ХОТЕЛ РИЛА 4****

ЗИМА 2017/2018

ХОТЕЛ РИЛА 4*

Боровец

www.rilaborovets.com

EARLY BOOKING – ПОПУСТ 10 % ЗА РЕЗ.И УПЛАТИ ДО 15.10.2017

Цената е по лице од ден и вклучува: сместување, појадок и вечера, бесплатно користење на базен и џакузи, WI-FI во лобито, хотелско осигурување. Пијалоците не се вклучени. Цените за Супериор собите исто така вклучуваат: бесплатно користење на Термо зона и фитнес, бесплатен интернет во собите, и бесплатно складирање на скии / сноуборд опрема и чизми.
Хотелот има бесплатен надворешен паркинг со ограничен број на паркинг места – и подземен паркинг – кој екстра се доплаќа.

Early booking попустот е валиден за периодотна престој од 17.12 – 05.04.2018 и изнесува 10 % за резервации направени до 15.10.2017 и целосно платени на хотелот до 30.10.2017 Букинг промоцијата е ограничена. Промена на имиња или други измени кај резервации направени со early booking попуст – не се дозволени.

Услови за сместување на деца и возрасни на дополнително легло:

• Деца до 1.99 год. кои не користат услуги се сместуваат бесплатно со 2 возрасни во сите типови на соби
• Дете од 2-11.99 год. на екстра кревет во стандард супериор твин или кинг соба со 2 родители – доплата од 20 % од цената за ПП по лице
• Деца од 2-11.99 години во супериор фамилијарна соба со 2 возрасни : 1 во дете плаќа 20 % од цената за возрасен , 2 ро дете плаќа 50 %
• 1 возрасен со деца на возраст до 11.99 години во стандард или супериор твин или кинг соба : 1 дете плаќа 70 % од цената за возрасен, 2 ро дете и трето дете само за сместување во Супериор фамили соба : плаќаат 50 % од цената за возрасен а возрасниот плаќа по лице во твин / фамили соба
• Superior suite: деца од 2-11,99 години со 2 возрасни – 1 во дете бесплатно , 2 ро или 3 то дете секое ќе доплате по 10 % од цената за собата , 2 деца до 11,99 години со 1 возрасен – се наплаќа по цената за собата

ДОПЛАТИ / по лице во евра /
– Доплата за Божиќна Гала вечера – незадолжително – на 25.12.2017
Божиќна гала buffet вечера – Возрасни – 40 евра, деца од 2-11.99 години – 22 евра
Божиќна гала вечера на сет мени – возрасни: 57 евра, деца од 2-11,99 години – 30 евра
– Задолжителна доплата за Новогодишна вечара на 31.12.2017
– Новогодишна Гала буфет вечера – 68 евра возрасни , дца 2-11,99 години – 34 евра
– Новогодишна Гала вечера на сет мени – 96 евра возрасен , деца од 2-11.99 години -48 евра

• Доплата за туристичка такса – 1 € по лице од ден