Murite Club Hotel 4 ****

Зима 2019/2020

Murite Club Hotel 4****

Разлог

Положба: Во оклината на Разлог, 10 км од центарот на Банско
Сместување: 96 луксузно опремени соби и апартмани. Сите апартмани имаат балкон со планински поглед, и се опремени со дабов под и теписи во спалните соби. Собите се опремени со сателитска ТВ, кауч и систем за домашна забава. Некои, исто така имаат и голема кујна.
Услуга: се вклучено
Содржини: Комплексот се состои од 4 тематски згради кои се одалечени 50 метри една од друга. Главната зграда нуди луксузни спа и велнес објекти со затворен базен, како и пријатно лоби со отворен камин, мини клуб за деца, ресторан, продавници и ноќен клуб.
Спорт и забава: Тенис, голф (во рамките на 3 км), риболов, скијање, билијард, пинг – понг, пешачење, велосипедизам, јавање, сауна, фитнес центар, спа и велнес центар, масажа, џакузи,турска бања, затворен базен (цела година) , изнајмување велосипеди, мини клуб за деца, детско игралиште, караоке, вечерна забава
DELUXE се во главна зграда, а DBL и APP STANDARD се во споредна зграда (без топла врска).

Хотел Festa Chamkoria****

Зима 2019/2020

Хотел Festa Chamkoria****

Боровец

Локација: на 1200 метри од центарот на градот
Капацитет: 16 соби, 25 јуниор апартмани и 10 апартмани
Хотелски содржини: ресторан, лоби бар, ноќен бар, затворен базен, велнес, физикална терапија, фитнес, масажа, сауна, интернет, факс, сеф, менувачница, ски остава, ски градинка.
Опременост на собите: сателитска ТВ, телефон, минибар, фен, сеф, бања со туш, фен, централно греење, клима уред. Некои соби имаат балкони. Јуниор апартманите имаат спална соба, одделена од дневниот престој со витрина за ТВ. Апартманите имаат една спална соба и дневна и бања со када.

Хотел Rila****

Зима 2019/2020

ХОТЕЛ RILA****

Боровец

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата на база полупансион.
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Во цената е вклучено: сместување, појадок и вечера, бесплатно користење на базен (25м) и џакузи, WI-FI во лобито, сауна, турска бања, фитнес.
Хотелот има бесплатен надворешен паркинг со ограничен број на паркинг места.

Mаксимална искористеност:
Стандард Twin room-2 твин кревети, 1кревет на извлекување/расклопување (се користи како дополнителен кревет за дете), бања, фен.
– Макс.2 возрасни и 1 дете до 12 год.: сместување на 3 возрасни не може.
Супериор Twin или King room:2 Twin кревети или 1 King кревет, 1 софа, минибар, бања со туш и фен.
– Макс.2 возрасни и 1 дете до 12 год.: сместување на 3 возрасни не може.
Interconecting Superior Twin/King соби: 1 Супериор Twin И 1 Супериро King соба со поврзувачка врата-калкулација и услови како за Супериор Twin/King соба.
Супериор фамилијарна соба:1 King krevet, 1 софа на расклопување и 1 дополнитлен кревет, минибар, бања со туш и фен.
– Мин. 1 возрасен и 3 деца до 14 години: Макс.2 возрасни и 2 деца до 14 години.Услови за тројца возрасни не може.
Супериор Suite: 1 дневна соба и 1 купатило. Дневна соба: софа во L-форма (не се расклопува).Спална соба: 1 King кревет, 1 софа (само во некои соби), минибар,бања со туш и фен.
– Макс.2 возрасни и 1 дете до 12 години.

ДОПЛАТИ / по лице во евра /
– Доплата за Божиќна Гала вечера на 25.12.2018, возрасни – 40 евра, деца од 2-11.99 години – 20 евра
– Новогодишна Гала буфет вечера – 65 евра возрасни, дца 2-11,99 години – 32.50 евра
– Новогодишна Гала вечера на Set мени – 90 евра возрасен, деца од 2-11.99 години -45 евра
– Деца до 1.99 год. кои не користат услуги се сместуваат бесплатно
– Дете од 2-11.99 год. во стандард или супериор соба со 2 родители – доплата од 20 евра од ден.
– Деца од 2-13.99 години во фамилијарна соба со 2 возрасни 20 евра од ден.
– Дете од 0-11.99 год. во стандард /супериор соба со 1 возрасен – возрасен плаќа цена за еднокреветна соба , за дете се доплаќа 20 евра од ден.
– Дете од 0-13.99 год. во фамилијарна соба со 1 возрасен – возрасен плаќа цена за еднокреветна соба , за дете се доплаќа 20 евра од ден.
– Дете од 2-11.99 год. во Супериор апартман со 2 возрасени -20 евра од ден.
– Суперирор апартман –калкулиран како 2 супериор Twin соби

Период на отказ без пенали
– 35 денови пред пристигнување за период 28.12.2018-04.01.2019. После овој период се применува 100% плаќање.
– 17 денови пред пристигнување за период 20.01.2019-04.01.2019. После овој период се применува 100% плаќање.
– 12 денови пред пристигнување за период 05.01.2019-19.01.2019 и 24.02.2019-03.03.2019.
После овој период се применува 100% плаќање.
– 9 дена пред пристигнување за период 14.12.2018-27.12.2018 и 04.03.2019-16.03.2019.
После овој период се применува 100% плаќање.
– 7 дена пред пристигнување за период 17.03.2019-06.04.2019. После овој период се применува 100% плаќање.

Доплата за туристичка такса – 1 € по лице од ден

Софија

Нова Година 2019

Софија

3 дена/ 2 ноќи / автобус

1 ден 30.12.2018 (недела) Кавадарци – Софија
Поаѓање за Софија во 05:00 часот од Кавадарци. Дневно патување со попатни паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Софија, организирана прошетка низ центарот на градот: Катедралата Александар Невски, Националниот Тетар – Иван Вазов, Руската црква Св. Николај, Црквата Св. Софија. Сместување во хотел. Слободно време. Ноќевање.

2 ден 31.12.2018 (понеделник) Софија
Појадок. Слободен ден за индивидуални активности. Можност за прошетка низ најпозната улица во Софија – Витоша. Вечерта организиран дочек на Новата 2019 година на плоштад или факултативна посета на дискотека во Студенски Град – Софија. Ноќевање.

3 ден 01.01.2019 (вторник) Софија – Кавадарци
Појадок. Напуштање на хотелот и посета на големите шопинг центи IKEA, RING MАLL и DECATHLON (кој се наоѓа во нивна близина). Поаѓање за Македонија во попладневните часови. Пристигнување во Скопје/Штип во доцните вечерни часови.

ЦЕНА: 4.490,00 денaри

Во цената на аранжманот е вклучено:
• превоз со туристички автобус
• појадок во режија на агенцијата – првиот ден
• 2 ноќевање со појадок во хотел 3* во Софија
• разглед и прошетка на Софија со претставник од Агенција
• водство и организација на програмата со лиценциран придружник

Во цената на аранжманот не е вклучено:
• туристичка такса – 120 денари (задолжителна доплата во агенцијата во денарска противредност)
• новогодишна вечера на 31.12.2018 во дискотека во Студенски Град (превоз + влезница со 1 пијалок, кетеринг, чаша шампанско) – 20 € (минимум 35 лица – пријавување при резервација на aранжманот)
• патничко осигурување – 100 денари (задолжително)
• влезници за културно-историските споменици

Важат општите услови за патување на Т.А. Балкан Турист и СКТМ