Зима 2019/2020

Kraljevi Cardaci Apartmani

Копаоник

Хотелот Краљеви чардаци е носител на Wellness звезда за најдобар Wellness хотел во Србија !

Краљеви Чардаци Spa е комплекс покрај Хотелот, Апартманите содржат 307 соби, ресторан, лоби бар, a la carte ресторан, таверна, фитнесцентар, соба за играње за деца, конференциска сала, менувачница. Комплексот е отворен во Јануари 2012 година и се наоаѓа во Викенд населбата во Копаоник, на главниот пат 2.5 километри од првиот ски лифт и 5 километри од центарот на Копаоник.

Ценовник за наем на апартман за период од 01.12.2019. – 05.04.2019

Цените се изразени во евра за апартман по ноќ.Плаќањето е исклучиво во денарска противредност.

Попусти:
– 10% попустзарезервациидо 30.09.2019. СоЗадолжителен уплатен аванс прирезервацијаод 30% одвредностанавкупниотаранжман.
– 5% попуст за резервации од 01.10. до 15.10.2019. Со Задолжителен уплатен аванс при резервација од 30% од вредноста на вкупниот аранжман.

Основни услуги за користење на апартманите:

Цената вклучува:

– Наем на апартман.
– Завршно чистење, струја, вода, геење, постелнина, пешкири
– Превоз до ски-терените до 4 пати на ден додека работи жичарата
– Ски-услуги до 30 метри далечина од Ски-стазата „Мало eзeрo”

Во цената е вклучен и Ваучер со 15% попуст надневната карта за користење на услугите од SPA & WELLNESS центарот со површина од 1.500 m² и содржина од:

· Затворен базен 14 x 6 m со jacuzzi- ( длабочина 1,7 m )
· Отворен базен 10 x 5 m ( длабочина 1,5 m )
· jacuzzi на отворено
· Финска сауна
· Био сауна (руска бања)
· Турска бања
· Хамам

*Дозволен престој на деца постари од 12 години

Детската зона содржи:
– Baby базен 6×4 m (длабочина од 0,4 m )
– Детски базен 13×11 m (длабочина од 1 m) со базенски атракции
– Toбогани

Цената не вклучува: (задолжителна доплата на лице место):
̶ Туристичка такса 100,00 динари по ноќевање по возрасно лице, односно 50,00 динари за деца 7 – 15 години. Деца помали од 7 години – не плаќаат туристичка такса

Опис на апартманите
Студио (за 2 и 3 лица)
Една просторија со гарнитура на развлекување за две лица, еден единечен кревет на развлекување (студио за 3 лица), бања (туш, фен), комплет опремена кујна со шпорет, фрижидер, садови, прибор за јадење, маса, кабловска телевизија и LCD ТВ, безжичен интернет.

Апартман (за 4 лица)
Дневна соба со со гарнитура на развлекувањеза две лица, спална соба со брачен кревет, бања (туш, фен), комплет опремена кујна со шпорет, фрижидер, садови, прибор за јадење, маса, кабловска телевизија со LCD телевизор, безжичен интернет .

Апартман (за 6 лица)
Дневна соба со со гарнитура на развлекување за две лица (некои апартмани имаат и камин во дневната соба), две спални, една со брачен кревет, а другата со двапосебни кревети, бања (туш, фен), комплет опремена кујна со шпорет, фрижидер, садови, прибор за јадење, маса, кабловска телевизија со LCD телевизор, безжичен интернет.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *