Зима 2019/2020

Zupa Wellnes & SPA ***

Копаоник

Župa Wellness & Spa се наоѓа во близина на патеката Мало езеро од кое се наоѓа на околу 200 метри. Тој е дизајниран и е изграден за да ги задоволи потребите на современиот гостин, без оглед на времето од годината каде престојуваат во него. Во непосредна близина има појас на зеленило обрасната со борови дрвја.

Покрај пространото и удобно сместување, апартманите ŽupaWellness & Spa можат да понудат на гостите убаво дизајнирана просторија за прием, лоби бар за гостите и ресторан A’la carte, затворен базен со услуга на Wellness & Spa и подземна гаража од 1315 м2 со над 50 паркинг места места. Подземната гаража има систем за вентилација, како и систем за заштита од пожари од типот на прскалки.

Бесплатен Wi-Fi е на располагање на гостите. Љубезниотпперсонал ќе ве извести за информации за пристап за користење на оваа услуга. Приемот на телевизиските канали се обезбедува преку сателитска мрежа и содржи национални, домашни, странски, спортски и детски канали, кои се достапни во сите станови.

САУНА Wellness & Spa – „искуство и чувство на здравје во вашето тело и ум“

САУНА Wellness & Spa нуди:
2 фински сауни
3 простории за масажа
1 затворен базен 9 х 4,5 м
1 џакузи

Ресторани и барови:

Лоби бар

Наменета и дизајнирана за релаксација, нашиот лоби бар е место каде што можете да уживате во омилената книга со чај или кафе.

Идеално за нови состаноци или пијалок со разговор со пријателите во скијање, но исто така е и место за одмор во удобни комплети и фотелји по еден ден полн со активности. Областа за лоби е наменета за непушачи.

Оброците се базираат на полупансион (појадок + вечера) и се сервираат по принцип на бифе (шведска маса) или по принцип на избор на повеќе оброци, ако во хотелот има помалку од 20 гости. Локалната и меѓународната кујна, како и познатите специјалитети од регионот Копаоник, ќе ги воодушеват сите сетила на гостите, особено оние со гурманска жица.

Чаша квалитетно вино и поглед на врвовите на Копаоник при самрак, додека уживате со драгите луѓе од ваша страна, идеално ја опишуваат атмосферата што преовладува во нашиот ресторан.

НАПОМЕНИ:
– Цената се гарантира само за плаќање на целиот износ. Во спротивно, само гарантираната исплата е загарантирана, а остатокот е предмет на промена. Иницираниот начин на плаќање не може да се смени.
– Плаќањето е во денарска противвредност по курс 62 денари
– Пасошот треба да важи минимум 3 месеци по завршување на патувањето можност за патување со лична карта
– Важат Општите услови на Т.А Балкан Турист Травел Компани со лиценца-А членка на СКТМ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *