Зима 2019/2020

Kraljevi Cardaci SPA 4****

Копаоник

Хотелот Краљеви чардаци е носител на Wellness звезда за најдобар Wellness хотел во Србија!

Краљеви Чардаци Spa е Комплекс покрај Хотелот, Апартманите содржат 307 соби , ресторан, lobby бар, a la carte ресторан, таверна , fitness центар, соба за играње за деца, конференциска сала , менувачница. Комплексот е отворен во Јануари 2012 година и се наоаѓа во Викенд населбата во Копаоник, на главниот пат 2.5 километри од првиот ски лифт и 5 километри од центарот на Копаоник.

Услуги и содржини вклучени во цената при престој:
̶ Ноќевање на база полупансион по особа, (појадок и вечера) нa база на шведска маса. (Во случај на помал број гости од 30, пансионските оброци се служат по принципот на сет менија од изборот на повеќе оброци.)
– Неограниченото користење на SPA & WELLNESS центарот од 1500 m ², кој е во топла поврзаност со сместувачкките капацитето во хотелската зграда и вклучува:
· затворен базен со големина 14 x 6 m со џакузи (длабочина 1.7 m)
· отворен базен со големина 10 x 5 m (длабочина од 1,5m )
· отворено џакузи
· Финска сауна
· био сауна (руска бања)
· Арома-пареа (турска) бања
· Хамам
· Солена пештера
· Дозволен престој на деца под 12-годишна возраст
· Детска област содржи:
· Беби-базен димензии на базенот 6 x 4 м (длабочина 0,4 м )
· Детски базен со големина 13 x 11 m (длабочина 1 m) со атракции во базенот
· Тобогани
· Spakapsuli – третманите за тело и масажите дополнително се резервираат и плаќаат. Сите гости на SPA & WELLNESS центарот добиваат бањарки, пешкири и папучи.
• Неограничено користење на Фитнес Центарот
• Неограничено користење на пинг-понг
• Трансфер до скијачките центри до пет пати на ден за времеработењето на жичарата
• Ски услуги која до 30 м од скијачката патека “Мало езеро” (веднаш до ски центарот има голем паркинг, со доплата)
Кревет за бебе- – на барање на гостите
• Забава за деца:
– Дружење и забава со Дедо Мраз за време на Новогодишните празници
– Користње на детски соби за игри во присуство на родители
• Безжичен интернет во хотелскиот комплекс
• Отворен паркинг во близина на хотелот ( со ограничен капацитет)
• Доцна одјава – до 11 часот со можност за користење на соба за после скијањето

Цената не вклучува (задолжитела доплата на самото место):
• Туристичка такса во износ од 100 динари за една ноќ по лице за возрасни или 50 динари за една ноќ по лице за деца на возраст од 7-15 години. Деца под 7 години не плаќаат т.такса.
• Осигурување во износ од 200 динари за една ноќ по лице без разлика на возраста.

Oпис на сместувачкиот објект:
Двокреветна соба 1/2:
Купатило (туш, фен, бањарка), брачен кревет, кабелска ТВ и ЛЦД телевизор, телефон, мини бар, електричен бокал, сеф, безжичен интернет

Трокреветна супериор соба 1/2 + 1:
Купатило (туш, фен, бањарка), дневна соба со софа на развлекување,спална соба со француски кревет, кабловска ТВ и ЛЦД телевизор, телефон, мини бар со електричен бокал или мини кујна, електричен бокал, сеф, безжичен интернет

Апартман за четири лица 1/2 + 2:
Купатило (туш, фен, бањарка), дневна соба со софа на развлекување, спална соба со француски и посебен кревет, кабловска ТВ, два LCD телевизора, телефон, сеф, мини бар, електричен бокаал и мини кујна, безжичен интернет

Апартман за пет лица 1/2 + 3:
Купатило (туш, фен, бањарка), дневна соба со софа кревет, една спална соба со брачен кревет и двокреветни, кабловска телевизија, два LCD телевизор, телефон, сеф, мини бар со електричен котел, безжичен интернет

Апартман со камин за шест лица 1/2 + 4:
Купатило (туш, фен, бањарка), дневна соба со камин и гарнитура на развлекување, мини кујна со дел за седење, две спални – една со брачен кревет, а друга со два единечни кревети, кабловска телевизија со LCD телевизор, телефон, безжичен интернет.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *