНУВАЊЕ НА ПРЕДВИДЕНИОТ БРОЈ НА СОБИ, ХОТЕЛОТ МОЖЕ ДА ГИ ОТПОВИКА БЕЗ ПРЕТХОДНА НАЈАВА!
– Терминитe објавени во табелата се однесуваат на ден на поаѓање (термин BUS) или ден на влез во објектите (термин check-in)
– Цените се однесуваат на пакет аранжман по лице (9 ноќевања со превоз), при сместување на минимум две лица на соба.
– Цените се изразени во EUR за уплата во денарска пртиввредност: 1 EUR = 62 MKD

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
– Попустите за деца и за трето лице, важат при сместување во соба со две возрасни лица
– Употреба на клима уред, се доплаќа во хотелите OZCAM ** и AARGAU ** ( 3 EUR по соба на ден)
– АКЦИЈА!!!! Побарајте информации за попусти за рана уплата до 30%.

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:
– Превоз со туристички автобус на релација Скопје – Кушадаси – Скопје (поаѓање во 12:00 h , паркинг спроти хотел Holiday Inn)
– Сместување во хотел и услуга по избор од табелата, на база 9 ноќевања
– Организација и реализација на аранжманот

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
– Задолжителна полиса за патничко осигурување (препорачуваме – полиса без франшиза)

Легенда:
DBL/TWIN – двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL – еднокреветна соба, APP – апартман, Family – фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV – поглед на парк, SV – поглед на море, tv – телевизор, fr – ладилник (фриждер), ac – клима уред, BB – ноќевање со појадок, HB – полупансион (појадок и вечера), AI – (all inclusive) се вклучено.

КУШАДАСИ – АВТОБУС

Лето 2019

КУШАДАСИ

12 дена / 9 ноќевања

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕ:

01. ден СКОПЈЕ – КУШАДАСИ
Состанок на групата од Скопје во 11:30 ч. на паркингот пред хотел Holiday Inn. Заминување за Турција во 12:00 ч. Патот води преку граничниот премин Богородица-Евзони и Грција. Ноќно возење со попатни одмори.

02. ден КУШАДАСИ
Пристигнување во пладневните часови. Сместување во хотел (по 13:00 часот). Слободно време за одмор. Ноќевање.

од 03. до 10. ден КУШАДАСИ
Денови за одмор со престој во избраниот хотел. Комуникација со локалните представници за евентуални факултативни излети и посети.

11. ден КУШАДАСИ – СКОПЈЕ
Појадок. Напуштање на собите до 10:00 часот. Заминување за Македонија во попладневните часови. Ноќно возење со попатни одмори.

12. ден СКОПЈЕ
Пристигнување во Македонија во попладневните часови.

>>> ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА КОМПЛЕТНАТА ПОНУДА НА ХОТЕЛИ<<<


– Терминитe објавени во табелата се однесуваат на ден на поаѓање (термин BUS) или ден на влез во објектите (термин check-in)
– Цените се однесуваат на пакет аранжман по лице (9 ноќевања со превоз), при сместување на минимум две лица на соба.
– Цените се изразени во EUR за уплата во денарска пртиввредност: 1 EUR = 62 MKD

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
– Попустите за деца и за трето лице, важат при сместување во соба со две возрасни лица
– Доплата за соба SV (поглед на море) во хотел SUNDAY *** (6 EUR на ден по лице, со резервација)
– Употреба на клима уред, се доплаќа во хотелите OZCAM ** и AARGAU ** ( 3 EUR по соба на ден)
– АКЦИЈА!!!! Цените со попуст важат за комплетна уплата до датумот на важење на попустот

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:
– Превоз со туристички автобус на релација Скопје – Кушадаси – Скопје (поаѓање во 10:00 h , паркинг спроти хотел Holiday Inn)
– Сместување во хотел и услуга по избор од табелата, на база 9 ноќевања
– Организација и реализација на аранжманот

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
– Задолжителна полиса за патничко осигурување (препорачуваме – полиса без франшиза)

ЗАБЕЛЕШКИ:
– Само Автобуски превоз (без сместување): 80 EUR (60 EUR деца до 12 г.)
– За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 40 патници
– Во хотел ARORA****, трокреветните соби немаат балкон.
– За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ и САВАНА

Легенда:
DBL/TWIN – двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL – еднокреветна соба, APP – апартман, Family – фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV – поглед на парк, SV – поглед на море, tv – телевизор, fr – ладилник (фриждер), ac – клима уред, BB – ноќевање со појадок, HB – полупансион (појадок и вечера), AI – (all inclusive) се вклучено.

ИНФОРМАЦИИ ЗА АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ (КОНЕКЦИИ И ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ):

Место и време на поаѓање:
Скопје 12:00 h (паркинг спроти хотелот “Holiday Inn”)
Велес 12:30 h (бензиска пумпа, мотел Македонија)
Неготино 13:00 h (бензиска пумпа, Макпетрол)
Смоквица 13:30 h (бензиска пумпа, РТ петрол)
Гевгелија 14:00 h (бензиска пумпа, граничен премин Богородица)
Поаѓање од Турција: 14:00 h (локално време, 13:00 мак. време)

Превоз со конекција од следните градови:
Куманово 10:30 h (БП Макпетрол, автобуска станица)
Гостивар 09:30 h (паркинг кај Дом на култура)
Тетово 10:30 h (кружен тек кај Дом на култура)
Кочани 10:30 h (БП Макпетрол, кај Основен суд)
Штип 11:15 h (паркинг пред пошта)
Кичево 10:00 h (БП Пуцко петрол, спроти ТА Меридијан)
Струга 09:00 h (хотел Дрим, трафики)
Охрид 09:15 h (БП Лукоил, кај автобуска станица)
Ресен 10:00 h (спроти автобуска станица)
Битола 11:30 h (паркинг кај спортска сала)
Прилеп 12:00 h (БП Лукоил)
Кавадарци 12:30 h (паркинг кај гранична полиција)
Радовиш 12:00 h (БП Макпетрол)
Струмица 12:45 h (паркинг пред Тинекс)
Доплата за конекција – 10 € по патник

ПАТНИ ИНФОРМАЦИИ (сопствен превоз)
Насока: Скопје-Thessaloniki-Izmir-Kusadasi (1150 km)
Скопје-Thessaloniki (E75), Thessaloniki-Alexandropouli-Kipi/Ipsala (E90),
Ipsala-Kilitbahir (Ferry)(E84/E87), Çanakkale-Izmir-Kusadasi (E87/D515)
Ferryboat Kilitbahir-Çanakkale (30 min)
Трошоци во еден правец: (износите се променливи)
патарини MK (180 ден), патарини GR (12 €), брод/автомобил од 7,5 €, брод/патник 0,6 €